Makro.
#1
Pszczoła. Lubię to zdjęcie bo udało się na nim uchwycić skrzydła w ruchu i nie zruszyć reszty.
[Obrazek: 2ppbfnk.jpg]

Ot, kwiatek.
[Obrazek: f5afzs.jpg]

Osa.
[Obrazek: 1zn0pb9.jpg]

Zastanawialiście się kiedyś czym są te małe ruchome kropki na ziemi?
To gatunek roztocza. Potrafią rosnąć całkiem duże, choć ten akurat miał rozmiar ziarenka piasku.
Największe powiększenie jakie mogę w tej chwili osiągnąć.
[Obrazek: ndlso.jpg]

Wiem, mam paprochy w obiektywie, a może i na matrycy.
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#2
Strach się bać. Zdjęcia cudowne, jakość mnie zachwyca. Ale strach przed owadami, zwłaszcza przed osami itp. zdecydowanie utrudnia mi właściwy odbiór Undecided
Kwiatek za to bardzo przyjemny!
Tak z ciekawości- jakim aparatem były robione zdjęcia?
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#3
Canonem 60D. Pierwsze zdjęcie zestawem kit 18-135mm + pierścienie, a reszta kitowym obiektywem od Zenita - Helios 44 (made in ZSSR) wraz z mieszkiem (też produkcji radzieckiej).
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#4
Te, sith, fajne Smile
Odpowiedz
#5
Update z ostatnich polowań.

Jeszcze jedna pszczoła.
[Obrazek: 11a8uc1.jpg]

Poszczęściło mi się i dorwałem nawet modliszkę.
[Obrazek: 2gsigsw.jpg]
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#6
Cudne zdjęcia.
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz
#7
Zdjęcia naprawdę świetnej jakości. Autor doskonale zna możliwości aparatu oraz nie pierwszy raz robi zdjęcia, naprawdę robią wrażenie!
Odpowiedz
#8
Jeszcze nigdy nie widziałam tak wyraźnych zdjęć owadów :o
Czuję się zszokowana. Myślałam, że robię całkiem niezłe zdjęcia. Idę je schować na dnie szafy.
Cudo.
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#9
Foty całkiem do rzeczy. To zielone, to modliszka? Ciekwość gdzie to "bydlę" dorwałeś Smile
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#10
Pszczoła jest cudnie ubabrana w pyłku. Smile
Zdjęcia absolutnie zjawiskowe.
Odpowiedz
#11
Sithisdagoth - zawsze zastanawiałem się co zrobić, by wątek główny (w twoim wypadku owad) i otoczenie były niemal równie ostre. Nie zaś o zbyt zróżnicowanej ostrości, tzn. wątek główny ostry a tło raczej rozmyte, lub na odwrót. Czy w ogóle jest możność by w jakimś stopniu ominąć tę niedoskonałość zależną, jak wiadomo od tego na co nakierujesz ostrość?
U siebie zwracam uwagę między innymi na kolor i to jest teraz gł. kryterium oceny. zatem u Ciebie najbardziej spodobały mi się zdjęcia nr.2, 3 i ostatnie. Może należałoby wykadrować "dwójkę" ciut inaczej, tzn. by grn. część "kwiatu" nie stykała się z krawędzią obrazu?
Odpowiedz
#12
Osiągnięcie szerokiej głębi ostrości przy żywych owadach jest bardzo trudne, wymaga ogromnych ilości światła. Pełną ostrość można stworzyć chyba tylko przez focus stacking. Może kiedyś zainwestuję trochę pieniędzy w dobrą lampę pierścieniową (no i obiektyw makro z prawdziwego zdarzenia) ale szybko nie będzie mnie na nią stać.
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#13
sithis, kiedy wrzucisz jakieś nowe fotki?
Zajmujesz się tym ostatnio w ogóle?
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz
#14
Zima, zima, zima, nic ciekawego w trawie nie piszczy.

Chociaż właśnie rozpocząłem hodowlę straszyków australijskich, jak przeżyją następne kilka dni to na pewno zrobię im kilka zdjęć.
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#15
Przeczytałam świerszczyków.
Zrób zdjęcia i wrzuć na forum.
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości