Nicki i Imiona - czyli jak się zwiemy w Matrixie i w domu.
#1
Wiecie, tak się już w ludziach utrwaliło, że muszą się do siebie jakoś zwracać - samo człowieku nie wystarczy.

Oficjalnie rzecz biorąc ja pójdę na pierwszy ogień - Archanioł, vel Kornel, bądź Gabriel, żeby było nastrojowo.

Ale za Gabrysia jest kara - bo to grzech ciężki.

Jeszcze tak gwoli informacji, Archanioła wymyśliłem sobie sam zaraz po Gabrielu na bierzmowanie, a Kornela obmyśliła mi mama. W każdym razie, wszystko po normalnemu.

A wasze nicki? Skąd, jak i kiedy? No i prawdziwe imiona? Może zarzucimy nieco oficjałów i jak na ludzi przystało, rzekniemy, np.

Kornel, miło mi Wink
Odpowiedz
#2
Milo mi, Bart. Tudzież Przemek. Tudzież rootsrat, w skrócie root - pod tym akurat nickiem tworzę muzykę i tak już zostało - głównie tego używam teraz w Sieci (przy okazji zapraszam na http://www.myspace.com/rootsratmusic Smile ). Jeśli gdzies na sieci spotkacie sie z nickiem 'acidhigh' to na 90% również ja, bo używałem tego za młodu często i gęsto. Ktoś kojarzy dc++? A hub Propaganda? Albo Fabrykę Mocy? Jeśli tak, to pewnie się znamy bo jako acidhigh adminowalem tam przez długi czas Smile

Około 10-ciu innych ksyw, które mi się przez życie przewinęły już wymieniać nie będę. Zainteresowanych (z jakiegokolwiek powodu Tongue ) zapraszam na peema Tongue

Peas out!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#3
Ja jestem Maciej , historia z ksywami zaczęła się w podstawówce , gdzie zaczęto na mnie wołać pulpet , potem byłem Denis jak Denis z Iron Maiden , następnie postraszyłem włefiste komendantem i się przyjęło już na stałe .
,,the last good bye, whne you will join me in tis river, R.I.P DIMM''

[Obrazek: tumblr_m9w66uw9Jr1r9huebo1_250.gif]
Odpowiedz
#4
Hum.
Malbert, Malbi, Malb, Malbercioch, Malbek ;d tudzież Wersus, wer, wers ;p
Imię? Łukasz. Na bierzmowaniu wziąłem sobie Pawła ;D
Hmm. Kumple w szkole zwracają się do mnie Łukis, Łukisek itd. xd Trochę głupie zdrobnienie ale tak się to utrzymało od podstawówki. No i zostało ;p
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#5
Ja jestem Mestari - zapożyczone z fińskiego. Taki tytuł nosił mój pierwszy blog z opowiadaniem, no i tak zostało.

Prywatnie zwą mnie Karoliną. Z wyborem mojego imienia ciężka sprawa była, bo rodzice ani przez moment nie pomyśleli, że mogą mieć córkę, tak ich lekarz wykołował. Potem miesiąc obywałam się bez imienia, bo nic nie mogli wymyślić: w desperacji zrobili listę i zaczęli skreślać Big Grin
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#6
No, to teraz moja kolej. Na chrzcie nadane Karolina Barbara. Miało być Paweł i Maciej, ponieważ rodzice spodziewali się bliźniąt płci męskiej. Z bierzmowania Magdalena, ta od jawnogrzesznic. Kolejne imię to Motyl, związane z tradycją mojego pochodzenia. Jeśli kogoś to interesuje proszę pytać. Hmm. Co jeszcze. Herb rodowy Trzaska... Nicki i ksywki. Kaprys możecie spotkać na większości portali, figuruję też czasem jako Karolina93. Kaprysa wymyślił mój brat, jako że nie jestem bliźniętami. Znajomi mówią mi Marna, Karola, Didi.... Ufff rozpisałam się. Wybaczcie Smile
Odpowiedz
#7
Disaster - bo jestem katastrofąTongue a tak poważnie, słówko zainspirowane tytułem piosenki Slipknota "Disasterpiece". Tak po prostuSmile
Na chrzcie mi dali Łukasz, a na bierzmowaniu sam sobie dałem...Łukasz. Więc możecie sobie nie wierzyć, ale jestem Łukasz Łukasz N.Tongue
Ksywek miałem duuużo. Sporo kompromitujących, więc nie mam zamiaru się nimi chwalić Tongue W liceum byłem Kudłaty, ze względu na długie włosy. TObecnie mówią na mnie Moryc, czasem SenatorTongue
Odpowiedz
#8
Zguba - poniekąd od zagubionego pierwiastka ludzkiego z pozycji obserwatora oceniającego ludzkie społeczeństwo. Dodatkowo od wielkiego, potężnego, silnego i o inteligencji ledwo dościgającej amebę antybohatera z filmu Batman i Robin.
Imiona: Michał Stanisław, po dziadku, który zmarł na zawał na niespełna rok przed moimi narodzinami, na bierzmowaniu Jan (od tego z Dukli).

Z powodu mojej wysokości w przód od podstawówki do gimnazjum nazywany Bułka/Buła. Za czasów pierwszych kroków w internecie (ach te czasy modemów) nazywałem się bardzo mhrocznie Mr.Death. Ale po pewnej mailowej kłótni z inszym imć Mr. Deathem i po oglądnięciu w/w filmu przyjąłem ksywkę Zguba (i to już mocne 10, jak nie więcej lat tym nickiem się posługuję). Obecnie Twory techniczne, jak muzyka, animacje, grafika, programowanie, strony www podpisuję moim nowym nickiem TheTechBrain, zaś utwory literackie po wsze czasy będą nosić znamiona Zguby.

Dziękuję za uwagę.
Odpowiedz
#9
Zgubo. Zabiłeś mnie ukrytym humorem i sprytnie zawoalowaną giętkością języka w powyższym poście. Made my day! Thanking you.

Peas!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#10
Ja jestem Paweł vel Felix (imię z bierzmowania), szczycę się również posiadaniem imienia Łukasz, jednak nie używam go.
Ksywę mam od nazwiska.
Więcej grzechów nie pamiętam, etc.etc Big Grin
Borek- istota człekopodobna, ze skłonnościami do nałogów. Nie myśląca, nie czująca, konsumująca. Pragmatyk, darwinista społeczny. Politycznie: monarchista. Z zawodu: przynieś, podaj, pozamiataj w odlewni stali, oraz grafoman do wynajęcia, tłumacz mang.
Odpowiedz
#11
Jam jest ZZ Top (trzech facetów grających bluesa i rocka, jakby ktoś nie pamiętał Smile ) - Zuzanna Zofia Smile
W podstawówce od nazwiska byłam Frankensteinem ^^
Szwagier nazwał mnie kiedyś "Zizi Stopes" i tak się jakoś przyjęło. Więc dla znajomych Zizi jestem Smile
Od ksywki mojego faceta (Elem) bywałam też Elemką Big Grin
A Ero... Nie miałam po prostu lepszego pomysłu Tongue
Cytat:Kiedy wypuszczam z papierosa dym
chcę poczuć to znów.
Bo nie wiem gdzie teraz jesteś Ty,
a chciałbym chyba byś była tu.
Odpowiedz
#12
Mój nick - Rezor - ciągnie się za mną od drugiej klasy gimnazjum, czyli już 8 lat. Wtedy to z kolegami postanowiliśmy tworzyć hip-hop (nawet demo nagraliśmy) i trzeba było wymyślić sobie pseudonim. Akurat grałem wtedy w Quake III Arena i był tam jeden bot, który zwał się Razor. Jednak nie do końca podobało mi się to słowo, więc zmieniłem "a" na "e" i tak już zostało. Choć w życiu, prawie nikt tak do mnie nie mówi. Może czasem zdarzy się jednemu czy dwóm kolegom. Ale tak się zwykle podpisuję w internecie.
Odpowiedz
#13
Imię me brzmi Paweł, bierzmowałem się jako Jan ^^.

Co do ksywek to jest ich wiele. Standardowo Herman, Hammer (od nazwiska). Internetowo przez długi czas było Black_crusader, czasem Ryuzaki. Ostatnimi czasy nastąpiła metamorfoza i powstał Morte.

Dziękuję za uwagę Smile.
Odpowiedz
#14
Widzę, że tutaj ludzie zrzekają się prawa do anonimowości ;).
W zasadzie myślałam, że pozostanę po prostu Kruszyną ^^.
Miło mi^^

Ale na bierzmowaniu miałam Faustyna. Mogłam wybrać jeszcze bardziej kosmiczne i nieżyciowe, ale na całe szczęście nikt nie próbuje mnie tak nazywać.

Mój pseudonim szkolny (jeszcze z LO i ma się całkiem dobrze) to Mol. A z Molem jest ciekawa historia. Tylko przydługa, więc niech to pozostanie na razie jakąś niewiadomą ;).

To by było na tyle ;)

PS: Niektórzy z Was mają rewelacyjne ewolucje swoich nicków xD

::EDIT::

Kruszynko, zapraszam do przeczytania Regulaminu: http://www.inkaustus.pl/showthread.php?tid=447 , punkt 5, podpunkt III. Narazie upomnienie. Kolor zielony usunąłem.

Met.


ODP:
Och!
A specjalnie czytałam. Skleroza w moim wieku jest teraz coraz powszechniejsza... Wybacz.
Odpowiedz
#15
Ja jestem Kacper, ale wszyscy mi mówią GrzesiekSmile z bierzmowania niewierny Tomasz. Bracia, siostra(młodsza) i znajomi mówią na mnie Tuwim, dodam, że siostra nie wie jak mam na imięBig Grin bo czasem nawet matka mówi do mnie per TuwimSmile, przez pewien czas było Brzechwa, ale się nie przyjęło. Me internetowe manifestacje to Metatron, zainspirowany filmem Dogma, bądź Cahir z Wiedźmina, ponieważ Geraltów i inne postacie zawsze ktoś zajmie przede mnaBig Grin
Nie robię wyjątków. Czarny, niebieski, pomarańczowy, czy nawet zielony jak zajdzie potrzeba.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości