Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myśl ulotna
#1
- Śmierć zdążyła już wykosić połowę mieszkańców – powiedział mężczyzna, oparty niedbale o frontową ścianę kamienicy.
- A wraz z nimi te wszystkie niesamowite historie, opowiadane przy kuchennym stole, w oczekiwaniu na lepsze jutro – rzucił dozorca, przerywając zamiatanie chodnika.
- Uwija się jak pszczółka, co zaciera przednie odnóża na samą myśl o pustych mieszkaniach, bez żywego ducha – dodał mężczyzna wyjmując z wewnętrznej kieszeni marynarki wymiętą paczkę papierosów.
- A ja dzisiaj jestem w nastroju do śpiewu i tańca, ale nie umiem sobie przypomnieć nic wesołego – odpowiedział dozorca, częstując się pokrzywionym papierosem.
I kiedy to mówił, z bramy wynurzył się kudłaty chłopak, jak jakiś anioł świetlisty albo myśl ulotna i wymieniwszy z mężczyznami uprzejmości, zaproponował:
- Może połóżmy się pod figurką świętej Rity i zwyczajnie poczekajmy na jakieś szczęśliwe zakończenie?
Odpowiedz
#2
Ciekawe, jakie może być to "szczęśliwe zakończenie" Smile
Kolejna udana miniaturka z Kudłatym.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
(12-07-2018, 13:12)Miranda Calle napisał(a): Ciekawe, jakie może być to "szczęśliwe zakończenie" Smile
Kolejna udana miniaturka z Kudłatym.

I ja tam byłem
miód i wino piłem
po brodzie mi ściekało
do gęby nie trafiało... Czy jakoś tak Smile
Odpowiedz
#4
Tu podobnie jak w przypadku Iluzjonisty. Przeczytałem już jakiś czas temu, ale trudno mi coś napisać.
Dlatego porównuję do innych miniatur z cyklu.
Jak w każdym cyklu są mocniejsze i słabsze fragmenty, lub mocniej i słabiej przemawiające do konkretnego czytelnika.
Dlatego ocenię podobnie jak iluzjonistę - na 3*
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości