Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
List do Pana Prezesa
#1
(wybaczcie za ewentualne błędy interpunkcyjne. Lenistwo toczy moją rękę i oczy)



Szacowny Panie Prezesie!


Piszę do Pana z ramienia klubu który utworzył się kilka lat temu, w naszej małej miejscowości Wiejska 3. Nasz kolektyw wybrał mnie jako przedstawiciela do spraw nadzwyczajnych jak i bardziej niż mniej niezwykłych. Wszak trzeba tutaj nadmienić, iż powstał bez udziału kogokolwiek ze strony Pana Prezesa jak i Pana Prezesa zarządu. Od samego początku pracy Pana Prezesa, nasza mała miejscowość wspiera Pana całym sercem jak i rękoma. Pracujemy na wszystko, dla wszystkich i przez wszystkich aby Pańską firmę przedstawiać w jak najlepszym świetle. Jednak, powstał pewien problem. W tym momencie muszę tutaj sprostować, iż do tej pory dawaliśmy sobie radę dzięki naszym klubowym składką obywatelskim. Ale tym razem sprawa jest zbyt duża i szeroka aby została rozwiązania naszymi miejskimi środkami, nawet gdybyśmy użyli środków wiejskich jak i oszczędności naszych gospodyń z kółka szycia synchronicznego i klubu młodego grzybiarza. Otóż brakuje nam na koperty. Nie wspominając już o ich zawartościach. Młody działacz Andrzej Nowaczek mimo swoich usilnych starań, nie jest w stanie wepchać do kopert mebli, które są produkowane przez nasz tutejszy zakład przemysłowy “Polskie Meble Holding”. Nawet po obcięciu spodów i zredukowaniu półek, meble są zbyt duże aby zmieściły się do kopert. Dlatego prosimy, pierwszy raz od momentu przejęcia biznesu przez Pana Prezesa, o wsparcie finansowe na zakup nowych kopert. Nasz kolektyw niezmiernie cieszył by się też z przesłania kilku nowych ludzi, którzy mogli by nas wesprzeć w pisaniu dodatkowych artykułów do naszej Gazety Wybiórczej. Prośba ta jest podyktowana co raz mniejszym zainteresowaniem czytelników aktualnymi problemami naszej wsi. Mówiąc prosto, ludzie już nie chcą oglądać gołych bab ani czytać o prostytucji wykonywanej w oddalonym od spożywczego sklepu “U Rasta” małym lasku brzozowym “Gaj”. Nie interesują ich już też, przypuszczalne prognozy pogody na lata 2014 oraz artykuły wróżbiarskie Eskimos Taro gdzie podajemy przybliżone wyniki przyszłych losowań lotto.


Panie Prezesie. Bez wsparcia Pana, nasz kolektyw jak i cała wieś nie będą miały szansy aby słuchać Pana Prezesa głosu. Dlatego prosimy o szybką reakcję i polityczne decyzje w sprawie spalenia Stodoły Jurka Tęczy. Która została, rzekomo, podpalona przez samego Jurka gdyż ten dostał takie polecenie przez telefon od osoby podającej się jako Kolega Pana Szacownego Prezesa.



Z wielki szacunkiem

Delegat Okręgowego Klubu Socjalistycznej Partii Lewych Grzybiarzy

Zenon Termosiewicz
https://horyzontrpg.com
System fabularny space-apo. Indi.
Odpowiedz
#2
Cytat:Piszę do Pana z ramienia klubu, który utworzył się kilka lat temu_ w naszej małej miejscowości Wiejska 3.
Można tak nazwać miejscowość? Z numerkiem w sensie.
Przecinek i brak przecinka (_).
Cytat:do spraw nadzwyczajnych, jak i bardziej niż mniej niezwykłych.

Przecinek.
Cytat:bez udziału kogokolwiek ze strony Pana Prezesa,[b/] jak i Pana Prezesa zarządu.
Przecinek.
Cytat:Od samego początku pracy Pana Prezesa, nasza mała miejscowość wspiera Pana całym sercem[b], jak i rękoma.
Nie wiem, czy to miała być stylizacja, ale nie pasuje mi ilość "jak i". Ponadto, w tym szyku i przy tych wyrazach moja pierwsza myśl podczas czytania brzmi: "wspiera Pana całym sercem i wspiera Pana całymi rękoma". Taka luźna, subiektywna uwaga.

Cytat:dla wszystkich i przez wszystkich, aby Pańską firmę przedstawiać w jak najlepszym świetle.

Cytat:Jednak_ powstał pewien problem.
Bez przecinka.

Cytat: skład obywatelskim
Składkom.
Cytat:Prośba ta jest podyktowana co raz
Coraz.
Cytat:na lata 2014
Na rok. I nie mam pewności, czy nie winno się zapisywać słownie w tej formie prozy.

Cytat:Pana Prezesa głosu
Szyk. Raczej: "głosu Pana Prezesa".

No dobra, to może nie będę sprawdzać tej interpunkcji. Jeśli autor zechce, sprawdzę, niemniej myślę, że wspomniane lenistwo nie jest wymówką dla nieznajomości, zatem umilknę w tej kwestii. Smile

Cytat:przybliżone wyniki przyszłych losowań lotto
Haha! Big Grin

I ten podpis:
Cytat:Delegat Okręgowego Klubu Socjalistycznej Partii Lewych Grzybiarzy


Tekst.
Plusy.
Fabularnie, o ile można tak powiedzieć - skakanie z kwiatka na kwiatek, kombinowanie to tu to tam. Bardzo w opisywanym politycznym duchu, więc na plus.
Zabawnie i lekko, dostarcza niewygórowanej, aczkolwiek niegłupiej w swej wartości rozrywki.


Minusy
- Interpunkcja przeszkadza. Lepiej jednak byłoby, gdyby autor przezwyciężył lenistwo i poprawił, bo Matka Swojska Interpunkcyjna siedzi i płacze.
- Przydałaby się do tego listu jakaś data, co by rozpoznać irracjonalność prognozy pogody na rok dwa tysiące czternasty.

Neutralnie:
Jak już ładnie dostawiłeś do prawej podpis, to czemuż nie wyśrodkowałeś "szacowny Panie Prezesie"?
Odpowiedz
#3
Dziękuje Smile
https://horyzontrpg.com
System fabularny space-apo. Indi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości