Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Może by tak wyjść, do świata... do ludzi?!
#1
Odwiesiłem mózg na kołek
teraz noszę pustą głowę
wszak przeciągi tuż za czołem
są dziś modne


jestem człowiek
zwierzę stadne

potrzebuję akceptacji


[...] we kill people who kill people because killing people is wrong [...]
Odpowiedz
#2
Nom. Moze być. Zawsze uważałem i uważam dzieła nie tyle krótkie, co baaardzo krótkie, za mało ambitne. Zbyt często po prostu ledwie lizną temat, nie wyczerpując go; budzi to wrażenie niedopracowania, a co za tym idzie - braku przyłożenia się. Ale w tym wypadku, to jedyne, co mam do zarzucenia. Zatem: mało ambitnie według mnie, ale tak czy owak wierszyk udał ci się całkiem spoko. Zwięźle i wymownie; ładnie, winszuję;]
Odpowiedz
#3
Podoba mi się początek, ale całość jest zbyt krótka... Zaczęło się ładnie a tu ciach, koniec! Chciałabym czegoś więcej w sty;u pierwszych czterech wersów!
Odpowiedz
#4
Bardzo mi się podoba. Krótkie, ale z odpowiednim doborem słów i treści. Przynajmniej do mnie trafia.
Bardzo mocne 4/5.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
Straszny. Wykon - straszny. Sad

Ok, ale argumentacja jakaś by się przydała, nie sądzisz? ,,straszny'' - to nie jest komentarz.
Insomnia
Zam­knięci w pik­se­lach z cza­sem łączy­my tyl­ko trzy barwy...

© Wszelkie prawa zastrzeżone.
Odpowiedz
#6
Dzięki za odwiedziny i komentarze Smile

Pozdrawiam.


[...] we kill people who kill people because killing people is wrong [...]
Odpowiedz
#7
A dla mnie genialne.

Miniaturki nie są mało ambitne. Wręcz przeciwnie. Łatwo jest temat rozwlekać na kilkanaście wersów. Trudniej zaś ubrać go w kilka. I ja ogólnie uwielbiam miniaturki. A ta mi się koszmarnie podoba ^^
Odpowiedz
#8
Cytat:Odwiesiłem mózg na kołek
teraz noszę pustą głowę
wszak przeciągi tuż za czołem
są dziś modne

Tutaj za pomocą interesującej metafory budujesz klimat, który zapowiada jeszcze kilka linijek rozwinięcia.
Do tego momentu jest super.
Cytat:jestem człowiek
zwierzę stadne

potrzebuję akceptacji
Ten fragment z kolei jest niczym punkt kulminacyjny w noweli. Z jedną wadą. Kiepsko współgra z wcześniejszym fragmentem.
Czytając, odnoszę wrażenie, że są to dwa sklejone wiersze. Obie wyróżnione przeze mnie części są świetne, ale byłby jeszcze lepsze w otoczeniu bardziej im sprzyjającym.
Tematycznie pasują, ale różnica budowanego klimatu jest zbyt duża.
Pozdrawiam
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości