Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kucharki w sprawiedliwości // Ozdoba kantu
#1
(patrzę, słucham, obserwuję,
czasem fraszką skomentuję)

KUCHARKI W SPRAWIEDLIWOŚCI
Ka-Ka-O
zapomniało,
iż z cud-cokołów
na bruk się spadało.

(PS. powyżej - to moja nowa forma zapisu: "Schodzianki" - każdy wers w strofie o jedną zgłoskę więcej)

OZDOBA KANTU
Po ozdobie i po kantach
poznasz Kali - figuranta.
Dla kariery błoto zliże,
co szef każe, to napisze.

... Kto w ten sposób sadza zadek,
boleśniejszy ma upadek.
Odpowiedz
#2
W drugim wierszyku zrozumiałem chyba wszystkie znaczenia przenośne czy aluzje. Ale o co chodzi z tym ni to kakao, ni to KKO, tego już nie rozumiem. Smile
Odpowiedz
#3
(22-12-2019, 21:15)D.M. napisał(a): W drugim wierszyku zrozumiałem chyba wszystkie znaczenia przenośne czy aluzje. Ale o co chodzi z tym ni to kakao, ni to KKO, tego już nie rozumiem. Smile

Dima, to samo, co w drugim wierszyku :Smile Ka-Ka-O  to skrót trzech nazwisk. Funkcjonuje w obiegu publicznym ledwie od kilku dni.  Jeżeli nie będziesz wiedział, wtedy wpiszę.
Odpowiedz
#4
No, nie wiem. I Google mi nie pokazuje.
Odpowiedz
#5
(23-12-2019, 21:24)D.M. napisał(a): No, nie wiem. I Google mi nie pokazuje.

Kaleta - Kanthak - Ozdoba
Odpowiedz
#6
Rozumiem. A co to za cud-cokoły?
Odpowiedz
#7
(24-12-2019, 13:54)D.M. napisał(a): Rozumiem. A co to za cud-cokoły?

Kiedy nagle ktoś się wspiął na szczyty władzy i poczuł się bezkarny. Najwięksi upadali.
Odpowiedz
#8
Dziękuję za wyjaśnienia. Chyba rozumiem też etymologię: nawiązanie do bajecznych cud-sokołów oraz do cokołów jako elementów budowlanych.
Odpowiedz
#9
(27-12-2019, 21:42)D.M. napisał(a): Dziękuję za wyjaśnienia. Chyba rozumiem też etymologię: nawiązanie do bajecznych cud-sokołów oraz do cokołów jako elementów budowlanych.

Smile ... z naciskiem na drugie. Im wyższy, tym boleśniejszy upadek z niego.
 Nie muszę już dopowiadać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości