Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UŚMIECH KRETYNA
#1




Obiecywał złote góry
że będzie nosił na rękach
i nigdy nie zawali
lecz kiedy dowiedział się
że zostanie ojcem
z uśmieszkiem kretyna
stwierdził że żeby napić się mleka
nie trzeba kupować całej mleczarni



22 kwietnia 2011
Odpowiedz
#2
"Smutne jest życie kretyna,
życie kretyna to łza,
któraż pokocha dziewczyna,
takiego kretyna jak ja"

Za dużo słów.
Cytat:Obiecywał złote góry
że będzie nosił na rękach
i nigdy nie zawali
ten potocyzm tutaj nie pasuje, proponuję coś "ładniejszego", żeby był większy kontrast z drugą częścią tekstu. Bo nie da się ukryć, ze tekst jest dwuczęściowy i przydałoby się, żeby był również dwustrofowy.

Podkreślam - tekst. Bo poezja to chyba ci wyciekła przez nogawkę.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Nic mi nie wyciekło.
To jakiś głupi żart?
Nie rozumiem aluzji i nie życzę sobie.
Odpowiedz
#4
Nie zgadzam się z księżniczką. Słowo ,,Zawali" pasuje mi tutaj jak ulał. Facet, który nie użyłby takiego słowa w wyznaniu miłosnym, nie opuściłby nigdy kobiety.
Jak dla mnie wiersz jest ciekawy. Zresztą jak już przejrzałam kilka wątków, Twoja poezja urzeka mnie. Może nie powala na kolana i samym swoim byciem wprost wymusza u mnie pokłony, ale czyta się ją przyjemnie i miło.

Pozdrawiam Smile

P.S: Zapomniałam dodać, że ostatnie dwa wersy, mimo przykrego przekazu, wywołały u mnie uśmiech. Nie spotkałam się jeszcze z czymś podobnym.
Odpowiedz
#5
Twarda, męska poezja i tak trzymaj!
Odpowiedz
#6
Prawda o tym, że nie ma co obiecywać kobiecie nieba, jeśli chcesz być z nią tylko raz.
Dzięki za wizytacjęSmile
Odpowiedz
#7
Sory ale jak dla mnie to za bardzo oklepany.
zwłaszcza :
"Obiecywał złote góry"

a to: "żeby napić się mleka
nie trzeba kupować całej mleczarni"

trochę w innej postaci : "żeby napić się piwa nie musisz kupować browaru" - stara prawda wygłaszana przez barmanów jako dobra rada dla upijającego się , zakochanego klienta, trującego o ożenku Smile

Pozdrawiam

Odpowiedz
#8
Masz rację - w tym wypadku wcale nie chodziło mi o porywy oryginalności, tylko o ukazanie bardzo dosadnie problemu łajdactwa na przykładzie bohatera "ojca".
Powiedzonko barmana było mi znane, stąd ma wersja z mlekiem i mleczarnią.
Pozdrawiam i dzięki za komentSmile
Odpowiedz
#9
Całkiem niezłe,aczkolwiek słabuje trochę oryginalność.
Budowa,słownictwo itp bez zastrzeżeń Smile
3,5-4/5
Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#10
I mnie się spodobało, bo lubie tę twardą poezję. Piszesz mike tak jakbyś miał przed oczyma swoją kobietę, czy nie jest tak? Ja myślę że to Cię właśnie inspiruje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości