Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niebawem zapłonie...
#1
11.05.2013

Budujesz życie
z kart, myślisz,
że się poukłada - niestety, wszystko
runie, szczególnie pani kier.

Nie spodziewasz się
przeznaczenia, tylko fartem
stoi twoja wieża;

z myśli, ze złudzeń
oraz kłamstw - długo
nie wytrzyma.
Już ktoś podłożył zapałkę
albo wyciągnął
kartę.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#2
Piąteczka Smile

to nie jest konstruktywny komentarz 20%//kapadocja
Odpowiedz
#3
Dupy nie urywa, ale jest w tym zapewne coś, chociaż tego nie dostrzegam. 2/5
Widzę tu jakąś prozę maskowaną nadużywaniem enterów.
Odpowiedz
#4
Dziękuję Jarku za komentarz, musiałbyś jednak bardziej sprecyzować następnym razem, żeby tych procencików nie było Smile

shinobi wielkim jest dla mnie zaskoczeniem Twój komentarz. Cieszę się, że zdecydowałeś się zostawić po sobie ślad. Za tym wierszem na pewno kryje się proza życia, o tym zapewniamWink
Ogólnie zależy czego szukasz w wierszu, może innym razemSmile
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#5
Mogę się skutecznie powstrzymać od jakiegokolwiek komentowania dla dobrego samopoczucia Kapadocji. Dodam, że z trudem uniknąłem użycia słów powszechnie uważanych za obelżywe. Wystawiłem ocenę bardzo dobrą. Konstruktywna byłaby krytyka czy sugestie poprawek, które uznałem za zbędne. Jak "konstruktywnie" ingerować w tekst, w mojej ocenie kompletny? Jeżeli jeszcze raz Kapadocja spróbuje założyć kaganiec na moją zdystansowaną, nierozgadaną mordę, to z przykrością się z Wami pożegnam. Nie sprawia mi przyjemności bycie strofowanym przez uczniaków. Możecie mnie ponownie zbanować, bo nie potrafię zaakceptować sztucznie i cudacznie wykreowanych reguł, nieprzystających do jakichkolwiek wzorców prowadzenia dialogu - nie zamierzam nurzać się w bzdurze. Żałosne, przykre, żenujące.
Odpowiedz
#6
Moim zdaniem, Twój wiersz ciekawie ukazuje ulotność życia i to jakie jest marne. Porównanie naszego bytu do domku z kart, który może się rozpaść przy każdym, nawet drobnym osobistym potknięciu świetnie to obrazuje. Faktem jest również, że wszystko tak jak wymieniłaś, budowane na złudzeniach oraz kłamstwie jest kiepskim fundamentem pod przyszłość i tylko sami siebie oszukujemy. Oraz to, że całe życie musimy uważać na ludzi, którzy chcą nam pokrzyżować plany. Wiersz życiowy i to mi się podoba. Metaforyczny, co też moim zdaniem jest na plus, bo trzeba przysiąść i pomyśleć nad nim. Ale, żeby porwać me serca czegoś tu jeszcze zabrakło. 4/5
Pozdrawiam! Shy
[Obrazek: Piecz2.jpg]
"Nigdy nie wiedziałem co jest poezją,
próbuję tylko wytłumaczyć parę spraw."
Odpowiedz
#7
Dzięki piękne za komentarzSmile
Gdyby każdy tak opisywał o czym jest dla niego wiersz, pewnie o wiele przyjemniej by się publikowało. Ogółem ciekawa interpretacja i bardzo bliska prawdy. Właściwie to dobra. To dość osobisty wiersz, jeden z ważniejszych dla mnie, więc cieszy mnie taka ocena.

Pozdrawiam!
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości