Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Nadzieja" [M] Ukończone
#1
Siedzę na plaży i obserwuję księżyc. Widzę jego plamy na nieskazitelnie białym płótnie. Widzę, je na swoim, Twoim, jej i jego sercu. Wracam myślami kilka miesięcy do tyłu. Uśmiecham się. Widzę Twój uśmiech, czuję jak Twoje dłonie odgarniają moje włosy, a usta wypowiadają szeptem „Kocham Cię”. Patrzę w błękit Twoich oczu i tonę, tonę i nie potrafię uchwycić Twojej dłoni. Nie ufam Ci.


Może masz w głowie myśli bardziej szalone niż ja
Może masz skrzydła których by Tobie pozazdrościł ptak
Może masz serce całe ze szlachetnego szkła
Może masz kogoś a może właśnie kogoś Ci brak
Nie płacz, nie płacz, o nie


Ani jedna łza, nie spłynęła po moim policzku. Ani jedna. Czuję jak we mnie uderza. Nienawiść – Twoja. Bo przecież tylko ona Ci została. Brak, odczuwam go. Za każdym razem gdy wchodzę do Naszego Pokoju. Pokoju w którym pierwszy raz wypowiedziałeś Zakazane Słowa. Ale to Nasz Pokój, a Ty mogłeś Je wypowiedzieć. Popełniłam błąd. Ja wiem. Ale nie mam zamiaru go naprawiać. Za bardzo … Zakazane Słowa…


Może masz oczy w których nie gościł dotąd strach
Może masz w sobie niechęć do wojny i brudnych spraw
Może masz litość a może uczyć już w Tobie brak
Może masz wszystko, lecz nie masz togo co mam ja


Bałam się, że mnie wykorzystasz. Ty wiesz. Bałam się, że się … Zakazane Słowa… Przecież jesteś kochany – przez wszystkich. Nie chciałam być kolejną, nie chciałam tego przyznać. I nie byłam. Tylko, że tamtych nie nienawidzisz – mnie tak. A ja cierpię. Nie porozmawiamy już nigdy. Ale mam Magiczną Moc. Nazywam ją wspomnieniami. Odebrałeś mi … Zakazane Słowa … ale nie odbierzesz, tego co już mi dałeś, a co tak skrzętnie przed innymi próbujesz ukryć. Bo mnie … Zakazane Słowa.
Ty i ja. Pantomima dla naszej dwójki. Pantomima dla niewidomych o czułym spojrzeniu serca.


Nie ma nikt, takiej nadziei jak ja
Nie ma nikt, takiej wiary w ludzi i cały ten świat
Nie ma nikt, tylu zmarnowanych lat
Nie ma nikt, bo któż to wszystko mieć by chciał
Tylko ja, tylko ja


Bo wiesz. Lubimy dramatyzować. Lubimy tragedię i cierpienie. Bo jesteś dupkiem, a ja szmatą. Nigdy już nie będzie tego co było. Nigdy już nie zapomnimy o sobie. Ja jestem Miłością, a Ty Nienawiścią. Skrajność to nasza Nadzieja. Kochanie, ale wiesz… Zakazane Słowa … Spójrz w niebo. Pamiętasz tą gwiazdę? Tak, właśnie tą. Ona Cię kocha. A wiesz dlaczego? Ktoś ją nazwał moim imieniem. Nie, wcale nie czuje tego co ona. Pytasz czy gwiazda może czuć? Nie wiem, ale ja tak.

Pod baldachimem utkanym przez gwiazdy, pod osłoną nocy i w czeluściach ciemności, stoję ja - na piedestale i czekam na znak. Na czerwony ogień. Na Nadzieję.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości