Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klaustrofobia
#1
Klaustrofobia rozpędu,
Zamknięta ciasno
W Amerykańskim Śnie z
Polskiego przedmieścia.

Tępe spojrzenia,
Tępe Myśli.
Ostre są tu tylko...
Ostre są tu tylko słowa...

Chore Dewiacje
Punitywnego systemu Kierowania
Niewolnicy zbiorowego
Konceptualizmu chorej jaźni...
I have whirled with the earth at the dawning,
When the sky was a vaporous flame;
I have seen the dark universe yawning
Where the black planets roll without aim,
Where they roll in their horror unheeded, without knowledge or lustre or name.


H.P.Lovecraft "Nemesis"
Odpowiedz
#2
Hmm, przyznam szczerze, że jestem w kropce, bo sama lubię kompaktowe, lekko zawoalowane (w sensie treści) wiersze, ale...

Myślę, że powinieneś się zastanowic nad tym, co jest ważniejsze: bogactwo słownikowe- epatowanie słownictwem z górnej półki czy skoncentrowanie się na TREŚCI.

Dobrze, że znasz takie słowa jak "konceptualizm" czy "punitywizm", ale czy faktycznie je rozumiesz?

"Konceptualizmu chorej jaźni"?- jak to rozumiesz? To krytyczne spojrzenie nominalisty?
Co chciałeś przez to powiedzieć? Czekam na odpowiedź.

Hmm, jeszcze jedna sprawa, tj. pisownia dużą literą.
Ok, rozumiem, że w poezji można sobie pozwolić na większą swobodę, ale chyba momentami zapominasz o semantycznej funkcji wielkiej litery.

"Myśli"- z dużej
"spojrzenie"- z małej
"Dewiacje"- z dużej
"Kierowanie"- z dużej

Gdyby podszedł do Ciebie 5-latek i spytał Cię: " A dlaczego nie na odwrót: spojrzenie z dużej, a reszta z małej?"

W sumie, co drugie słowo mógłbyś pisac z dużej litery i miałoby to taki sam sens (czyli żaden).

Czasami poeci stosują takie zabiegi, żeby uwypuklić, podkreślić, wzmocnić znaczenie danego słowa, ale tutaj jakoś wszystko mi się rozlewa...

Nie mówię Twojej twórczości "NIE", ale nie mówię też "TAK", poczekam na kolejne wiersze.



ocena: 2,5/10
Quod me non necaverit, certe confirmabit


Nie dajmy się zwariować. Nie mam doktoratu z filologii polskiej. Oceniam według własnego uznania...
wiersze, nigdy zaś Autora.
Odpowiedz
#3
Kuleje tu interpunkcja. Trochę kropek i przecinków, "tu są, a tu ich nie ma". Razi to strasznie. Po za tym za dużo tu wielokropków.

Cytat:Klaustrofobia rozpędu,
Zamknięta ciasno
W Amerykańskim Śnie z
Polskiego przedmieścia.

Tu mi się podoba. Nie ma zbędnych kombinacji.
Cytat:Kiedy wypuszczam z papierosa dym
chcę poczuć to znów.
Bo nie wiem gdzie teraz jesteś Ty,
a chciałbym chyba byś była tu.
Odpowiedz
#4
Mnie ujęło. Taka trochę psychodelia. Poczułem się jakbym szybował nad szarym blokowiskiem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości