Mała pomoc ;)
#1
Witajcie Wink

Potrzebuje wszystkiego o Muzyce w literaturze i sztuce. Znalazłem już wiersz L.J Kerna odnoszący się do muzyki, a także motyw muzyki w Panu Tadeuszu, ale potrzebuje więcej i więcej.

Byłbym dozgonnie wdzięczny za inne przykłady.
Z góry dziękuje.
Odpowiedz
#2
Omatkoicórko! Wszystkiego?????

1. Motywy muzyczne (muzyka jako motyw)
2. Muzyczność (np. w poezji - naśladowanie koncertu)

Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt. [L. Wittgenstein w połowie rozumiany]

Informuję, że w punktacji stosowanej do oceny zamieszczanych utworów przyjęłam zasadę logarytmiczną - analogiczną do skali Richtera. Powstała więc skala "pozytywnych wstrząsów czytelniczych".
Odpowiedz
#3
Haha, dokładnie Big Grin Albo "Wszystkiego", albo "mała pomoc" Wink

Ode mnie dwa przykłady:

"Oda do radości" jest genialnie wykorzystana w miniaturze filmowej "A Bird in the Hand". Inna miniatura, która genialnie wykorzystuje motyw muzyki to "Bone". Obydwie są częścią filmu "Tube Tales". http://en.wikipedia.org/wiki/Tube_Tales

You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#4
Potrzeba doprecyzowania tematu

W filmie:
"Czas Apokalipsy" i Wagner. Genialne
"Pianista". Genialne
Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt. [L. Wittgenstein w połowie rozumiany]

Informuję, że w punktacji stosowanej do oceny zamieszczanych utworów przyjęłam zasadę logarytmiczną - analogiczną do skali Richtera. Powstała więc skala "pozytywnych wstrząsów czytelniczych".
Odpowiedz
#5
Głównie chodzi mi tu o muzykę w codziennym życiu człowieka.
"Pianista" będzie tutaj idealnie pasował, jeden z bardzo cenionych przeze mnie filmów a jakoś o nim nie pomyślałem.
Dziękuje i jednocześnie dalsze sugestie mile widziane Wink
Odpowiedz
#6
Muzyka w codziennym życiu człowieka?
Danny the dog
Shall we dance
Amadeus
Jak coś mi się jeszcze przypomni, to dam znać
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości