Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie będzie wytchnienia
#1
Widziałem
nadzieję
w martwej perspektywie

głowę chłopca
we wnykach
toksycznego życia

Nie ma we mnie wiary
nie będzie wytchnienia

muszę unieść
brzemię
obumarłych dni
Odpowiedz
#2
Był kiedyś taki czeski film, który też opowiadał o tragedii dziecka związanej z wypadkiem na torach i automatycznie nasunęła mi się refleksja.

Wiersz dobitny. Nie długi i rozwlekły, ale krótki i przez to lepiej wyrażający smutek(bo wydaje mi się, że chciałeś go tu wyrazić przede wszystkim), bo gdy człowiek ponosi stratę, bądź ją wspomina, gdy jest samotny, nie ma ochoty na rozwlekłe myśli - wspomina krótko, na wyrywki, ale pięknie.

Powiem tak - przekazałeś tutaj istotę rzeczy. Za to szacunek. Gryzie mnie tylko słowo ekspresu - nie pasuje do reszty. 8/10

Pozdrawiam
Arche
Jeżeli myślisz, że Twój tekst jest dobry, napisz do mnie.
Wszystko da się naprawić.

Odpowiedz
#3
Dobry wiersz, słowo "ekspres" w ogóle mi nie przeszkadza. Mimo pesymistycznej atmosfery, tego stwierdzenia, że "nie będzie wytchnienia", bohater nie poddaje się do końca, mimo wszechogarniającej lipy idzie dalej, z tą ponurą świadomością, że "life sucks".

Podoba mi się i założe się, że gdybym ostatnio nie spotkał słodkiej niewiasty i się w niej totalnie nie zauroczył to może utwór wszedłbym we mnie głębiej i "czułbym go" jak to komentują na forach pisarskich, ale tak czy siak ( to "tak czy siak" też często pada w wypowiedziach krytyków, zwłaszcza przy końcu ) wiersz udany. Jak wydasz Szach swój tomik to ja go na pewno kupię.
Odpowiedz
#4
W sumie, przyznam się szczerze, że jak usłyszałam o tym, iż wstawiłeś kolejny wiersz, podeszłam do tego lekko pesymistycznie.

Teraz, po kilkukrotnym przeczytaniu, z czystym sumieniem [ a takowe zawsze mam, ponieważ nieużywane ] mogę stwierdzić, iż jest dobry. Nie bardzo dobry, nie wyśmienity, jednakże dobry.

Patrząc na utwór taki jaki jest, bez doszukiwania się metafor, czytając tylko kolejne słowa i przyswajając je powiem tylko tyle - nie chciałabym mieć takiego widoku przed oczyma. Czasem jednak wyobrażam sobie jak to wygląda. I... To nie jest przyjemne.
No nic, jak już mówiłam. Ja, ja, gut, gut.

Pozdrawiam, Duś
Odpowiedz
#5
Archanioł, Sundance Kid, Duśka,


dzięki za komentarze.


PS. Duśka, moje wiersze cię odrzucają?


Pozdrawiam.
Odpowiedz
#6
Bardzo dobry wiersz, szczególnie warto było dla "w martwej perspektywie", za te zdanie 5/5, gdyż jest dla mnie sensem całego wiersza. Zaczynamy powoli nim i i tak na końcu wracamy do niego (mowie my mam na myśli siebie).
Jak to zauważył Bil "tak czy siak"...
jestem nikim i niczym
Odpowiedz
#7
Uwielbiam czytać Twoją poezję, Szach. Nie ma się, do czego przyczepić. Czyta się płynnie. Piszesz krótko a zawierasz w tekście całą masę emocji.
Pointa powaliła mnie na kolana.
Pozdrawiam, Zuzia.
Cytat:Kiedy wypuszczam z papierosa dym
chcę poczuć to znów.
Bo nie wiem gdzie teraz jesteś Ty,
a chciałbym chyba byś była tu.
Odpowiedz
#8
Tajm, Ero,


wielkie dzięki za komentarze.



Pozdrawiam.
Odpowiedz
#9
Szachu, tym razem nie będę się rozpisywać, bo i wiersz krótki. Świetnie, po prostu świetnie. Bardzo dojrzały wiersz. Forma i treść dopracowana do perfekcji. W tym utworze nie ma przypadkowości, wszystko jest na swoim miejscu, wszystko jest szyte na miarę. Brawo.
Quod me non necaverit, certe confirmabit


Nie dajmy się zwariować. Nie mam doktoratu z filologii polskiej. Oceniam według własnego uznania...
wiersze, nigdy zaś Autora.
Odpowiedz
#10
Kheira,



dzięki za komentarz.



Pozdrawiam.
Odpowiedz
#11
wiersz po poprawkach, dlatego wrzucam ponownie.



Pozdrawiam.
G.A.S - Groteska, Absurd, Surrealizm.
Odpowiedz
#12
świetny wiersz dociera do głębszych zakątków mózgu Smile
Odpowiedz
#13
Bodzio,


dzięki za komentarz.


Pozdrawiam.
G.A.S - Groteska, Absurd, Surrealizm.
Odpowiedz
#14
Wiersz jest naprawdę bardzo dobry ( bardzo dołujący ). Nowa wersja lepsza.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#15
Słowna szaradka? Takie kiwanie czytelnika, bo Autor stoi wysoko i oznajmia swą prawdę. Nie dotarło do mnie. Nie lubię takiej poezji. To nonszalancja, a nie sztuka.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości