Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Limeryk patologiczny
#16
W zasadzie wszystko już powiedziano, to ja tylko wtrącę trzy grosze odnośnie tytułu.
Jak najbardziej Maćku pozbądź się cudzysłowów z tytułu - zrobi się przez to dwuznaczny i tym bardziej zabawnie zgra się z treścią. Sam tu zajrzałem, bo zaintrygowało mnie samo nazwanie limeryku patologicznym.
Dobry tytuł to połowa sukcesu - a w tym przypadku wybitnie działa jak reklama "Zajrzyj do mnie, tu jest coś ciekawego" Wink

PS: Do oceny poezji Wam się nie wtrącam, ale mi się podobało i sam bym dwie czy trzy gwiazdki dał Wink
Odpowiedz
#17
(03-02-2018, 14:04)chmurnoryjny napisał(a):
(03-02-2018, 13:45)BJKlajza napisał(a): Ars    , owszem są  eksperymenta  na  limerykach   ale wtedy  już  nie są to  limeryki  ale  moskaliki  czy lepieje vel  lepiuchy Smile

no, ale to już inne "pierdółki. i odpuśćmy se tu dyskusje na temat 'dogmatycznego, czy też ..obok-.. około-formalnego pokazania danego kawałka. I jednak limeryki   moskaliki  czy lepieje vel  lepiuchy  to nieco inne parafie, choć z pokrewnych wyznań Tongue dobra, stop, bio się zrobi teologiczny wymiar "limeryków"
a poza tym wyżej użyłem określenia  "limerykoid" nie bez powodu... jak zobaczę "moskalikoid" lepiejoid" i inne idy/izmy,  to się ucieszę, a  jak nie będzie id ino inne zakończenie, to... tyż przeżyję... 

Widzę przyjacielu,że podobnie jak ja jesteś za tworzeniem nowych form literackich.
Ja swego czasu na innym portalu to zaproponowałem.
Rozpętała się burza z piorunami zamiast burzy mózgów
i dałem sobie spokój.
Odpowiedz
#18
Nikt nie mówi że nie wolno stworzyć nowej formy literackiej ale ... stare pozostawmy takimi jakimi być powinny Big Grin
Odpowiedz
#19
(03-02-2018, 12:00)BJKlajza napisał(a): Ars  to  dostaw  moje  gwiazdki  3/5

Autor zmienił jednak tytuł, bo pozbył się rzęs ("") zamykających patologię, no to ... ok 3/5. I to akurat spokojnie daję od siebie Tongue 
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#20
Takie  to ja nazywam okołolimeryki Big Grin  i kiedyś popełniłem  takowy :

Wysoki pan Zdzisław zamieszkały w Kielcach,
jadał wyłącznie zupy – przy pomocy widelca.
Ciecz na widelcu – to nieestetyczne,
zlecił więc zup jadanie maszynie metafizycznej.
A sam pojechał do Mielca.
Odpowiedz
#21
Ja swego czasu popełniłem limeryk odwrotny :



Raz jeden Helmut chciał się oświadczyć dziewczynie
Stanisława jej było, poznał ją przy winie.
Czym prędzej napisał list do Stasi
lecz szybko przechwyciła go Stasi *.
Niebawem tłumaczył się z miłości …w Berlinie.




Stasi * -policja w NRD w latach 1949-1989
-----------------------------------------------------
Odpowiedz
#22
(03-02-2018, 18:32)Maciek.J napisał(a): Stasi * -policja w NRD w latach 1949-1989
-----------------------------------------------------

Cool Cool Cool Cool Big Grin Tongue Maćku, rozbawiłeś tym przypomnieniem. Nie martw się, tu bardzo wiele osób kojarzy enerdowo z racji--- metryki... :Tongue jeszcze nie szwankującej pamięci... ale to, że dałeś przypis mimo to, warte podziękowania...
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#23
próbowałem jeszcze limeryków z palindromem
ale to już jutro
Odpowiedz
#24
Nie wiem jak inni kolorowi, ale mnie ten wątek wymian limeryków i innych na formie kombinacji tu akurat "uśmiecha" (aż ciekaw jestem na ilu komentarzach skończycie? ;P  Cool Tongue ).  na takie coiś ktoś podpowie kawiarenkę, ale ... no, ok... ja nic nie mówię, bo po prostu zostałem... rozłożony i z przyjemnością patrzę i się iuśmiecham... Hm, a może mi sie włączyła godzina bezkrytycyzmu? Big Grin Tongue Tongue a może--- niechcący nie skryłem swojej słabości, którą na przykład Błażej zna... i wie... czym mnie rozbroić... a i Ty Maćku, jakoś tyż///???
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#25
Macieju, doceniam Twoją pracę nad dążeniem do celu i skromność w przyjmowaniu krytyki na klatę.
Dlatego trochę na wyrost, dla zachęty, daję Ci 4/5.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości