Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koniec świata ??
#1
Ciepły letni dzień, na trawniku pod wielkim dębem leży dwóch przyjaciół .
-Ted ?-zapytał się grubszy z nich.
-Co jest –odpowiedział chudszy.
-Słyszałeś te plotki które ostatnio krążą po mieście ?
-Jakie plotki ?
-No te , mówią że w 2012 roku będzie koniec świata ….A jak by nie patrzeć mamy teraz właśnie ten rok.
-No i zobacz Malcolm czy coś się dzieję ? Nadal jesteśmy , a świat się nie skończył. Ted przekręcił się na drugi bok.
Malcolm nie dawał za wygraną i kontynuował temat .
-No ale Ted jest dopiero piętnaście po dziesiątej , a jak koniec świata będzie o dwunastej ?
-Nie na pewno o dwunastej go nie będzie , daj już spokój z tym końcem świata.
-Ale Ted ty coś wiesz czego nie wiedzą inni ? skąd masz pewność że nie będzie go o dwunastej ?
- Malcolm , jaki Bóg by pozwolił umrzeć wszystkim zanim zjedli by lunch ?-Ted zaczął się śmiać
-No, Ted ja się poważnie pytam a co będzie jak to jednak dzisiaj ??
-Jak to co pewnie niebo pociemnieje, ziemia zacznie się trząść a potem zalegną egipskie ciemności .
-Ted to ja pójdę przygotować rodzinę , zjem z nimi ostatni obiad, spędzę z nimi czas.
-Malcolmie zapewniam cię że dzisiaj nie będzie żadnego końca świata , zresztą już za naszego życia miały być przynajmniej dwa.
-No właśnie, masz racje miały być dwa a ten będzie trzeci ostatni, jak to się mówi do trzech razy sztuka .
-Malcolm daj spokój z tym końcem świata , oglądałeś wczoraj mecz?
- taa nasi znowu przegrali z „kelnerami”, ale jak dzisiaj będzie ?
-kurde!! jak ja mówię że nie będzie to nie będzie
-Ale skąd masz tą pewność że nie , co ?
- bo wiem dzwonił do mnie Bóg i powiedział że musi przełożyć to za kolejne 100 lat , więc nie masz się czym martwić.
-Jej Ted myślałem że to ja dostaje świra z tym końcem świata , ale widzę że ty jesteś w gorszym stanie . Wydaje ci się że dzwonił do Ciebie Bóg ?
-Żartowałem , nie dzwonił do mnie chciałem żebyś dał mi spokój, chce sobie pospać
-Spać ? a jak się nie obudzisz na koniec , i zresztą uważam że dwóch przyjaciół powinno spędzić ze sobą czas jeśli to ma być ich ostatni dzień
-Malcolm zapewniam cie jeszcze raz że to nie jest nasz ostatni dzień…. Jutro idziemy na piwo a w niedziele ja z moją rodziną wpadam na obiad do Ciebie pamiętasz ?
Nagle…ziemia się zaczęła trząść Malcolm wpadł w panikę
- wiedziałem że to dzisiaj , i to jeszcze przed dwunastą !!
Ziemia trzęsła się coraz bardziej i bardziej , potem niebo zaczęło ciemnieć
-Malcolm ?
-Tak ,Ted
-Przepraszam Cię że nie wierzyłem
- Nic nie szkodzi
Przyjaciele przysunęli się do siebie , a potem zaległy egipskie ciemności .
Nie wiadomo ile to wszystko trwało ,Malcolm poczuł promienie słońca na swoich powiekach ,otworzył oczy i spojrzał na swojego przyjaciela który leżał tuż obok .Ted chwilę potem też się obudził spojrzał na Malcolma i powiedział
-Malcolm jesteśmy w niebie ??
-Wiesz co Ted nie wydaje mi się że to by było niebo
- to w takim razie gdzie jesteśmy –zapytał znowu Ted
-chyba tam gdzie byliśmy ostatnio – Malcolm uśmiechał się do przyjaciela
-Ele jak to nie było końca świata , przeżyliśmy go ? co się stało ?
- wiesz w sumie ja sam nie mam pojęcia co się stało ale są dwioe pewne rzeczy
- jakie ?
-Po pierwsze strasznie zgłodniałem a po drugie miałeś rację , nie ma żadnego końca świata .Malcolm rozpostarł duże piękne kolorowe skrzydła i poleciał , chwilę potem dołączył do niego Ted i powiedział
- Zapraszam Cię na najlepszy obiad jaki w życiu jadłeś Malcolmie
Dwoje przyjaciół zaczęło się śmiać i polecieli…
Odpowiedz
#2
Sporo błędów interpunkcyjnych i kilka literówek. Gdzieniegdzie brak dużych liter. Sprawdzaj tekst pod tym względem przed wrzuceniem tekstu, albo daj komuś do sprawdzenia, jeśli nie jesteś mocny w interpunkcji. Poza tym spacje stawiamy po znakach interpunkcyjnych, a nie przed. Tekst lekki i przyjemny (zastanawiam się nad określeniem naiwny), nie zmuszający do myślenia, ale jeśli chciałeś mnie rozbawić, to się nie udało.
Odpowiedz
#3
naiwny?? .....ten tekst miał być właśnie taki ....lekki łatwy , przyjemny i miał bawić Big Grin
Odpowiedz
#4
W takim razie możesz spocząć, cel osiągnięty Big Grin. Och, zapomniałam dodać, żebyś wyrzucił wielokropek na końcu Wink
Odpowiedz
#5
Masa błędów.
Gdyby nie końcówka nie było by strasznie źle. Ogólnie: nie podobało mi się.
Widać, że starałeś się o ciekawe dialogi. Moim zdaniem bez powodzenia niestety. Wydają się być trochę zbyt mdłe, bez wyrazu.
Całość zbyt mało rozwinięta.
Tekst nie rozbawił mnie.

Życzę lepszych efektów przy następnej próbie.
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#6
Podobne zarzuty jak i przy poprzednim tekście: interpunkcja jest fatalna, parę wiszących spójników, i ogólna mizeria.
Próbujesz budować świat przedstawiony za pomocą dialogów, o ile np.: p. Sapkowskiemu ta sztuka wychodziła, to Ty sobie kompletnie z tym nie radzisz. Tekst jest mdły, nijaki. Pomysł całkiem ciekawy, ale wykonanie kiepskie.
Jeśli myślisz o poważnym pisaniu to daleka droga przed tobą. Staraj się, próbuj, pisz, dbaj o korektę, a nade wszystko nie poddawaj się. Chciałbym widzieć w Twoim trzecim tekście znaczą poprawę.
Borek- istota człekopodobna, ze skłonnościami do nałogów. Nie myśląca, nie czująca, konsumująca. Pragmatyk, darwinista społeczny. Politycznie: monarchista. Z zawodu: przynieś, podaj, pozamiataj w odlewni stali, oraz grafoman do wynajęcia, tłumacz mang.
Odpowiedz
#7
nie myśle o poważnym pisaniu ....pisze dla zabawy , bez napięcia ....hmm troche dziwne albo być może sie troche przeliczyłem ale na innym portalu co prawda dla amatorów zbierałem dośc dobre recenzje a tu na odwrót
Odpowiedz
#8
Witaj,

Następnym razem zanim wrzucisz tekst na forum przeczytaj go jeszcze raz uważnie i popraw błędy. Interpunkcja u Ciebie całkowicie leży. Brakuje kropek na końcu zdania i przecinków. Nie ma spacji, albo jest ich za dużo. Starałam Ci się wszystko poprawić. Jeśli chodzi o dialog - troszkę przesadziłeś z tym powtarzaniem, co zdanie praktycznie, imion bohaterów. Przecież było ich tylko dwóch, także spokojnie można było wywnioskować, kto jest kim. Te błędy to zaniedbanie. Szanuj sobie Czytelnika.

MOJE SUGESTIE:

Ciepły letni dzień, na trawniku pod wielkim dębem leży dwóch przyjaciół . - spacja za dużo
-( )Ted ? ( )- ( )zapytał się grubszy z nich. - spacja za dużo
-( )Co jest(?) –( )odpowiedział chudszy. - skoro linijkę wyżej zaznaczyłeś, że tamten jest grubszy, to siłą rzeczy ten jest chudszy.
-( )Słyszałeś te plotki(,) które ostatnio krążą po mieście ? - spacja za dużo
-( )Jakie plotki ? - spacja za dużo
-( )No te , mówią że w 2012 roku będzie koniec świata ….A jak by nie patrzeć mamy teraz właśnie ten rok. - spacja za dużo, spacja za dużo, kropka za dużo, spacja za mało, <jakby>
-( )No i zobacz(,) Malcolm(,) czy coś się dzieję ? Nadal jesteśmy , a świat się nie skończył. (-)Ted przekręcił się na drugi bok. - spacja za dużo, spacja za dużo
Malcolm nie dawał za wygraną i kontynuował temat . - spacja za dużo
-( )No(,) ale(,) Ted(,) jest dopiero piętnaście po dziesiątej , a jak koniec świata będzie o dwunastej ? - spacja za dużo, spacja za dużo
-( )Nie(,) na pewno o dwunastej go nie będzie , daj już spokój z tym końcem świata. - spacja za dużo
-( )Ale(,) Ted(,) ty coś wiesz czego nie wiedzą inni ? skąd masz pewność(,) że nie będzie go o dwunastej ? - spacja za dużo, <Skąd>, spacja za dużo
- Malcolm , jaki Bóg by pozwolił umrzeć wszystkim zanim zjedli by lunch ?( )-( )Ted zaczął się śmiać(.) - spacja za dużo, <zjedliby>, spacja za dużo
-( )No, Ted(,) ja się poważnie pytam(,) a co będzie jak to jednak dzisiaj ?? - spacja za dużo, znak zapytania za dużo
-( )Jak to co(?) pewnie niebo pociemnieje, ziemia zacznie się trząść(,) a potem zalegną egipskie ciemności . - spacja za dużo
-( )Ted(,) to ja pójdę przygotować rodzinę , zjem z nimi ostatni obiad, spędzę z nimi czas. - spacja za dużo
-( )Malcolmie(,) zapewniam cię(,) że dzisiaj nie będzie żadnego końca świata , zresztą już za naszego życia miały być przynajmniej dwa. - spacja za dużo
-( )No właśnie, masz racje miały być dwa(,) a ten będzie trzeci ostatni, jak to się mówi do trzech razy sztuka . - spacja za dużo
-( )Malcolm(,) daj spokój z tym końcem świata , oglądałeś wczoraj mecz? - spacja za dużo
- taa(,) nasi znowu przegrali z „kelnerami”, ale jak dzisiaj będzie ? - <Taa>, spacja za dużo
-( )kurde!! jak ja mówię(,) że nie będzie to nie będzie(.) - <Kurde>, wykrzyknik za dużo
-( )Ale skąd masz tą pewność(,) że nie , co ? - spacja za dużo, spacja za dużo
- bo wiem(.) dzwonił do mnie Bóg i powiedział(,) że musi przełożyć to za kolejne 100 lat , więc nie masz się czym martwić. - <Bo>, <Dzwonił>, <sto>, spacja za dużo
-( )Jej(,) Ted(,) myślałem(,) że to ja dostaje świra z tym końcem świata , ale widzę(,) że ty jesteś w gorszym stanie . - Wydaje ci się(,) że dzwonił do Ciebie Bóg ? - spacja za dużo, spacja za dużo, <ciebie>, spacja za dużo
-( )Żartowałem , nie dzwonił do mnie(,) chciałem(,) żebyś dał mi spokój, chce sobie pospać(.) - spacja za dużo
-( )Spać ? a jak się nie obudzisz na koniec , i zresztą uważam że dwóch przyjaciół powinno spędzić ze sobą czas(,) jeśli to ma być ich ostatni dzień(.) - spacja za dużo, <A>, wytnij przecinek
-( )Malcolm(,) zapewniam cie jeszcze raz(,) że to nie jest nasz ostatni dzień…. Jutro idziemy na piwo(,) a w niedziele ja z moją rodziną wpadam na obiad do Ciebie(,) pamiętasz ? - <cię>, kropka za dużo, <niedzielę>, spacja za dużo
Nagle…( )ziemia się zaczęła trząść(,) Malcolm wpadł w panikę(.)
- wiedziałem(,) że to dzisiaj , i to jeszcze przed dwunastą !! - <Wiedziałem>, wytnij przecinek, spacja za dużo, wykrzyknik za dużo
Ziemia trzęsła się coraz bardziej i bardziej , potem niebo zaczęło ciemnieć(.) - spacja za dużo
-( )Malcolm ? - spacja za dużo
-( )Tak ,Ted(.) - spacja za dużo
-( )Przepraszam Cię(,) że nie wierzyłem(.)
- Nic nie szkodzi(.)
Przyjaciele przysunęli się do siebie , a potem zaległy egipskie ciemności . - spacja za dużo, spacja za dużo
Nie wiadomo ile to wszystko trwało ,Malcolm poczuł promienie słońca na swoich powiekach ,otworzył oczy i spojrzał na swojego przyjaciela(,) który leżał tuż obok .Ted chwilę potem też się obudził(,) spojrzał na Malcolma i powiedział( : ) - spacja w złym miejscu, spacja w złym miejscu, spacja w złym miejscu
-( )Malcolm(,) jesteśmy w niebie ?? - spacja za dużo, znak zapytania za dużo
-( )Wiesz co(,) Ted(,) nie wydaje mi się(,) że to by było niebo(.)
- to w takim razie(,) gdzie jesteśmy(?) –( )zapytał znowu Ted(.) - <To>
-( )chyba tam(,) gdzie byliśmy ostatnio(.) – Malcolm uśmiechał się do przyjaciela(.) - <Chyba>
-( )Ele jak to nie było końca świata , przeżyliśmy go ? co się stało ? - <Ale>, spacja za dużo, spacja za dużo, <Co>, spacja za dużo
- wiesz(,) w sumie ja sam nie mam pojęcia(,) co się stało(,) ale są dwioe pewne rzeczy(.) - <Wiesz>, <dwie>
- jakie ? - <Jakie>, spacja za dużo
-( )Po pierwsze strasznie zgłodniałem(,) a po drugie miałeś rację , nie ma żadnego końca świata .(- )Malcolm rozpostarł duże(,) piękne(,) kolorowe skrzydła i poleciał , chwilę potem dołączył do niego Ted i powiedział( : ) - spacja za dużo, spacja za dużo, spacja za dużo
- Zapraszam Cię na najlepszy obiad jaki w życiu jadłeś(,) Malcolmie(.)
Dwoje przyjaciół zaczęło się śmiać i polecieli…

Dużo weny życzę, pozdrawiam,
Lilith
Piekło jest puste, a wszystkie diabły są tutaj.
William Shakespeare
[Obrazek: gildiaPiecz1.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości