Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nekropolia
#1
Taki wierszyk napisany na konkurs cdaction, ale tam już zamieścić nie mogę, to tu sobie wkleję Tongue

Mroczni Lordowie, z mrocznej otchłani,
powrócili z zaświatów na wezwanie swej Pani,
powrócili z zaświatów na drugą kadencję,
PO to by zniszczyć żywych esencje.
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz
#2
Hahah. To jest zupełny absurd :D.
Mi się podoba, bo śmieszy takie zestawienie polityki i gier, i pozostając w kategorii tekstów-zabawek: całkiem fajne i jestem na tak.
Ogółem, jako tekst liryczny, sam chyba wiesz, że niekoniecznie wypadnie pozytywnie.
Odpowiedz
#3
To nie jest wiersz, to jest mówienie do rymu i do taktu (z jednym zgubieniem rytmu)
Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt. [L. Wittgenstein w połowie rozumiany]

Informuję, że w punktacji stosowanej do oceny zamieszczanych utworów przyjęłam zasadę logarytmiczną - analogiczną do skali Richtera. Powstała więc skala "pozytywnych wstrząsów czytelniczych".
Odpowiedz
#4
Gdzie zgubiłem? Wiem, że nie jest. Miało być tak, jak księżniczka pisze, tekst-zabawka Wink


Dzięki za komentarze.

Pozdrawiam.
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz
#5
W ostatnim wersie. Rytmicznie zgrzyta.
(kombinuję dlaczego i pewnie przez nagromadzenie jednosylabowców - tam brak przecinka, ale trzeba go "powiedzieć" - i następującą potem inwersję z wyrazem akcentowanym "na raz")
Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt. [L. Wittgenstein w połowie rozumiany]

Informuję, że w punktacji stosowanej do oceny zamieszczanych utworów przyjęłam zasadę logarytmiczną - analogiczną do skali Richtera. Powstała więc skala "pozytywnych wstrząsów czytelniczych".
Odpowiedz
#6
Witam, użytkowniku haniel.
Bardzo zabawny tekst.
Przecinki symbolizują zapewne młodych, wykształconych, wyjeżdżających z kraju (czyli stąd, gdzie być powinni) w poszukiwaniu pracy, czego przyczyną jest polityka prowadzona przez obecny rząd?

PS Jaki jest Pański stosunek do lóż masońskich? Wierzy Pan czy pokpiwa?
PPS Utwór uroczy, jak i sam autor - co tu dużo mówić!

nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#7
mnie zwłaszcza ujęło to piekielne PO... dzięki temu POdobało się Wink

pozdrawiam

kapadocja
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#8
Fajne Big Grin

Szaden...Ocena utworu powinna być szczera i zawierać konstruktywną opinię składającą się z wymienionych mocnych i słabych stron ocenianej pracy oraz uzasadnienia. Wszelkie komentarze typu: „Fajne, podoba mi się” lub „Beznadziejne!” nie będą tolerowane.//kapadocja

/dobrze, proszę więc, oto rozwinięcie: wierszyk wywołał we mnie pozytywne odczucia, ale nie przychodzi mi do głowy nic co mógłbym napisać ponadto, zwłaszcza że rymowanka nie jest długa
Odpowiedz
#9
POwiem, że wierszyk zabawny, wywołał uśmieszek na twarzy. POdoba mi się również, zwłaszcza ostatni wers:

(15-10-2011, 15:34)haniel napisał(a): PO to by zniszczyć żywych esencje.

Niosący bardzo głębokie przesłanie Tongue zwłaszcza "PO to".


Pozdrawiam

E.
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#10
O borze, borze, no tak, to chyba dzięki Big Grin
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz
#11
Hehe, takie coś, rymy niepoetyckieTongue
Fajne haniel, ale wiersz z tego, jak dobra partia z POBig Grin
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#12
"powrócili z zaświatów na wezwanie swej Pani,"

Tu bym dał "wrócili". No i "swej" bym usunął, zdaje mi się zbędnym być. E 3 wersie też "wrócili".

Ale ogólnie świetna humoreska Smile.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości