Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Natura
#1
Latając w atomie 
rozkoszował się Bóg swym dziełem
naturą
Rozbili go w laboratorium
okazał się zbudowany
z neutronów, protonów i elektronów
tworząc jedno
jak Ojciec, Syn i Duch
Odpowiedz
#2
(17-08-2018, 21:15)kubutek28 napisał(a): Natura

Latając w atomie 
rozkoszował się Bóg swym dziełem
naturą
Rozbili go w laboratorium
okazał się być zbudowany
z neutronów, protonów i elektronów
tworząc jedno
jak Ojciec, Syn i Duch

Po co tytuł w pierwszym wersie? 


Cytat:okazał się być zbudowany
Tu jest zadzior --> bez "być", zgodnie z regułami polszczyzny, będzie gładko.

Bluźnierczy, ale spójny i dobrze skomponowany.
Jestem na tak. 
Wrócę tu jeszcze.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
Błędy wydziubaneSmile

Czemu bluźnierczy?Tongue
Odpowiedz
#4
Według definicji słownika języka polskiego, bluźnierstwo = słowa uwłaczające temu, co jest ogólnie poważane lub co jest przez religię uznane za święte. Czyż nie jest takim "uwłaczaniem" traktowanie Trójcy jako przedmiotu badań? Według wielu dogmatyków, rozkodowywanie DNA jest właśnie bluźnierstwem - odsłanianiem tego, co było do tej pory zakryte, rozszyfrowywaniem zagadki życia i śmierci.
Ale człowiek tak właśnie został "skonstruowany", żeby dążyć do odkrywania nieznanego. I to od samego początku - choćby w Edenie, sięgając po owoc drzewa wiadomości Dobrego i Złego.
Druga interpretacja Twojego wiersza - dla niefanatyka ---> w każdym z nas jest cząstka Boska.
To naprawdę dobry wiersz. Niewydumany.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#5
(18-08-2018, 22:11)Miranda Calle napisał(a): Ale człowiek tak właśnie został "skonstruowany", żeby dążyć do odkrywania nieznanego.

Wszak nawet w Księdze Przysłów stoi, że chwałą Bożą jest rzecz taić, a ludzką - rzecz badaćSmile
Odpowiedz
#6
(18-08-2018, 23:34)kubutek28 napisał(a):
(18-08-2018, 22:11)Miranda Calle napisał(a): Ale człowiek tak właśnie został "skonstruowany", żeby dążyć do odkrywania nieznanego.

Wszak nawet w Księdze Przysłów stoi, że chwałą Bożą jest rzecz taić, a ludzką - rzecz badaćSmile

Ano - dlatego uważam, że to bardzo dobry wiersz. Popracowałabym nieco nad formą - czy nie lepiej będzie mu w formie białej? Jeśli zostawisz wielkie litery tylko w nazwach własnych Boga i Trójcy, będzie się całkiem trzymało kupy. Bo teraz - cóż po wielkich literach na początku wersów, skoro znaków interpunkcyjnych brak?
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#7
Mnie ten wiersz nie przypadł do gustu.
Forma zbyt poszatkowana. Nieprzemyślana? Całość przypomina mi spisane na szybko myśli, które autor po prostu chciał wyrzucić z głowy, a potem doszedł do wniosku, że może warto zrobić z nich wiersz.
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#8
(25-08-2018, 22:04)Lexis napisał(a): Całość przypomina mi spisane na szybko myśli, które autor po prostu chciał wyrzucić z głowy, a potem doszedł do wniosku, że może warto zrobić z nich wiersz.

W sumie w punkt Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości