Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kotły zgazowujące.
#31
A wiesz, jak ja lubię schody? U mnie w domu jest ich tylko 20. Wykorzystuję każdą okazję, by po nich pobiegać... Lubię też wolną przestrzeń i minimalizm. Rzeczy... Po co je gromadzić? Wystarczy łóżko, jakaś szafka...
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#32
Ano skoro tak Wink. Jeśli by się licytować, to w całej chałupie mam w sumie 2 razy więcej, bo całe 41 (licząc wszystkie schody). No i jeszcze dziesięć szczebli w dwóch drabinach (na strych i na dach). Hi hi.... prawie jak w morskiej latarni.

Ale dla odmiany ze mnie jest straszny chomik i rupieciarz, z niepoprawnym zamiłowaniem do staroci z dziedziny techniki i nie tylko. Pewnie to jakaś wada genetyczna.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#33
A, no tak, zapomniałam o drabinie Smile No to dodatkowych kilka stopni się znajdzie. Ale to i tak nic w porównaniu z latarnią morską.
Ludy blokowisk mają dobrze pod tym względem. Ale jak sobie przypomnę czasy mieszkania w bloku, to im nie zazdroszczę mimo wszystko. We własnym domu zawsze najlepiej, chociaż schodów trochę mi brakuje Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#34
Znaczy, ja tam nie za bardzo podzielam Twoją estymę dla schodów. Zastanawiam się z jakiego powodu ona wynika Wink. W bloku pewnie w dość krótkim czasie wyzionął bym ducha. Jestem bowiem człowiekiem wychowanym w swobodnej przestrzeni łąk i lasów. W labiryncie ulic i ścian marnieję i usycham Wink
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#35
Kiedyś, gdy mieszkałam w blokowisku, nie lubiłam schodów. A kiedy zamieszkałam w domu, nagle zaczęło mi ich brakować. Nie wiesz, co dobre, póki tego nie stracisz. No i teraz wykorzystuję każdą okazję, by pobiegać po schodach. A latarnie morskie to po prostu sanktuarium schodów Smile Zawsze, gdy jesteśmy na wybrzeżu, ciągnę męża do każdej latarni. Nie jest zachwycony, ale zaciska zęby i wdrapuje się ze mną Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#36
No tak... Skoro żona prosi, trzeba wytrzymać Wink. W sumie i tak lepsze to, niż galeria handlowa Wink
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#37
No proszę, na forum literackim taki tekst. No ale skoro literackie, najpierw uwagi, nie bójmy się tego słowa, techniczne.


Cytat:może się to rozwiązanie okazać nawet tańszym, a napewno bardziej ekologicznym.
"na pewno" chyba osobno.


Cytat:obliczenia wybież z typoszeregu
wybierz - ortograf.


Cytat:Jeśli nadmuch ustaje paliwo przygasa powoli destylując nadal smołę, ale bardzo krótko.

Po "ustaje" i "powoli" przecinki.

Przydałoby się również nieco informacji w sprawach czysto technicznych. Problem mogą stanowić na przykład wyrażenia: "kotły podajnikowe z rusztem retortowym", "spalanie górne i dolne (o ile jest)".


Fajnie napisane i dobrze się czytało. Dyskusja pod spodem też miodzo - kocham off-topy.
Odpowiedz
#38
Jestem dziwnym adminem. Nie mam w zasadzie nic przeciwko oftopowi o ile ludzie są dla siebie mili i rozmawiają kulturalnie. W sumie przecież na wystawach czy wernisażach też nie rozmawia się wyłącznie o sztuce. Forum zaś to platforma do rozmów właśnie.

Błędy wskazane przez Ciebie poprawiłem.

Co zaś do informacji technicznych, myślę, że masz jak najbardziej rację. Po prostu wpadam w typową pułapkę, że będąc fachowcem w tych sprawach uważam te pojęcia za oczywiste. Obiecuję solennie, że przy kolejnym tekście się poprawięWink

Dziękuję za czas spędzony i opinię.

Pozdrawiam serdecznie.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości