Modyfikacja "Myśli tygodnia"
#1
Moi drodzy, tak się zastanawiam, że wstawianie na forum jakiejś luźnej myśli, którą ktoś opublikował w temacie "Myśl tygodnia" nie jest szczególnie ambitne. Powoduje to, że część z nas wymyśli sobie jakiś cytat i wstawia go na forum.
Moja propozycja jest następująca: zostawić wszystko bez zmian poza źródłem. Niech nie będzie to wrzucanie swoich myśli, a selekcja, którą dokona za nas ktoś inny.
Przykładowo, czytam czyjeś opowiadanie na forum, podoba mi się jakieś zdanie, więc wklejam je do działu (tu może zmiana na "Cytat tygodnia"). Podobnie robi kilka osób, a potem wszyscy forumowicze głosują nad tym, który cytat najfajniejszy i wtedy zwycięzcę wrzucamy na zielony pasek u góry strony - może być z dopiskiem z jakiego opowiadania/wiersza pochodzi. Tak oto będziemy promować konkretną poetycko-prozatorską twórczość forumowiczów.
Mam nadzieję, że jasno to opisałem Tongue
Co Wy na to?
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#2
Chyba ciebie również powalił poziom tych złotych myśli naszych złotomyślnych, co? Smile zwłaszcza ostatnio. Prym wiedzie zasada: udziwacznij i paradoksuj ile się, a będzie cool. Mnie też nie wydało się to "ambitne" i też jakoś dziś szczególnie załamało. Pomysł masz zacny, zwłaszcza jako zamiennik. Tym bardziej mi wstyd, że żadnego cytatu przytoczyć na tę chwilę nie zdolęUndecided a wysilałem szare komórki przez dobre pięc minut. Nawet zajrzałem w twórczość, szukając czegoś, co przeczytałem (a wiem, że były momenty, oj były, które z chęcią bym wyszczególnił i podzielił się z innymi, niech podziwiają), niczego niestety nie znalazłem, bo i trochę na siłę to było. A chciałbym tę nową formułę już tutaj nieoficjalnie otworzyć. Trudno. Będzie czas i miejsce. Mam nadzieję.
Ja na to "bring it!".
Odpowiedz
#3
Dobry pomysł Laju, zgadzam się w zupełności.
Komentując dzielę się osobistymi, subiektywnymi odczuciami, nie poczuwam się do znajomości prawdy absolutnej Wink

W cieniu
Nie ma
Czarne płaszcze

[Obrazek: Piecz1.jpg] 

Odpowiedz
#4
Pomysł jest superAngel Osobiście nie widzę żadnych przeciwskazań
Odpowiedz
#5
Żeby było jasne - propozycję Laja osobiście rozumiem tak, że cytujemy zdania/ciąg zdań o zabarwieniu aforyzmu. Aby generalnie myśl tygodnia nadal była myślą tygodnia, nie wyrwanym z kontekstu, niewiadomo jak karkołomnym zdaniem, bo takich to tu jest na pęczki, ale zwykle są to opisy, wypowiedzi w dialogach, może nawet didaskalie, w każdym razie - osamotnione nie znaczą zbyt wieleUndecided i zero w nich urokuUndecided
Niechże ktoś coś przytoczy...
Odpowiedz
#6
O, super pomysł!! Ja też jestem jak najbardziej za Smile
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#7
Jestem za.
Kto ma oczy niechaj czyta
Kto ma ręce niechaj pisze
Odpowiedz
#8
Powszechna zgoda jest zaiste zacna i budująca, ale przydałoby się jeszcze, żeby ktoś "z góry" to klepnął Wink
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#9
(01-03-2014, 20:48)miriad napisał(a): Niechże ktoś coś przytoczy...

I na prośbę miriada, cytat z Hanzowskiego Astrala, a jednocześnie mój kandydat do wyróżnienia:

Cytat:Myślałam, że nie zasnę, że nie pozwoli mi ciężkie, zaklejające gardło powietrze, ale padłam bez czucia, gdy ostatni refleks czerwieni zniknął za linią horyzontu.
Ostatni raz w życiu śniłam puste sny, pozbawione cierpienia.

Nie chodzi zatem o jakieś mądrości życiowe, ale o fragmenty, które zrobiły na nas wrażenie i mogłyby wisieć na forum, prowadząc jakimś linkiem do całego opowiadania.

Tak to sobie umyśliłem Big Grin
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#10
Jako pomysłodawca "Myśli Tygodnia" jeszcze z dawnych, dawnych czasów (;p) wypowiem się co o tym myślę - ano macie wszyscy rację i w tej chwili MT jest zwyczajnym bagnem, na które patrzeć nie mogę, i aż mi wstyd za siebie Big Grin
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#11
Bez przesady, nie jest bagnem Tongue
Kiedyś zamieściłem jeden czy dwa cytaty, ale szybko stwierdziłem, że to marnotrawstwo, które ma tylko zaspokoić pychę, bo przecież równie dobrze te cytaty mogę umieszczać w mojej prozie Tongue
Tak więc propozycja, by co ciekawsze fragmenty z naszej twórczości wyłapywać, zamiast zastanawiać się nad jakąś wydumaną, oderwaną od rzeczywistości, mądrością.
Przecież cytaty znanych ludzi też nie były pojedynczym zdaniem znikąd. Pojawiły się w powieści, filmie, rozprawie filozoficznej albo w wywiadzie. I ktoś je stamtąd wyrwał.
Więc i my z naszej twórczości je wyrwijmy Wink
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#12
Ja myślę, że to jest dobry pomysł. Z tego co widzę, większość admiralicji jest na urlopie - ale za kulisami był pozytywny odzew co do tego pomysłu, więc myślę, że wkrótce wejdzie on w życie. Musimy tylko ustalić jak to rozwiązać ze strony technicznej.

Więcej info wkrótce Smile
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#13
Podbijam temat, zwłaszcza że był pozytywny odzew, ale chyba gdzieś się ten wątek zagubił...
Czy ktoś władny mógłby się wypowiedzieć, czy ta propozycja ma sens? Bo że to możliwe technicznie, to nie wątpię Wink
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#14
Innymi słowy proponujesz zmianę "Myśli Tygodnia" w "Cytat Tygodnia", dobrze rozumiem? Big Grin
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#15
Jest to jak najbardziej możliwe. Nawet możemy sprawdzić już dziś czy działa. Po prostu proszę wpisywać takie cytaty wraz z linkiem do tekstu z którego pochodzą właśnie w "Myśl Tygodnia. Jeśli się sprawdzi i będzie odzew, chętnie przemianuję Myśl Tygodnia na Cytat Tygodnia.

Co z tego pomysłu się nie sprawdzi na pewno to głosowanie nad wyborem konkretnego cytatu.
Wybór dokonuje się co tydzień z doświadczenia wiem, że kilka głosów u nas trudno zebrać i w ciągu miesiąca. Nie jest tajemnicą, że Myśl tygodnia wybieram ja. To samo dotyczy wyboru Cytatu Tygodnia. Zaznaczam, że może to robić dowolnie wyznaczona osoba, ale takie rozwiązanie gwarantuje, że ten cytat będzie się regularnie zmieniał, a nie wisiał bo ktoś nie zagłosował, kogoś nie ma itd.

Tak, że Cytaty już można proponować.
Pozdrawiam serdecznie.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości