Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modlitwa za nieumarłych
#1
W naszym lesie jest cholernie zimno,
nie wspominając o ciemnościach
– syczał, zapraszając na randez - vous.

Ten przekomiczny zwrot miał oznaczać
wspólne grzybobranie. 
W śniegu nagromadzonym w latach 
przestępnych.

Niestety, w międzyczasie kilkakrotnie 
zmieniał skórę, bywalcy podłych knajp
i jeszcze podlejszych cmentarzy
nie rozpoznali w nim kompana.

Nawet akompaniament zmienił się w ciąg
znaków diaktrycznych na pięciolini.
Uczeni w piśmie uznali to za objaw przesilenia i plam 
na słońcu. Jeszcze nieznanego układu planet.

Później już tylko wiosna,
w którą zaproszeni spluwali ukradkiem.
Może bojąc się posądzeń o apokaliptyczne
ciągotki.

Las wycięto, jednak nadal było cholernie.
Odpowiedz
#2
100 proc. Sztelaka w Sztelaku. Apokalipsa, hekatomba i nieśmiertelne "cholernie".
Jakoś wpisuje się ten wiersz w klimat jesieni, nie tylko z powodu grzybobrania.
Pointy zawsze masz świetne.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
Kiedy czasem podczytuję na VA wiersze czy prozę, to widzę przewagę "mrocznych treści". Trudno mi je komentować... z racji życiowego optymizmu. Dlatego tylko czytam.
Ten też przeczytałem.

*diaktryczne - diakrytyczne
Odpowiedz
#4
Zdzisław napisał(a):Kiedy czasem podczytuję na VA wiersze czy prozę, to widzę przewagę "mrocznych treści".

Ja również to zauważyłem i również mogę powiedzieć, że mam bardziej optymistyczne podejście do życia.

PS. Z tego punktu widzenia, być może, dobrze Ci pasowałoby czytanie moich utworów; zwłaszcza powieści, gdybyś znalazł na to czas. Wink

PPS. Jednak bajka o stonce nie jest optymistyczna. To wyjątek.
Odpowiedz
#5
(03-10-2019, 12:42)D.M. napisał(a):
Zdzisław napisał(a):Kiedy czasem podczytuję na VA wiersze czy prozę, to widzę przewagę "mrocznych treści".

Ja również to zauważyłem i również mogę powiedzieć, że mam bardziej optymistyczne podejście do życia.

PS. Z tego punktu widzenia, być może, dobrze Ci pasowałoby czytanie moich utworów; zwłaszcza powieści, gdybyś znalazł na to czas. Wink
Kto ma nadmiar wolnego czasu i może mi odstąpić?! Dobrze zapłacę... w słowach Smile
Dima, zaglądnę. Trochę mnie wstrzymuje przed czytaniem dłuższych opowiadań, gdyż mimowolnie szukam miejsc do skomentowania czy sugestii poprawy, a to cholernie zabiera czas. Ale ok, poczytam, najwyżej oceniając tylko treść.
Odpowiedz
#6
''Modlitwa za nieumarłych'' - kto więc jest tym wiecznie żywym? Poeta, który poprzez swoje dobre wiersze przetrwa w pamięci i spisze każde drgnienie, od wiosny do wiosny?

Świetnie się czyta Twój wiersz. Gratuluję!

Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości