NaNoWriMo 2011 r.
#1
Witam serdecznie wszystkich, ma nadzieję, że umieszczam temat w odpowiednim miejscu.

Chciałam wszystkich serdecznie zaprosić jak i rzucić wyzwanie do uczestnictwa w NaNoWriMo, w skrócie Nano.
Czym jest Nano? Prosta odpowiedź pisaniem powieści aka 50 tys. słów w miesiąc, a dokładniej w listopadzie.
Nie powiem, że chodzi w tej zabawie o napisanie jak najlepszego tekstu, o robienie korekty, czy innych mniej ciekawych rzeczy. Tutaj zajmujemy się pisaniem i świetną zabawą ścigając się z czasem i własną weną oraz wytrzymałością.

Jest to inicjatywa międzynarodowa, jeśli nie globalna. W tym roku w końcu Polska doczekała się własnego forum jak i Municipal Liaison (ML), czyli moderatorów i opiekunów działań w Polsce.

Wszystkich chętnych jak i zainteresowanych zapraszam na strony:
- Oficjalna strona NaNoWriMo
- Oficjalna strona FB
- Nieoficjalna strona FB Nano w Polsce
- Nieoficjalne forum Nano w Polsce

Wszystkich serdecznie zapraszam, w razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na PW lub mail.
Municipal Liaison
Kaar_a
'I don't like the way he's kind to everyone. Look at me I have many people I hate'


Proza życia
Odpowiedz
#2
Kurczę, naprawdę jestem za tą akcją, wezmę udział, a jakże może wreszcie pokonam swoje blokady i nie będę tak wszystkiego skracać i szybko się skupiać na zakończeniu, bo to niepotrzebna bariera zablokowująca możliwość napisania czegoś dłuższego. Naprawdę autor miał rewelacyjny pomysł i wykonywanie go wraz z innymi ludźmi, biorącymi udział w tym długodystansowym ale jednak sprincie, będzie szalonym przeżyciem. Dzięki wielkie za informację. Pozdro! Mam nadzieję, że nie wymiękniemy. : )
Odpowiedz
#3
Czy powieść musi być w języku angielskim, czy można napisać po polsku?
Have you seen my bear Tibbers?


moje niedopieszczone maleństwo Wink
Odpowiedz
#4
@roślinawędrowna bardzo się cieszę że ci przypadło do gustu, zabawa jest przednia nie tylko przy pisaniu, ale również są w planach jakieś 3/4 imprezy w realu więc będzie się działo Wink zapraszam na jedno lub drugie forum po informacje lub bezpośredni do którego ML'a jesteśmy 3 Wink

@Annie oczywiście że nie, można po polsku czy po rosyjsku czy niemiecku, liczy się tylko ilość słów które masz napisane. Każdego dnia wrzucasz wsio co napisałaś i ci przelicza lub uzupełniasz samą liczbę, masz statystyki itp. bajery, ale na koniec trzeba całą powieść wrzucić do "licznika słów".

Jeśli ktoś chce zobaczyć statystyki to tutaj jest mój profil od takie małe cóś -> stats; statystyka jest z zeszłego roku, a w związku z powstaniem polskiego forum nie ma pokazanych w tej chwili statystyk regionalnych.
'I don't like the way he's kind to everyone. Look at me I have many people I hate'


Proza życia
Odpowiedz
#5
Tak swoją drogą - NaNo współpracuje z portalem bardzo podobnym, choć całorocznym. Inicjatywa nazywa się 750words.com i polega właśnie na tym, że codziennie człowiek się loguje i pisze przynajmniej 750 słów.
Można mniej - za to dostaje się mniej punktów, co odbija się w prowadzonym dla czystej satysfakcji userów rangkingu, można więcej. Można udostępniać, ale nie trzeba. Portal ma ciekawy system prowadzenia statystyk: można się dowiedzieć, z jaką szybkością się pisze (słów na minutę), ile przerw...
Bardzo fajna rzecz dla ludzi, których NaNo trochę straszy ze względu na ilość słów. No i fenomenalnie wyrabia nawyk pisania Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości