Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klechdy
#1
W piórnonsensie ożywiamy potwory
z dziecięcych bajek.
Niech sczezną morały, za siódmą górą,
rzeką pohańbimy księżniczki.
Książę w tym czasie zje tłustą golonkę,
popijając piwem.

Oto jest słowo,
które rządzi wyobraźnią, tą upchniętą
w świętość przyzwyczajeń.
W proteście spalimy mosty 
albo będziemy bełkotać wraz z pijakiem.

On pojął sens i natychmiast o nim zapomniał.
A smoki niech zioną ogniem, pożerają dziewice.
Na zdrowie.

Zresztą wszystko jest możliwe, 
szczególnie poza ramą kartki.
Odpowiedz
#2
Widzę jasność.
Odpowiedz
#3
"piórnonsens" zamiast "purnonsens" to genialny zabieg rozpoczynający wiersz. ( Poegryski to lubią Big Grin )


w tym wersie "rzeką pohańbimy księżniczki." powinieneś dodać na początku "za"( dla podbicia wyliczanki) i ewentualnie lecz niekoniecznie przecinek za "rzeką"

Tutaj "Książę w tym czasie zje tłustą golonkę, popijając piwem." powymieniałbym te golonki na kiełbasy swojskie bądź udźce baranie a piwa na bardziej ostre trunki Big Grin ( z tymi golonkami i piwami to juz nie raz było , a poza tym to takie bawarskie- w naszych bajkach pijamy "miody" Big Grin)

A tak poza tymi drobnostkami to świetny wierszydełek Big Grin

Z pełną odpowiedzialnością daję 4,50 /5 czyli silne 4 gwiazdki
Odpowiedz
#4
Przyjmuję "piór-nonsens", bez "pure", nonsens zapisu piórem wobec wyobraźni bardziej mi pasuje niż czysty nonsens ożywiania potworów, bo tak właśnie wiersz interpretuję.
Nawet się nie przywalę do prozaicznego wydźwięku. Jedyne, co mi się nie podoba, to dwa ostatnie wersy. Zbyt przyziemne zakończenie ładnie zbudowanej, kreatywnej opowieści. Za bardzo ściąga znad ziemi szponiastą łapą i rzuca na ziemię, zabierając dech w piersi wyobraźni. To na nie. Reszta ok. 4/5
Odpowiedz
#5
A ja czytam po swojemu, bo wiem, o czym Waść Sztelak tutaj fantazjuje, ubierając wizje w słowa.
Współcześni Książęta nie muszą już walczyć ze smokami i wspinać się po warkoczach do wieży.
Wiersz pełną gębą, biorąc pod uwagę konteksty Wink
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#6
Co ja się tu będę wysilał, gdy zostało już tyle powiedziane? A do tego piórnionsens moją zazdrość budzi? Autorska sprawność (żeby nie rzec: przebiegłość/cwaniactwo...  Cool ) u Ciebie jest, a dokładając wspomnianą  "zazdrość" moją do tego, to wszelkie ewentualne powody do czepiania odpadają więc mogę spokojnie oceniając całość jako jakieś 4, 769 (sześć na dziewięć musi być, po siódemkowej kosie i po przecinku, co to jet jak "męskość w zwisie"... a czwórka jak chorągiewka, bandera.... i te takie tam) zaokrąglić do pełnej 5/5 (ułamków w gwiazdkach dawać nie mogę, a poza tym Autor - nie ułomek ...  Cool )
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#7
a to ciekawe! wiersz normalnie jak z współczesnej bajki
Odpowiedz
#8
(10-03-2018, 18:27)Natare napisał(a): a to ciekawe! wiersz normalnie jak z współczesnej bajki

Big Grin Cool
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości