Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie pytać o... (droubble)
#1
– Ale cacko! Dwumiejscowy… Ile wyciąga?
– Na wstecznym mogę do dwustu. Sama maszyna i do dychy w tysiącach. Ale to dla tych, co uprawnienia mają, egzaminy zaliczyli. Co wtedy było i takie tam duperele. Głowę tym zaśmiecać? No to zamontowali mi, cholery, ten ogranicznik czasu. Inaczej nie sprzedadzą.
– Lepsze ograniczniki zdejmowałem. Mogę się pobawić…  Godzinka i gotowe. To co? Skoczymy gdzieś, tak z trzy tysiączki?
– Potrafisz?!  Dawaj! Ja skoczę i kupię tamtejsze ubranka. Trzy tysiące, powiadasz? Niech będzie.
                                                         *   *   *
– Jak idzie? Masz ciuchy, przymierz.
– Już po krzyku, w pół godziny zdjąłem. Takie żelastwo wtedy nosili? I te czerwone szmatki? Uff… jak wyglądam?
– Prawdziwy legionista rzymski. Tak się zwali. Popatrz, tu musimy trafić, na ten jakby but. Dobra, nastawiam, trzy tysiące wstecz… wyskoczył trzydziesty pierwszy grudnia dwieście szesnasty przed naszą erą. I jakieś ostrzeżenie „Nie pytać o...”.
– Dobra. Ciągle by czegoś zabraniali. A jak będziemy wiedzieli, czy dobrze działa? Masz na gwarancji w razie czego. Dobra, startuj. Aha, połknijmy te tabletki z ichnią mową.
                                                 *    *    *
– Ciemno już. Ale popatrz, ci przy ognisku mają takie same ubranka, jak my. Idziemy.
– Saluto. Zgubiliśmy się. Mamy już nowy rok, czy jeszcze dwieście szesnasty przed naszą erą?
– Jaki rok? Przed czym?! To szpiedzy Hannibala! Na gałąź z nimi!
Odpowiedz
#2
Smile Mogę napisać abstrakcyjną uwagę, że pomysł o możliwości istnienia wehikułu czasu prowadzi do poważnych sprzeczności. Smile
Odpowiedz
#3
(20-10-2020, 11:29)D.M. napisał(a): Smile Mogę napisać abstrakcyjną uwagę, że pomysł o możliwości istnienia wehikułu czasu prowadzi do poważnych sprzeczności. Smile

Możesz, Dima Smile Włącznie z paradoksem dziadka. 
Ale nie wiadomo, co ludzie odkryją i wymyślą w przyszłości. Zakładam a priori, że okaże się, iż sprzeczności nie było, tylko w na początku XXI wieku ludzie byli jeszcze na niskim poziomie rozwoju cywilizacyjnego i nauki Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości