Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najpiękniej mówią wieczory
#1

o zmierzchu wszystko gaśnie
to piękno leniwe
jedynie małe miłości ukryte

trwają w pocałunku

stoją po kolana w ciepłej wodzie
głusi odszukują swoje kształty
do zapamiętania na dłużej

czerwoni jak korale w morzu

spleceni tacy młodzi niby sprytni
a tak dalecy w myślach od znoju
bo jakże jest łatwo

rozniecone ugasić w ciemności

i tak w tym warkoczu gwiazd tkwią
poprószeni chmurą zmysłów
nasycając swoje serca wieczorne

modlitwą na życie bez słowa na dotyk

tak polegli w marzeniach nadziei
jakby szczęścia żałowała im młodość
pieszczą osobiste uczucia

licząc każdy pocałunek jako pierwszy



[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#2
Bardzo czuły wiersz. Taki ciepły...a raczej mokry.Wink
Długi,ładny i dobry na tyle, że na podmioty nie ma co rozdrabniać.
Podoba mi sięSmile
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#3
Cytat:Najpiękniej mówią wieczory
zapamiętajmy to!

Cytat: o zmierzchu wszystko gaśnie
to piękno leniwe
yy... co? przeczy to tytułowi.
Cytat:jedynie małe miłości ukryte

trwają w pocałunku
w porządku; gdyby nie jeden mankament, którego nic nie tłumaczy. czemu po dwóch enterkach???!!
Cytat:stoją po kolana w ciepłej wodzie
???! wydaje mi się totalnie pozbawione treści. wyskoczyło w dodatku tak z d...y, jak ja to mówie, że tylko podwaja to owe wrażenie;/
a dalsza czesc wiersza nijak tego nie tłumaczy.
Cytat:głusi odszukują swoje kształty
głusi??? to tak, jakby napisać: niewidomi odszukują melodie. a mogą odszukiwać, jasne, ale równie dobrze mogliby byc przy tym widomi. rozumiesz, o co mi chodzi? dlaczemu zatem głusi?
no i głusi w sensie ludzie niesłyszący? 'ludzie niesłyszący po kolana w wodzie odszukują swoje ksztalty'? czy moze jest to kontynuacja wczesniejszego, tj. w ogóle ludzie, jacykolwiek, niekoniecznie wiec głusi w znaczeniu chorzy/pozbawieni zmysłu słuchu, nagle stają się głusi i odszukują?? czemu głusi, po stokroć pytam? i dlaczemu kształty? nie wydaje mi sie to wszystko zasadne; pachnie mi piernikiem i wieje wiatrakiem jakby.
żeby tego było mało, potem stoi:
Cytat:do zapamiętania na dłużej
;/
zatem uzasadnione widziałbym dwa rodzaje ludzi: NIEWIDOMI + dochodzą do tego SKLEROTYCY. nie zartuje. te dwa typy człowieka mogłyby miec tu jakies istotne znaczenie, a to z racji odszukiwania i zapamiętywania. chociaz do odszukiwania to moze niekoniecznie ludzie z problemami wzrokowymi, bo ja (jakkolwiek krótkowidz;/) przykladowo jak juz czegos szukam, to masz jak w banku, że nie znajdę. jednak nie znam określenia dla taki ciamajd i zyciowych oferm;/ wiec niech juz zostaną ci ślepcy.
W KAZDYM RAZIE NIE GŁUSI!! czemu głusi??Big Grin

mam neiodparte wrażenie, ze zdarza ci sie zmyslac jakies tam nibytociekawe frazy i po prostu wplatasz je na zasadzie: działa? działa. ładnie brzmi? ładnie.
zgubne to to, moim zdaniem, nic nie warte a na pstym koniu jeździ. tymczasem czuje, ze własnie w taki własnie sposób sobie czasem dobierasz słowa - przynajmniej tutaj, w tym tekscie. dwa przykłady:

Cytat:warkoczu gwiazd
Cytat:poprószeni chmurą zmysłów
chyba tak w ogóle mylisz, co to jest "zmysł".
Cytat:modlitwą na życie bez słowa na dotyk
??? a tu?
jak bym sie nie starał, sensu w tym nie widzę żadnego.

naprawdę nieraz doceniam twoje prace, przynajmniej jakies tam ich wycinki, ale ta tutaj to jeden wielki chaos. nic do siebie nie pasuje - no.. nie dosłownie nic, oczywiscie;] znaczna część jednak wydaje mi sie kompletnie chybiona, nie że oderwana od wątku, nie nie (przynajmniej niekoniecznie) ale po prostu przekombinowana, przepoetyzowana moze, zle zapisana toteż w efekcie pusta. przykłady juz podałem, ale generalnie jest ich więcej. jak dla mnie są na każdym kroku;/

Cytat:czerwoni jak korale w morzu
czerwoni? w porządku, niech bedą czerwoni. fersztejen fersztejen, dlaczego nie fersztejen;P ale podkreślam resztę - pogrubione. to MUSI miec jakies znaczenie. jakie? istotne jest, że czerwone, ale koniecznie tez dałes porównanie, ono tu nie moze stac jako, nie wiem, ozdobnik?, wypełnienie? no nie wiem.

Cytat:tak polegli w marzeniach nadziei
masło maślane.
Cytat: jakby szczęścia żałowała im młodość
aż tu nagle, ni z tego ni z owego!:
Cytat: pieszczą osobiste uczucia
;/
a głupia kropka ileż by pomogła. przy czym tak czy owak nie podoba mi sie powyzsze wyrazenie i mysl, jakie ma rozwijac wraz z ostatnią linijką wiersza.

moze chaotycznie troche, wybacz, spieszyłem sie.
Odpowiedz
#4
Jak ja kocham Twoje wywody Smile
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#5
;D wiem ;D
Odpowiedz
#6
miriad, a może tak (starysta daj znać):

Cytat:Najpiękniej mówią wieczory
bo w nich są małe miłości ukryte

Cytat:trwają w pocałunku
to opis sytuacji, dlatego jest po dwóch enterkach

Cytat:głusi
może głusi na świat, własne myśli, pamiętaj że stoją zakochani po kolana w wodzie

Cytat:odszukują swoje kształty
do zapamiętania na dłużej
może jutro jadą do domu, albo zaraz umrą

Cytat:poprószeni chmurą zmysłów
tu... chyba o zmysłowość chodzi

Cytat:modlitwą na życie bez słowa na dotyk
modlitwą na życie, bez słowa, na dotyk. to ty czytasz, pamiętaj

Cytat:czerwoni jak korale w morzu
a nie
Cytat:czerwoni jak korale w morzu
, a czerwoni bo są nagrzani jak cholera i się miziają zakochani

Cytat:tak polegli w marzeniach nadziei
marzenia nie muszą dotyczyć nadziei, chyba nie ma masła. poza tym jakby szczęścia żałowała im młodość wyjaśnia, że mają nadzieję na to, że odrobią zaległości

Cytat:pieszczą osobiste uczucia
przynajmniej wiedzą o tym, że miłość romantyczna jest wewnątrz człowieka. mnie się to zdanie nie podoba, bo kojarzy mi się bardziej z dowodem osobistym i urzędem.

dla mnie wiersz dosyć słaby, chociaż obrazowy. przeformowany, niejasny, zbyt zatopiony w miłosnym uniesieniu bez wyrazu, do tego stopnia, że sam tego wyrazu dla mnie nie oddaje. ale jak Pirka go widzi ciepłym i mokrym, to może coś w nim jest takiego, kobiecego, a ja niewrażliwy samiec Wink pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedz
#7
Smile Tak tak Wysogot jestem gotowy na wszelakie zmiany, nawet w życiorysie.
Pozdrawiam Wink
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#8
Bardzo mi się spodobał wiersz. Mówi o uczuciu czule, ale bez przesady. Jest romantycznie, ale nie słodziakowo i kiczowato. Twój przekaz jest dla mnie prawdziwy. Te obrazy pięknie naśladują młodzieńczą miłość. Natchnąłeś mnie, dzięki Smile
Wyciśnij życie, jak słodko - gorzką czekoladkę.
Nie żałuj błędów, tylko niespełnionych marzeń.
Zrób coś, dla siebie, lecz nie od jutra.
[Obrazek: malarskie-dziela-sztuki6_s.jpg]

Odpowiedz
#9
(02-01-2013, 21:30)Sylwiamotyka napisał(a): Bardzo mi się spodobał wiersz. Mówi o uczuciu czule, ale bez przesady. Jest romantycznie, ale nie słodziakowo i kiczowato. Twój przekaz jest dla mnie prawdziwy. Te obrazy pięknie naśladują młodzieńczą miłość. Natchnąłeś mnie, dzięki Smile

Miło Smile

[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#10
No tak, Starysto. Z tobą taki jest mój problem, że zbyt dużo piszesz banałów i zwykłych pogadanek, więc rzadko do Ciebie zaglądam. Mierzi mnie częsty brak logiki, a szczególnie że jesteś osobą już dojrzałą i jak mniemam oczytaną w poezji, co ten grzech czyni dla ciebie cięższym. Ale tutaj pokazałeś klasę w pełni. Nic więcej nie piszę, nic nie wytykam, bo nie ma co wytknąć, momentów pięknych nie przytoczę, bo każdy czytał, nad tą głęboką puentą się nie pochylę, powiem tylko: brawo. I pozdrawiam.

EDIT: dopisuję to dla większego zrozumienia mojego stanowiska i dlatego, że mi łady zwrot do głowy przyszedł. Zasypujesz piachem diamenty, Starysto. Myślę, że powinieneś się nad tym zastanowić.
[Obrazek: Piecz1.jpg]
"Z ludźmi żyj, jakby widziany przez Boga. Z Bogiem rozmawiaj, jakby słyszany przez ludzi".
Lucjusz Anneusz Seneka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości