Ankieta: Ankieta: Które trzy z poniższych utworów poetyckich najbardziej Ci się podobają?
Ankieta jest zamknięta.
"polej Zdzichu" - BJKlajza
4.55%
1 4.55%
"kobieta upadła wielokropnie" - Chmurnoryjny
9.09%
2 9.09%
"uroczysko - spady" - Grain
13.64%
3 13.64%
"Cyprys to drzewo smutku" - Julia
4.55%
1 4.55%
"* * *" - Małgorzata
4.55%
1 4.55%
"Śmierć surrealisty" - Marcin Sztelak
13.64%
3 13.64%
"Szampańskoje" - Marcin Sztelak
4.55%
1 4.55%
"burdel" - Polliter
4.55%
1 4.55%
"dzieciobójca" - Polliter
4.55%
1 4.55%
"Trzy damy z Cherbourga" - Potisz
9.09%
2 9.09%
"Gdzieś między Piłsudskiego a komodą - pętla" - Toya
9.09%
2 9.09%
"wołania coraz mniej czy nie widzisz" - Toya
18.18%
4 18.18%
Razem 22 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Konkurs Odetchnij Poezją Styczeń 2018
#1
Zapraszamy do głosowania na najlepszy utwór poetycki STYCZNIA 2018.
Każdy uczestnik głosowania dysponuje trzema głosami.
Nie głosujemy na własne utwory Wink
Ewentualny remis rozstrzygnie jury w składzie: Alchemik, Bel6, Miranda Calle.
#2
szczerze nie podoba mi się ,że są autorzy co mają kilka nominacji
powinien każdy autor mieć jedną
dla wyrównania szans

poza tym nie widzę wszystkich piszących w styczniu
#3
W styczniu w poezji pojawiło się około 200 utworów. Grono krytyków (tych niebieskich) wybrało do głosowania kilkanaście, które według nich przedstawiają największą wartość.
Nie jest to głosowanie na najlepszego autora, lecz najlepszy utwór. Jeśli jakiś autor zamieścił w jednym miesiącu kilka na wysokim poziomie to i prawdopodobne, że znajdą się w zestawieniu.

Tak naprawdę, każdy użytkownik może brać udział w zgłaszaniu utworów do zestawienia, tylko od dawna żaden nie korzysta z tej możliwości.
By zaproponować wiersz do "Odetchnij Poezją" należy zgłosić go tutaj:
http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=11001
By zgłosić utwór prozatorski (łącznie z miniaturami) do "Via Appia Poleca" można to zrobić tutaj:
http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=11952

Gorąco zachęcam użytkowników do korzystania z tych możliwości. Naprawdę macie na to realny wpływ. Trzeba tylko chcieć Wink
Im więcej osób się do tego przyłączy, tym lepiej głosowania będą odzwierciedlać gusta społeczności forum.
Już teraz możecie zgłaszać utwory, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w następnym głosowaniu dotyczącym utworów opublikowanych w lutym.

Pozdrawiam
Gunnar
#4
OK Gunnar
ja wszystko rozumiem
ale tam gdzie są nominacje to zawsze dzieła są pojedyńcze
tak jest po prostu uczciwiej

a żeby nagrodzić więcej utworów  to powinny być kategorie może jeszcze takie jak :
Wiersz dnia
Wiersz tygodnia
Wiersz kwartału

wyboru dokonywaliby rzecz jasna niebiescy
i jeszcze jedno :
autor dostaje w miesiącu dwa ostrzeżenia a potem zostaje nominowany
czyli nagradzamy ukaranych
czy to jest logiczne ?

albo raz spróbować bez nominacji
i bez niebieskich i innych kolorowych
niech sami publikujący wybiorą ich zdaniem najlepszy utwór ( z zastrzeżeniem nie można wybierać własnego)

a potem jak powstanie taka nasza lista faworytów czytelników
niech kolorowi i niebiescy na nich głosują
dobre ?
#5
1. "szczerze nie podoba mi się ,że są autorzy co mają kilka nominacji/ powinien każdy autor mieć jedną/ dla wyrównania szans"

Wyróżniamy utwór, nie autora. Nie ma czegoś takiego jak "wyrównywanie szans". Albo ktoś się stara i pisze dobrze, albo ktoś go nominuje, albo się nie wyróżnia wcale i ucieka mimo oczu. Na tej samej zasadzie osobom pełnosprawnym odejmowalibyśmy kończyny, żeby wyrównać szanse względem niepełnosprawnych.

2. "poza tym nie widzę wszystkich piszących w styczniu"
Tutaj można zgłaszać utwory, uważane przez użytkowników za najlepsze w danym miesiącu:
http://www.via-appia.pl/forum/showthread...001&page=7

Ponieważ nikt nic nie zgłosił, grono Krytyków wybrało je samodzielnie.

3. "ale tam gdzie są nominacje to zawsze dzieła są pojedyńcze/ tak jest po prostu uczciwiej"
Patrz: pkt. 1.

4. "a żeby nagrodzić więcej utworów  to powinny być kategorie może jeszcze takie jak : /Wiersz dnia/Wiersz tygodnia/Wiersz kwartału"
Nagradzamy JEDEN (nie więcej), NAJLEPSZY (w opinii Krytyków) UTWÓR (nie autora) w danym MIESIĄCU.

5. "autor dostaje w miesiącu dwa ostrzeżenia a potem zostaje nominowany/czyli nagradzamy ukaranych/czy to jest logiczne ?"
Lex retro non agit. Albo dajemy ostrzeżenia, albo wykluczamy z życia forum. To drugie mija się z celem, skoro problem leży jedynie w niewyparzonych ozorach Osób Piszących Wiersze.

6. "albo raz spróbować bez nominacji"
Robiłam tak przez ostatni rok. Sama wybierałam najlepszy utwór. Nic zabawnego.
"i bez niebieskich i innych kolorowych"
Żeby się nam Piszący Wiersze próbowali pozabijać potokiem cyfrowych słów? W życiu.
"niech sami publikujący wybiorą ich zdaniem najlepszy utwór ( z zastrzeżeniem nie można wybierać własnego)"
Gdyby publikujący faktycznie interesowali się cudzymi wierszami i faktycznie patrzyli na te wiersze krytycznym wzrokiem, ludzie piszący tu wreszcie zaczęli by się rozwijać.
W praktyce to wygląda tak, że nikt nic nie nominuje ani się OP nie interesuje. To też przerabiałam.
"a potem jak powstanie taka nasza lista faworytów czytelników/niech kolorowi i niebiescy na nich głosują dobre ? "
W teorii niby dobre, ale w praktyce - robiłam coś takiego (próbowałam) wiele razy i to tak kolorowo nie wygląda. Ostatecznie sama się musiałam przez wszystkie wiersze przekopywać i coś znaleźć.
W teorii też nie zakładasz kolesiostwa - "ej, zagłosujcie na mnie, bo chciałabym wygrać, a będzie mi przykro, jak w ogóle nie dostanę nominacji" itp.

Jeśli chcesz się na coś takiego uprzeć, następne głosowanie możemy zawierzyć Tobie. Poprowadzisz głosowanie wśród publikujących, wybierzecie najlepsze utwory, a my wybierzemy spośród nich najlepszy. Nie mam nic przeciwko, jeśli to zorganizujesz. Smile
#6
Jestem na wielu portalach. Na żadnym nie ma ograniczeń typu: jeden autor - jeden wiersz.
#7
I tu się Toya mylisz
ja znam kilka portali, na których wyróżnia się po dwa lub więcej wiersze dnia oraz wyróżnia wiersze tygodnia.
Nie pamiętam tylko przypadku aby dwa  lub więcej wierszy jednego autora zostały nagrodzone jako najlepsze wiersze tego samego dnia
a tym bardziej tygodnia.

Dlatego to,że wyróżnia się utwór a nie autora niczego tu nie zmienia bo choćby dżokej zmieniał konie
laury i tak dostaje większe on niż jego koń.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BEL6:
,,W teorii też nie zakładasz kolesiostwa - "ej, zagłosujcie na mnie, bo chciałabym wygrać, a będzie mi przykro, jak w ogóle nie dostanę nominacji" itp.,,

A CZY w nominowaniu kilku utworów jednego autora nie ma kolesiostwa ?
Obawiam się,że w jakimś stopniu jest.

Wyrównanie szans to podstawa każdej rywalizacji.
Czy w boksie walczył zawodnik z kategorii papierowej z zawodnikiem wagi ciężkiej ?
Tego nie ma nawet w boksie zawodowców.

A dlaczego nikt niczego nie chce nominować ?
Proste
skoro ich wyręczają kolorowi to po co mają tracić czas na szukanie dobrych wierszy.
Tylko,że takie rozwiązanie jak w tym konkursie prowadzi w ostateczności do wyróżniania znajomych, przyjaciół, szwagrów, kolegów ,
kuzynów a nie najlepszych utworów.

Coś o tym wiem bo przerabiałem to na innych portalach.
Ten polubiłem od drugiego wejrzenia i nie chciałbym zmieniać mego dobrego zdania.
Dlatego proponuję kompromis
i zrobić po części po waszemu a po części wykorzystać moje sugestie.

Może jak ludzie nie będą głosować na z góry wybrane nie przez nich utwory ,tylko na swoich faworytów
zwiększy to zainteresowanie wszelkimi konkursami.
i jeszcze jedno :,,Na tej samej zasadzie osobom pełnosprawnym odejmowalibyśmy kończyny, żeby wyrównać szanse względem niepełnosprawnych,,
Nie byłoby takiej potrzeby
ponieważ jest coś takiego jak paraolimpiady aby dać szansę rywalizacji poszkodowanym przez los lub chorobę.A zaszczyty i laury są dla tych ludzi tak samo ważne i nie czują się dzięki temu gorsi.

pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
Maciek
#8
A CZY w nominowaniu kilku utworów jednego autora nie ma kolesiostwa ?
Obawiam się,że w jakimś stopniu jest.

Nie ma. Jestem typem osoby, która nie zwraca uwagi na nazwiska autorów. Nie lubię wszystkich po równo.


Wyrównanie szans to podstawa każdej rywalizacji.
Czy w boksie walczył zawodnik z kategorii papierowej z zawodnikiem wagi ciężkiej ?
Tego nie ma nawet w boksie zawodowców.

UFC - kiedy wygrasz pas wagi piórkowej, możesz się mierzyć z wagą ciężką. To, co opisujesz, to nie jest wyrównywanie szans tylko płakanie w spódnicę mamusi, zamiast wziąć się do pracy.

A dlaczego nikt niczego nie chce nominować ?
Proste
skoro ich wyręczają kolorowi to po co mają tracić czas na szukanie dobrych wierszy.
Tylko,że takie rozwiązanie jak w tym konkursie prowadzi w ostateczności do wyróżniania znajomych, przyjaciół, szwagrów, kolegów ,
kuzynów a nie najlepszych utworów.

Nie. Nikt nie chce brać odpowiedzialności. Ty również, ponieważ kompletnie zignorowałeś moją propozycję, żeby się tym zająć. Zastanów się nad tym.



Coś o tym wiem bo przerabiałem to na innych portalach.
Ten polubiłem od drugiego wejrzenia i nie chciałbym zmieniać mego dobrego zdania.
Dlatego proponuję kompromis
i zrobić po części po waszemu a po części wykorzystać moje sugestie.

Proponujesz obrzucanie się odpowiedzialnością jak gorącym ziemniakiem? Wybacz, ale nie ulegnę szantażom emocjonalnym. 

Może jak ludzie nie będą głosować na z góry wybrane nie przez nich utwory ,tylko na swoich faworytów
zwiększy to zainteresowanie wszelkimi konkursami.

Nie zrzucaj winy na kolorowych. To Wasze, czarne lenistwo sprawia, że nie mamy z czego przebierać. Może gdybyście jakkolwiek byli zainteresowani, wszystko wyglądałoby inaczej. Albo naprawdę chcesz coś zmienić, albo nie obrzucaj nas bezcelową krytyką.

i jeszcze jedno :,,Na tej samej zasadzie osobom pełnosprawnym odejmowalibyśmy kończyny, żeby wyrównać szanse względem niepełnosprawnych,,
Nie byłoby takiej potrzeby
ponieważ jest coś takiego jak paraolimpiady aby dać szansę rywalizacji poszkodowanym przez los lub chorobę.A zaszczyty i laury są dla tych ludzi tak samo ważne i nie czują się dzięki temu gorsi.

"Dać szansę rywalizacji poszkodowanym" pokazuje Twoje kompletne niezrozumienie tematu. Oni nie są poszkodowani, nie użalają się nad sobą i nie domagają rywalizacji z pełnosprawnymi na własnych zasadach - tak jak Ty to chcesz teraz zrobić z OP. Oni starają się w miarę własnych możliwości DORÓWNAĆ pełnosprawnym poprzez ciężką pracę. I żadne zaszczyty ani laury nie wchodzą w grę, bo tak naprawdę nie mają z tego nic. Wszystko, co wygrają, idzie w pokrycie kosztów treningu i transportu na igrzyska, bo nikt im tego nie funduje, a jedynie próbuje wyciszyć w mediach, żeby nie oglądać kalectwa. Znam temat od podszewki.
Tak samo jeśli komuś się nie podoba, że kilka utworów jednego autora jest nominowanych, a tej osoby ani jeden, to może trzeba się zastanowić, czy nie warto popracować nad warsztatem, zamiast próbować przestrzelić komuś kolana.


Koniec dyskusji.
#9
Głosem użytkowników zwycięża:
"wołania coraz mniej czy nie widzisz" - Toya
GRATULUJEMY Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości