Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
List do Pana Jurka Tęczy
#1
Witam!



Piszę do Pana w sprawie rzekomego spalenia pańskiej stodoły przez nieznanych sprawców. Otóż w cale to nie byli nieznani sprawcy mający na celu zniszczenie jedynej siedziby ekipy Meneli z pobliskiego (jak i jedynego) monopolowego w naszej malej miejscowości Wiejska 3. Mogę z całą mocą i przeświadczeniem stwierdzić, iż rzeczoną tutaj stodołę podpalił Pan sam! Tak, właśnie! O godzinie nocnej, koło 22.34 odbywałem spacer z moim psem ABC gdy zauważyłem Pana idącego w pozycji jednoznacznie wskazującej na niecny zamiar zrobienia czegoś niedobrego. Mam na myśli, iż skradał się Pan akurat i właśnie do swojej, bogu ducha winnej stodoły. Ja jak i mój pies ABC jesteśmy świadkami pańskiego niecnego czynu. Ta zabytkowa rosyjska stodoła może być zapalnikiem w niekończącej się wojnie z sąsiednią wsią, za naszą granicą, Kremem! Pański czyn może doprowadzić do wybitnie wielkiej eskalacji konfliktu! Już chodzą słuchy, że chłopy z Kremu już szykują kolejne samoloty z papieru, zamoczone w arszeniku i jakiegoś retro wirusa powodującego sraczkę biegunową którą przeniosą za granicę używając bezpańskiego Psa.

Tak więc troszcząc się o naszą wieś ale także o mojego psa, proszę o zaprzestanie głupich prowokacji sponsorowanych przez wielmożnego Pana Prezesa.


Z brakiem szacunku

Zdenerwowany sąsiad

Amadeusz Winny
https://horyzontrpg.com
System fabularny space-apo. Indi.
Odpowiedz
#2
Znowuż interpunkcyja.
Poprawiać?

Cytat:w cale to nie byli nieznani sprawcy
Wcale.

Graficzne ogarniecie też dwudziestoprocentowe - tak jak w "Liście do Prezesa".

Sens tekstu pięknie komponuje się, ze wspomnianym "Listem", niemniej samodzielnie specjalnie porywający się nie wydaje. Być może pewne zabiegi językowe, tudzież przedstawienie szerszej fabuły poprzez formę listowną, nadałyby pewnego charakteru; na chwilę obecną można się serdecznie pośmiać z sąsiedzkich stosunków i przedstawianych realiów, jednak w moim przypadku śmiech byłby nieco wymuszony.
Co mam na myśli: nudno. Niezły pomysł, ale efekt końcowy nie nadąża. Tongue
Odpowiedz
#3
Gdyby nie interpunkcja wszystko byłoby świetnie. Podoba mi się taka twórczość, czytam w wolnych chwilach.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości