Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kojący poranek
#1
Stare. Bardzo stare, ale nie mam co z tym zrobić. Przynajmniej przywołuje dobre wspomnienia... Sleepy Proszę was, żebyście pisali prawdę. Uczę się na błędach. Shy


Nim otworzysz oczy
Zanim popatrzysz zaspany przez okno
Na drzewach wróble usiądą
Zaczną powoli śpiewać
Wszystkie na inne sposoby
Wszystkie z innymi myślami
Plączącymi się po głowie
Istoty te niby małe
Lecz serduszka złote
Czym byłby świat bez porannego świergotu
Człowiek nigdy nie mógłby
Przy spokojnych dźwiękach
Rozciągnąć się wygodnie na łóżku
Ani rozmyślać co będzie dalej
Agrippa Von Nettesheim
Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki.
Odpowiedz
#2
Napisałaś w powitalnym wątku, że masz 13 lat. Jeśli to jest bardzo stare, to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Smile

Ten wiersz jest trochę przegadany, za dużo w nim słów. Jeśli zapiszesz te wersy jako zdania, to robi się z tego proza. A proza to nie poezja Smile Staraj się dążyć do kondensacji treści, pozbywać niepotrzebnych zdań i słów. Potrenuj zapisywanie zdań złożonych tak, żeby pozostał ten sam sens, ale żeby zdanie nie składało się więcej niż z kilku słów. Poezja to niedopowiedzenia, tutaj nie podaje się wszystkiego na talerzu.

Jeśli nie stosujesz interpunkcji i zasad pisowni języka polskiego (a to jak najbardziej na miejscu w poezji), to musisz być konsekwentna. Np. kiedy zapisujesz każdy wers wielką literą, to zapisuj każdy. Myślę, że temu utworowi pomogłyby znaki interpunkcyjne.

Polecam lekturę "Vademecum początkującego poety" autorstwa Kheiry, w Kąciku Literata.

Pozdrawiam
-rr-
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#3
Not for me.

Stanowczo nie. Jakoś tak, w gruncie rzeczy, strasznie sielankowo. Tu ptaszki, tam ptaszki, tu pośpiewają, tam polecą. A ja nie trawię świergotu o poranku.

Duś
Odpowiedz
#4
A mi się podoba Smile Ja w Twoim wieku miałem w głowie jakieś hip-hopowe teksty,a tu proszę.Faktycznie trochę za bardzo takie hmm sielankowe klimaty jak dla mnie,ale jak na początek jest dobrze.A Dusiem się nie przejmuj,jakbyś zabijała 4 kochanków dziennie to też byś tak miała Tongue
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#5
Dziękuję za wsparcie Smile Wrzuciłam to tutaj, ale nie podoba mi się to "dzieło" Tongue Zazwyczaj piszę książki nie jestem poetką, bo nie interesują mnie wiersze Rolleyes
Agrippa Von Nettesheim
Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości