Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Machinarium
#1
Z popiołów starego świata powstał nowy. Ze śmierci narodziła się ziemia. Ze zmierzchu powstał świt, ze świtu powstał zmierzch. Cykl czasu, nieodłączna rzecz związana z rodzajem ludzkim od kilku milionów lat nieustannie wywiera piętno na cywilizacjach. Państwa powstają i umierają. Dochodzi do porozumień i wojen domowych. Katastrof naturalnych jak i obfitości urodzajnej ziemi. Nie ma początku, nie ma końca. Nie ma postępku, nie ma powodu. Nie ma przyczyny, nie ma skutku.

Tylko Siostrzeństwo jest wieczne. Jedynie Zgromadzenie Żeńskie może ocalić świat przed ciągłymi pasmami niszczycielskich wojen. Tak jak zapisano w świętych pismach Jedynej:


Cytat:I otworzyłam pieczęć, i usłyszałam głos Wszechmogącej.

- Biada niech będzie wszystkim mężczyznom, bowiem ich władza jest bluźnierstwem wobec mojej potęgi! Niech Piramidy Słońca spłyną krwią ofiary oczyszczenia!
"Żyję w każdej opowieści którą czytam."
Odpowiedz
#2
W przedostatnim zdaniu (nie licząc cytatu) powinno być "ciągłymi" zamiast "ciągłym".

A co do treści, to interesuje mnie, czy ta treść odzwierciedla poglądy autora. Jeżeli tak, to jakie konkretnie reformy proponuje autor?
Odpowiedz
#3
(15-07-2019, 21:50)D.M. napisał(a): W przedostatnim zdaniu (nie licząc cytatu) powinno być "ciągłymi" zamiast "ciągłym".

A co do treści, to interesuje mnie, czy ta treść odzwierciedla poglądy autora. Jeżeli tak, to jakie konkretnie reformy proponuje autor?

Pod żadnym pozorem fragment nie odzwierciedla poglądów autora. Pomysł pochodzi z pomysłu stworzenia państwa fanatycznych Azteczek do strategicznej gry forumowej osadzonej w realiach pseudo średniowiecza.
"Żyję w każdej opowieści którą czytam."
Odpowiedz
#4
Dziękuję za odpowiedź. Smile
Odpowiedz
#5
Fajna utopia. Trochę jak republika kobiet w "Seksmisji", trochę jednak przerażająca jak historia z "Opowieści podręcznej".
Czuję niedosyt. Według mnie to wstęp li jedynie do większej całości. Nie pokusisz się o opowiadanie? Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości