Najgorsza, najnudniejsza lektura szkolna?
#61
(14-06-2011, 18:37)Mestari napisał(a): Zaczynamy teraz pozytywizm... i ja już się boję "Lalki".

Lalka jest przyjemna w czytaniu podobnie jak Nad Niemnem.
Gorzej wspominam Potop.
Odpowiedz
#62
(14-06-2011, 21:23)Kassandra napisał(a): przyjemna w czytaniu podobnie jak Nad Niemnem.

WTF?! "Nad Niemnem" nawet streszczenie zabija, co dopiero pełna wersja... Ta książka to horror...

A "Lalka" faktycznie niezła, ale przez pierwszy tom. Jak potem zorientowałem się, że dalej jest cały czas to samo, to odechciało mi się Tongue
Odpowiedz
#63
Nad Niemna, Glorie Victisy, itp. - książki-mordercy
Jeżeli myślisz, że Twój tekst jest dobry, napisz do mnie.
Wszystko da się naprawić.

Odpowiedz
#64
"Sierotka Marysia i siedmiu krasnoludków" - największa trauma podstawówki, nie wiem jak można było tym dzieci katować. Utknąłem w 1/3.
Krzyżaków nie dokończyłem, ale to ze wzg. na czas.
Później już takich traumatycznych lektur nie było.
W szkole średniej najlepsze "Medaliony" - krótkie i podwójnie wstrząsające (raz treść, dwa opisujące rzeczywistość a nie fikcję literacką)
Odpowiedz
#65
Najgorsze (co nie znaczy, że najnudniejsze) to te wszystkie propagandowe koszmarki z mojego dzieciństwa typu "Czuk i Hek" czy "Timur i jego drużyna" itp.

Najnudniejsze (co nie znaczy, że najgorsze) to Żeromski ("Syzyfowe prace"), Orzeszkowa ("Nad Niemnem" znam tylko ze streszczenia i z filmu, nie potrafiłem dotrwać do końca książki) i trylogia Sienkiewicza (co dziwi, bo tacy "Krzyżacy" (tak, tak!) czy "Quo vadis?" bardzo mi się podobały).
"Umysł jest jak spadochron, nie działa, jeśli nie jest otwarty" - Frank Zappa
Odpowiedz
#66
Najgorsza? Dziady cz.III i Konrad Wallenrod - MASAKRA!!! Czy ktoś to w ogóle kiedyś przeczytał?
Z ulubionych lektur szkolnych najlepsze to: "Chłopi", "Krzyżacy" i "Lalka". Z późniejszych "Rozmowy z katem" (namber łan), "Inny świat" i "Pożegnanie z Marią".
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#67
Mam strukturę dziecka - zapominam najgorsze.

Najlepsza - nieobowiązkowa

ostatni rozdział Ulissesa
Odpowiedz
#68
Osoba niejakiego Macieja J. Angel Big Grin
Odpowiedz
#69
(21-04-2018, 18:39)mirek13 napisał(a): Osoba niejakiego Macieja J. Angel Big Grin

Od kiedy twórczość tego autora jest w kanonie lektur szkolnych? Big Grin
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#70
A Wencel może być?! Dodgy
To w zasadzie to samo. Tongue
Odpowiedz
#71
No, Wencel jest w kanonie. Ale Ciebie nim nie katowali w szkole Big Grin
A przecież temat wątku to: "Najgorsza, najnudniejsza lektura szkolna".
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#72
To tak, jakby Maciej był w kanonie.
I nie bądź taka zasadnicza. Zakres tematyczny można rozszerzyć ku chwale i zainteresowaniom portalowym.
Odpowiedz
#73
Ja zasadnicza? No to żeś pojechał Smile Oj, Mirku, Mirku. Po prostu nie jest to odpowiedni temat. Można zawsze jakiś nowy założyć Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#74
Ee, Gonzo nie jest wart osobnego tematu. Angel
Odpowiedz
#75
A czemu Gonzo? To był najfajniejszy Muppet Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości