Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kochana młodzieży! Rozpoczynamy nowy rok szkolny w zreformowanej szkole
#16
(...)
Odpowiedz
#17
Przyznam - z odrobiną, ale taką naprawdę maleńką odrobiną wyrzutów sumienia - że mój mały rozumek kobiecy nie odgadł, iż w tym tekście chodzi o coś więcej niż tylko satyryczne przerysowanie rzeczywistości. Jako że polityką się w ogóle nie interesuję (np. nie wiem, kto obecnie piastuje najwyższe stanowiska w Kraju, nie licząc Prezydenta), nie ogarniam tematu. Z góry przepraszam urażonych, ale oznajmiam, że oceniam teksty jedynie z literackiego punktu widzenia.
Proszę nie przypisywać mi żadnych sympatii czy antypatii politycznych na podstawie tego, w jaki sposób oceniam dany utwór.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#18
(06-09-2019, 20:55)Grain napisał(a): O czym i z kim ta gadka.

Szambelan wrzuca fotomontaż z Wirtualnej Polski najbardziej zmanipulowanego i najmniej rzetelnego portalu. 

Na nim buduje przekaz.

W końcówce pojawia się nawet Orwell - jako kto, albo co? Podpórka chromego, laska dla  ślepego czytelnika. Podpieranie się Orwellem, a czego nie dywizją pancerną, albo reżyserem Vegą albo OTUĄ z koszulki TW Bolka. 

A pod gniotem  Radia Erwewan pojawia się tłum górali i góralka , śpiewający Góralu czy ci nie żal - wytrzymaj te gówno.

Kogo uważasz za największego Polaka Tysiąclecia i dlaczego jest nim...`. żywcem zerżnięte z twitterowej  z trollowni . Na pęczki tam takich ankiet.

Ale żeby w poddziale satyryczne to już desperacja nieawanturująca się psychołopozycjo.  Kalicjo ubywatelska.

Trzydniowy ban na ochłoniecie od politycznych emocji.
I proszę sobie darować agitację polityczną w tym miejscu. To portal literacki, a nie internetowa szczujnia.
Kolejne umieszczanie linków do materiałów hejterskich będzie skutkować banem permanentnym.
Odpowiedz
#19
(07-09-2019, 13:35)Miranda Calle napisał(a): Przyznam - z odrobiną, ale taką naprawdę maleńką odrobiną wyrzutów sumienia - że mój mały rozumek kobiecy nie odgadł, iż w tym tekście chodzi o coś więcej niż tylko satyryczne przerysowanie rzeczywistości.
[quote pid='161474' dateline='1567859745']
Mirando - ostatnie zdanie jest pastiszem pewnego pytania maturalnego z języka polskiego... sprzed lat, ho, ho! Wink
Nie będę chyba już jednak podpowiadał, z jakiego okresu jest i jak brzmiało to pytanie. Niech pozostanie domyślne... i wieloznaczne Wink
[/quote]
Odpowiedz
#20
Panie Gunnar skoro dostałem bana - to gdzie jest zamieszczony przeze mnie link.
Co to za wycinanie wypowiedzi ! Tym bardziej, że była kara.
Tytułem  podpowiedzi - lepiej było usunąć ten ze zmanipulowanym  przekazem z WP. Albo oba.
Lepsze wytłumaczenie. Mniejszy obciach. Ale kto na to patrzy.
Odpowiedz
#21
Panie Gunnar. Do bana to się kwalifikuje dla mnie ten tekst, a nie Grain, jeśli już. Autor ma jakąś fiksację na punkcie czynności filozoficznych, bo podobny tekst zamieszczał parę dni temu.

Autor wrzuca typowo prowokacyjny, a wręcz oszczerczy tekst, nie mający nic wspólnego z jakąkolwiek rzeczywistością, i śmieje się w kułak z bezsilności komentujących, którzy mogą mu co najwyżej zarzucić niewłaściwe postawienie znaków interpunkcyjnych, bo wszelka merytoryczna krytyka nazywana jest trolingiem.

Bo ja też tu mogę wrzucić swoją satyrę, prawdziwą aż do bólu, i to nie wziętą z jakiegoś idiotycznego portalu, ale z obserwacji własnej.
Odpowiedz
#22
(22-09-2019, 13:23)Grain napisał(a): Panie Gunnar skoro dostałem bana - to gdzie jest zamieszczony przeze mnie link.
Co to za wycinanie wypowiedzi ! Tym bardziej, że była kara.
Tytułem  podpowiedzi - lepiej było usunąć ten ze zmanipulowanym  przekazem z WP. Albo oba.
Lepsze wytłumaczenie. Mniejszy obciach. Ale kto na to patrzy.
Linki niezgodne z regulaminem są usuwane. 
Czy złodziej może zatrzymać łup tylko dlatego, że odsiedział swoje?
Jest też subtelna (uwaga ironia) różnica pomiędzy odnośnikiem do portalu informacyjnego a linkiem do politycznych materiałów propagandowych.

(22-09-2019, 14:16)Bogumił napisał(a): Panie Gunnar. Do bana to się kwalifikuje dla mnie ten tekst, a nie Grain, jeśli już. Autor ma jakąś fiksację na punkcie czynności filozoficznych, bo podobny tekst zamieszczał parę dni temu.
Przeprasza, a czym są "czynności filozoficzne"?

(22-09-2019, 14:16)Bogumił napisał(a): Autor wrzuca typowo prowokacyjny, a wręcz oszczerczy tekst, nie mający nic wspólnego z jakąkolwiek rzeczywistością, i śmieje się w kułak z bezsilności komentujących, którzy mogą mu co najwyżej zarzucić niewłaściwe postawienie znaków interpunkcyjnych, bo wszelka merytoryczna krytyka nazywana jest trolingiem.
Przypominam, że znajdujemy się w dziale "miniatury satyryczne" - jak każda fikcja literacka tak i satyra może luźno nawiązywać do rzeczywistości, przerysowywać pewne trendy czy zagadnienia - na tym to polega. To nie praca magisterska, gdzie wszystko powinno być śmiertelnie poważne, osadzone w faktach i opatrzone przypisami.

Mam takie kluczowe zapytanie: Wobec kogo ten tekst jest oszczerczy? Wobec Ciebie? Wobec jakiejś postaci życia publicznego? Propaguje jakieś zakazane ideologie? 
Jeśli łamie regulamin lub polskie prawo od ręki go zbanuje, tylko proszę wskazać konkrety.

Merytoryczna dyskusja zaś nie polega na sypaniu inwektywami, wplataniu politycznej propagandy i ubliżaniu postaciom znanym z życia publicznego. To nie ma nic wspólnego z merytoryczną dyskusją. I za takie zachowania będą konsekwencje.

(22-09-2019, 14:16)Bogumił napisał(a): Bo ja też tu mogę wrzucić swoją satyrę, prawdziwą aż do bólu, i to nie wziętą z jakiegoś idiotycznego portalu, ale z obserwacji własnej.
Proszę bardzo. O ile nie będzie łamała regulaminu albo propagowała ideologii zakazanych polskim prawem.
Odpowiedz
#23
Panie Gunnar to był link do skeczu kabaretu Neonówka - nie żaden materiał propagandowy w przeciwieństwie do tego z WP.

Rozumie Pan - nie żaden materiał propagandowy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link do skeczu kabaretu - w którym zostało obśmiane wciskanie kitu - nic więcej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja tylko odpowiadałem na stronniczą zawartość tekstu. Manipulancki link i tekst.

A, że Pan sobie dopasował, jak powyżej  to inna broszka.

W skeczu nie pada żadne nazwisko, żadne nawiązanie do jakiejkolwiek partii, sytuacji w Polsce.

Ot gadająca głowa, wciskająca kit słuchającej kobiecie w trakcie bolesnej menstruacji.

I gdzie tu polityka?
Odpowiedz
#24
Merytoryczna dyskusja zaś nie polega na sypaniu inwektywami, wplataniu politycznej propagandy i ubliżaniu postaciom znanym z życia publicznego. To nie ma nic wspólnego z merytoryczną dyskusją. I za takie zachowania będą konsekwencje.

Tekst jest więc klinicznym przykładem zakłamanej "politycznej propagandy". Dlatego skoro komentarze krytykujące ten tekst są usuwane, dlatego sam tekst też powinien być usunięty.
Odpowiedz
#25
Panowie, hola, STOP
VIA APPIA to nie jest miejsce na dyskusje polityczne. To jest forum LITERACKIE. Tutaj nie dyskutujemy o swoich poglądach, tylko o walorach literackich tekstu.
Odróżniajmy wolność wypowiedzi od profilu portalu.
Proszę o wstrzymanie emocji.
VA to spokojne miejsce. Tutaj współegzystujemy jako TWÓRCY, nie potyczkujemy się na polityczne argumenty.
Jeśli Panom nie odpowiada konwencja TEGO FORUM, zapraszamy do odwiedzenia innych. 
Oznajmiam, że TUTAJ, NA VIA APPIA, nie będziemy tolerować HEJTU POD ŻADNĄ POSTACIĄ - NAWET TĄ NAJBARDZIEJ ZAWOALOWANĄ.

Zamykam wątek do czasu wychłodzenia emocji.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#26
REGULAMIN
III.9.g. Pisanie postów nie wnoszących nic nowego do tematu - wypowiedź może zostać skasowana.

Każdy następny post nie mający merytorycznego związku z tekstem będzie skasowany, a jego autor "nagrodzony" trzydniowym banem. Podobnie każdy zawierający uwagi ad personam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości