Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy świat
#1
        Kudłaty chłopak kiedyś wiedział, dlaczego parkowe ptaki oglądają liście z każdej strony i że zawsze trzeba mieć w kieszeni kilka orzechów, gdzie zatłukli człowieka dla paru złotych albo jak przejść cały murek bez trzymanki.
 
- Kiedyś to nawet wiedziałem, kim chciałbym być, gdy dorosnę – powiedział do wspartego na miotle dozorcy - Niestety straciłem całą wiedzę i umiejętności. Teraz muszę się wszystkiego uczyć od początku.
 
- Ja też kiedyś znałem każdy, nawet najciemniejszy i najwęższy korytarzyk w tej kamienicy. Miałem policzone wszystkie korniki i pająki.
 
- Wygląda na to, że już nastąpił koniec i trzeba sobie wszystko stworzyć od nowa – westchnął chłopak.
 
- Z pudełek od zapałek wychodzą całkiem zgrabne kamieniczki!
Odpowiedz
#2
Uroczo groteskowy, cudownie przerysowany "sielski" obrazek ze szkieletami w tle. Ta ciemność zakamarków tak przeraża, aż kusi. Kto nie lubi się bać?
I nieoczekiwana pointa - nie rozczarowuje.
Bardzo mi się podoba.
Zostawiam 5/5.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
Wielkie dzìęki!
Odpowiedz
#4
Zaczynanie od nowa to, w zależności od okoliczności, trudna konieczność albo kusząca perspektywa.
Zależy czy byliśmy bardzo przywiązani do tego co straciliśmy lub porzucamy. Jak kochaliśmy lub nienawidziliśmy tego co za nami.
Odpowiedz
#5
(25-07-2018, 11:57)Gunnar napisał(a): Zaczynanie od nowa to, w zależności od okoliczności, trudna konieczność albo kusząca perspektywa.
Zależy czy byliśmy bardzo przywiązani do tego co straciliśmy lub porzucamy. Jak kochaliśmy lub nienawidziliśmy tego co za nami.

Dokładnie! Dzięki za ślad.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości