MBTI - test osobowości
#16
Test po polsku:

http://www.arealme.com/16types/pl/
Odpowiedz
#17
Dzięki! Angel

Wyszło mi ISFP
Cool
Odpowiedz
#18
Masz opis, jeśli chcesz:

http://www.testyourself.pl/index.php?opt...Itemid=103

Wrażliwy, twórczy i oryginalny. Posiada zmysł estetyczny i naturalne zdolności artystyczne. Niezależny – kieruje się własnym systemem wartości i nie ulega naciskom. Wink
Odpowiedz
#19
Też wyszło mi ISFP. Z Introwertyzmem "Wykręconym" na 100% prawie. Tego się akurat spodziewałem bo ten introwertyzm mi zawsze w testach wychodzi. Znaczy jestem "dosyć aspołecznym sukinsynem" Smile
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#20
Ja też jestem aspołeczny i nawet dobrze.

Odpowiedz
#21
Oj tu bym polemizował. Mnie ta cecha raczej przeszkadza.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#22
Też INTJ,
Te "I" na początku to chyba nieodzowna część forów literackich i środowisk artystycznych w ogóle.
Introvert(62%) iNtuitive(47%) Thinking(47%) Judging(12%)
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#23
sithisdagoth,

byłem przekonany, że jesteś INFJ, bo wydajesz się być dosyć uczuciowy, co oczywiście nie jest zarzutem. Poza tym stereotyp INTJ robota to tylko stereotyp. Henry Louis Mencken (też INTJ), sławny amerykański dziennikarz i miłośnik myśli Nietzschego, przez jakiś czas zajmował się poezją, podobnie zresztą jak Newton, ale obaj odrzucili po pewnym czasie poezję. Mencken chyba wycofał swoje tomiki z oficjalnego obiegu, gdy zrozumiał, że cyniczna i błyskotliwa publicystyka jest jego prawdziwym powołaniem.

Ja przekonałem się do tego, że jestem INTJ po przeczytaniu tego:

- On personality trait measures, score as Discreet, Industrious, Logical, Deliberate, Self-Confident, and Methodical
- Among types least likely to suffer heart disease and cardiac problems
- Least likely of all the types to believe in a higher spiritual power
- One of two types with highest college GPA
- Among types with highest income
- Personal values include Achievement
- Of all types, least likely to state that they value Home/family, Financial security, Relationships & friendships, and Community service
- Overrepresented among MBA students and female small business owners
- Commonly found in scientific or technical fields, computer occupations, and legal professions

Z tym I na początku, jeśli chodzi o środowiska literackie, zgadzam się, chociaż wśród pisarzy jest równie wielu ekstrawertyków. Powiedziałbym raczej, że INTJ na forum internetowym to nic nadzwyczajnego, bo nikogo nie ciągnie tak do debat, jak zawsze ciekawskich nolafjów Wink

PS. No i polecam książkę o tym typie osobowości: https://dl.dropboxusercontent.com/u/3292...0INTJs.pdf
Odpowiedz
#24
Ja w to nie wierzę.
Wykonałam oba testy i uzyskałam dwa różne wyniki. Smile
Przyznaję, że to fajna zabawa, ale nie traktowałabym tego zbyt serio.
Nie wydaje mi się, że w ten sposób można jednoznacznie określić to, jakim typem osobowości się jest.
Nie jesteśmy niezmienni i jednobarwni. Różne sytuacje potrafią wyzwalać w nas (często nieznane nam wcześniej) emocje i zachowania. No i nie zawsze jesteśmy w stanie się określić, bo nie jesteśmy w stanie wszystkiego, co nas spotka, przewidzieć.
Mój typ osobowości bardzo się zmienił na przestrzeni lat.
Z maksymalnego introwertyka w dzieciństwie zmieniłam się w osobę, która wśród ludzi czuje się prawie tak samo dobrze, jak we własnym towarzystwie. Przeszłam na kryptointrowertyzm. Smile
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#25
Introwertycy, który są w stanie zmieniać się w tak zwane dusze towarzystwa, to P. Zresztą ludzie z końcówką P zwykle nie wierzą w tego typu testy, bo nie jesteśmy niezmienni i jednobarwni. Nie wiem, czy akurat Ty jesteś P, ale to, co napisałem wyżej, to reguła.

Poza tym ten test to jedynie solidna wskazówka. Żaden test nie jest w stanie niczego określić jednoznacznie. Ten, gdyby był li tylko fajną zabawą, nie byłby stosowany w firmach i agencjach pracy. Żeby wykazać prawdziwość tego testu, musiałbym wejść w dłuższą dyskusję, na którą ani ja nie mam ochoty, ani zapewne Ty nie masz ochoty.

Samą naszą osobowość można przecież traktować jak "wskazówkę" - to, co z tym zrobimy, to już nasza sprawa, więc nie tyle wierzę w ten test co zwyczajnie wiem, że jest rzetelny.
Odpowiedz
#26
Ja dwa razy wykonałem i dwa razy INTP mi wyszło mimo że inne pytania zaznaczałem.

Odpowiedz
#27
Fantasmagorio, co Ci wyszło? Powiedz, no. Jesteś bardziej Monicą Belluci, czy Marią Skłodowską-Curie?
Odpowiedz
#28
Robespierre, na dyskusje nie mam ochoty, ale jeśli miałbyś coś ciekawego do napisania, to pisz śmiało, bo poczytam chętnie.
Dla mnie zastosowanie testu nie wpływa na jego wiarygodność.
Tak jak cztery nominacje do Nike nie czynią Jacka Dehnela dobrym pisarzem.
Ale sprzeczać się nie chcę, bo to jest bezcelowe.
Ponad wszystko wyznaję relatywizm i wiem, że tylko byśmy się posrali, a nic by z tego nie wynikło.


M., nie kuś.
Nie przy ludziach!
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#29
Rozumiem.

Erazmus, sądząc po jego awatarze, pewnie liczy, że masz ten sam typ osobowości, co Traci Lords Wink Z całym szacunkiem dla Twojej osoby Fanto.
Odpowiedz
#30
O, nie, nie, Traci Lords to nie moje klimaty. Sad Patrząc za to na awatar Fanty, liczy pewnie na to, że mam ten sam typ osobowości, co Christopher Reeve.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości