Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Makatka
#1
             Kudłaty chłopak odchylił kretonową zasłonkę, oddzielającą świat żywych od tego wszystkiego, co nieuniknione. W kuchennej wnęce stało drewniane łóżko, które każdym skrzypnięciem przypominało, że jeszcze nie pora. Nad łóżkiem wisiała pożółkła makatka z koślawo wyhaftowanym obrazkiem, a na obrazku dwoje dzieci zanurzających rączki w misce z mydlinami i napis: „Świat się kończy, ale ja umywam ręce”.
- Mam! – powiedział mięciutko.
- Dwie? – zapytała wysuszona główka, wynurzając się ze świeżo wykrochmalonej pościeli.
- Jedną dla pani, a drugą dla gołębi.
- Dla moich gołąbków w pierwszej kolejności – zaznaczyła główka i chciała coś jeszcze dodać, ale opadła na górę poduszek.
- Ma się rozumieć! – odpowiedział chłopak i zniknął za zasłonką, bo jego rola ograniczała się tylko do odkrywania nieśmiertelności uczuć. 
Odpowiedz
#2
Czytałam, wstrzymując oddechSmile
- żeby sędzia nie zaznał radości w sądzeniu -



Odpowiedz
#3
(11-05-2018, 23:18)Julia napisał(a): Czytałam, wstrzymując oddechSmile

Dzięki!
Odpowiedz
#4
Kudłaty chłopak odchylił kretonową zasłonkę, oddzielającą świat żywych od tego wszystkiego, co nieuniknione. W kuchennej wnęce stało drewniane łóżko. Każdym skrzypnięciem przypominało, że jeszcze nie pora. Nad nim wisiała pożółkła makatka z koślawo wyhaftowanym obrazkiem. Na obrazku roześmiana dwójka dzieci zanurzała rączki w misce z mydlinami. Pod spodem napis: „Świat się kończy, ale ja umywam ręce”.
- Mam! – powiedział mięciutko.
- Dwie? – zapytała wysuszona główka, wynurzając się ze świeżo wykrochmalonej pościeli.
- Jedną dla pani, a drugą dla gołębi.
- Dla moich gołąbków w pierwszej kolejności – zaznaczyła główka.
C
hciała coś jeszcze dodać, ale opadła na górę poduszek.
- Ma się rozumieć! – odpowiedział chłopak i zniknął za zasłonką.
Jego rola ograniczała się tylko do odkrywania nieśmiertelności uczuć.

Znów wstawił bym podział zdań. A utwór wygląda trochę jak streszczenie powieści komedii grozy.
Odpowiedz
#5
(13-05-2018, 08:43)Kotkovsky napisał(a): Kudłaty chłopak odchylił kretonową zasłonkę, oddzielającą świat żywych od tego wszystkiego, co nieuniknione. W kuchennej wnęce stało drewniane łóżko. Każdym skrzypnięciem przypominało, że jeszcze nie pora. Nad nim wisiała pożółkła makatka z koślawo wyhaftowanym obrazkiem. Na obrazku roześmiana dwójka dzieci zanurzała rączki w misce z mydlinami. Pod spodem napis: „Świat się kończy, ale ja umywam ręce”.
- Mam! – powiedział mięciutko.
- Dwie? – zapytała wysuszona główka, wynurzając się ze świeżo wykrochmalonej pościeli.
- Jedną dla pani, a drugą dla gołębi.
- Dla moich gołąbków w pierwszej kolejności – zaznaczyła główka.
C
hciała coś jeszcze dodać, ale opadła na górę poduszek.
- Ma się rozumieć! – odpowiedział chłopak i zniknął za zasłonką.
Jego rola ograniczała się tylko do odkrywania nieśmiertelności uczuć.

Znów wstawił bym podział zdań. A utwór wygląda trochę jak streszczenie powieści komedii grozy.
Dzięki. Uwagi przemyślę.
Odpowiedz
#6
Nie przyznasz się, skąd bierzesz te odjechane pomysły, prawda? Cóż, tajemnice warsztatu są bardziej wstydliwe od tajemnic alkowy.
Zgadzam się, Monsieur Kotkovsky - jest dreszcz grozy przy lekturze.
A kto tego nie lubi? Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#7
(13-05-2018, 13:16)Miranda Calle napisał(a): Nie przyznasz się, skąd bierzesz te odjechane pomysły, prawda? Cóż, tajemnice warsztatu są bardziej wstydliwe od tajemnic alkowy.
Zgadzam się, Monsieur Kotkovsky - jest dreszcz grozy przy lekturze.
A kto tego nie lubi? Smile

Heh Trochę wymyślam, a trochę przerabiam moje stare wierszydła Smile
Odpowiedz
#8
Zawsze twierdziłam, że poezja jest najlepszym warsztatem dla prozaika Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#9
No tu poziom surrealizmu nieco wyższy od średniej autora Wink
Ale klimat bezsprzecznie utrzymuje się w każdej miniaturce.
Odpowiedz
#10
(13-05-2018, 16:20)Miranda Calle napisał(a): Zawsze twierdziłam, że poezja jest najlepszym warsztatem dla prozaika Smile

Prozaicy są bardziej... dosłowni. Trzeba się przestawić  Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości