Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
List od Pana Prezesa
#1
Szanowny Delegacie Okręgowego Klubu Socjalistycznej Partii Lewych Grzybiarzy,

Panie Zenonie Termosiewiczu


Czuję się w obowiązku aby poinformować Pana, iż niebawem waszą miejscowość Wiejska 3 będą patrolowały patrole naszych kochanych i zawsze wiernych sąsiadów. Mowa tutaj oczywiście o naszych drogich i serdecznych dla naszej sprawy Niemych Miaszków. Owe patrole zostały wysłane z powodu zwiększonej aktywności ukrytych w waszych lasach, przeciwników zjednoczenia i wspólnej przestrzeni, tgz. Mchowych Beretów i oddziałów Prawej i Sąsiedniej strony. Już od dawna ruszały moje serce owe meldunki składane nie przez Pana, co mnie tym bardziej zadziwiło, ale przez Pana kolegę, z grzeczności nie podam przez kogo. Iż ataki te stały się co raz bardziej zuchwalsze i niebezpieczniejsze dla naszej sprawiedliwej sprawy. Dlatego nie możemy rozpamiętywać i przypominać wcześniejszych niesnasek które były między nami a Niemymi Miaszkami. W zapomnienie mają iść grupy pijanych chłopów z cepami do młócenia którzy wparowali do Wiejskiej 3 gdy miała ona święto Zdobycia Wolności. Swoją drogą podobno przywieźli ich jacyś Wasi pracownicy. Twój przyjaciel, a mój informator nawet podał mi ich imiona. Ale puki co, zostawiam tą sprawę otwartą gdyż nadal moi inni pracownicy zbierają w tej sprawie jeszcze informacje. W każdym bądź razie, w waszej regionalnej telewizji mają nadal lecieć programy ogłupiające, czyli:

1″Trudne motywy”

2 “Dlaczego oni?”

3.”Karteczki z Ławeczki”

Niech gawiedź się nie interesuje problemami Waszej a NASZEJ miejscowości. Pamiętajcie, Panie Zenonie! Że mam jeszcze kasetę do magnetowidu na które jest Pan razem z Prezesem “Polskie Meble Holdig” w dość nietypowej i nie jednoznacznie wskazującej na cel inny niż normalny, sytuacji. Aha i jeszcze jedno! Zanim zamkniemy wam przychodnie “ZFN blisko grabarza” macie zwiększyć ilość nadawania programów informujących ludzi o możliwości zakupu leczenia w naszej “specjalne” klinice, za jedynie 0.99 groszy dziennie! Pan Jan Sumienienierusza ma też nadzieje, że zwiększenie kosztów pogrzebów zmusi najbiedniejszych do kupienia też pakietu “Umrzesz jutro?zadbaj o to dzisiaj” który umożliwia wypłacenie (oczywiście w teorii, bo kto normalny by w to uwierzył, że tak po prostu tą kasę wypłacimy?!) wielkiej sumy pieniędzy po śmierci, za marne 0.99 groszy dziennie.
[/align]

Także reasumując. Panie Termosiewicz, koledzy na Pana liczą, a raczej liczą dni Pana kadencji. Proszę więc uważać!


Prezes.
https://horyzontrpg.com
System fabularny space-apo. Indi.
Odpowiedz
#2
Aluzje są jasne i czytelne, ale szyte tak grubymi nićmi, że aż trochę nudne. Co chwila przewracałem oczami, bo tam gdzie miało być śmiesznie to niestety nie było. Kiedyś ktoś dał mi dobrą radę: zlepek przypadkowych i pozornie absurdalnych słów nie czyni tekstu automatycznie śmiesznym.
I taka jest prawda. Za tym musi stać coś więcej, jakaś głębsza myśl, albo chociaż coś bardziej subtelnego. Ty natomiast serwujesz nam dowcip, wskazując go grubym paluchem: "patrzcie! To dowcip!".
Mam też wrażenie, że tekst został tu wklejony w pośpiechu, bo wyłapałem kilka literówek. Ale nie będę ich wskazywał, bo ja się takimi rzeczami nie zajmuję ;P Oby pojawili się inni, którym się będzie chciało.
Albo sam przeczytaj tekst jeszcze raz. Dobrze mu to zrobi. Zwłaszcza, że jest dość krótki.

2/5
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości