Kawiarenka
#16
Tajger, temat na inny wątek bo się teraz wszystko pomiesza Tongue

I z tym zerowaniem - Zgubek stwierdził, iż zerowanie z podliczaniem punktów czy tam postów adekwatnym do ilości posiadanych postów w Twórczości, więc sprawiedliwość by była.
#17
Troszkę pojechałeś Tigre.

1. Akapit -> ależ o to mi chodzi: wyzerować i naliczyć posty wyłącznie z działów okołotwórczych Smile Po prostu myślę innym tokiem (od strony jakby to zrobić w kodzie) i stąd mogłem dziwnie to napisać. Co do wyjaśnienia rang, masz to jak w banku, jak wejdzie nowa lista. Własnoręcznie to sporządzę.

2. Akapit - Nie ten temat. Też dobry i ważny, ale poprzez to mieszamy niepotrzebnie zagadnienia.
#18
To czekaj przeniosę, się utworzy nowy.
Ja myślałem, że liczniki w działach poza Twórczością już zostały wyłączone. Czy tego nie zakładała reforma Malbiego?
To w takim razie ja bym ro zrobił tak:
a) zrobiłbym symulację na 10 wybranych osobach udzielających się w działach z Twórczością w jakim stopniu odjęcie postów z działów poza Twórczością zmieni im rangi. Pewnie masz dostęp, Zgubek, do tego typu statystyk. To pewnie z jakieś pół godzinki na kalkulatorku. Ale wydaje mi się, że to dużo nie zmieni tego typu osoby i tak będą komentować, więc bardzo szybko sobie pewnie odrobią straty. Zresztą kto powiedział, że w ogóle nie są np takimi laikami jak ja i dostrzegli, że im się rangi zmieniają i ogarnęli od czego to zależy.
b) Jak sam powiedziałeś, buraczani, niebiescy i pomarańczowi nic nie odczują, więc (patrz mój post o kompetencjach) w ogóle nie powinni zabierać głosu w tej sprawie.
c) Najbardziej ucierpią osoby, które głównie bazują swoją rangę na postach z poza Twórczości. Sporządziłbym listę, kto ma najwięcej postów poza Twórczością i powiedzmy do pierwszej piątki czy siódemki z nich wysłał PW z zapytaniem, czy nie przeszkadzałoby im, jakby wyzerować liczniki, bo wiązałoby się to ze spadkiem ich rangi. Kto wie, może część z nich tez nie ogarnia, że mają jakieś rangi i co one znaczą. A może po prostu nie będzie im zależeć. Może się też okazać, że po wyliczeniach wyjdzie, że i tak część z nich ma także dużo postów w Twórczości i niewiele im to zmieni. No ja nie wiem, co Ci tam może wyjść.
d) z tym research'em poszedłbym do Administracji i z przedstawionymi ładnie wynikami przekonałbym ich, żeby dali mi 'zielone światło' dla zerowania liczników, bo sam powiedziałeś, że i tak potem dodało by się te liczniki postów z Twórczości. Także ogólnie wyjdzie godzinka na kalkulatorku, no chyba, że masz do tego skrypt czy program co Ci to sam obliczy wszystko, no i odp na PW, co powiedzmy da dzień lub dwa, potem pięciu adminów. No możesz nie złapać wszystkich jednego dnia. Razem: szacowany czas - pięc dni roboczych ;-)))))))
A potem 'go, go, Gadget, go' ;-)))))
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
#19
Cały czas poruszacie kwestię tych rang. A mnie się to wydaje najmniej ważne. Ranga to ładny dodatek. Ale mnie głównie chodzi o to, żeby nie nabijać sobie postów na offtopach.

Chociaż rangi są w pewnym sensie nagrodą za poświęcony czas na komentowaniu czy pisaniu tekstów. I teraz - jeśli ktoś ma "Gryzipiórka" za samą kawiarenkę, a ktoś inny za komentarze... są równi? Moim zdaniem, nie.
#20
Jedna część tej rozmowy jest niepotrzebna, gdyż liczniki postów są już od dawna wyłączone we wszystkich działach poza tymi, na których głównie skupia się nasze forum.
Zachęcam do czytania działu nowości, gdyż to właśnie tam Ekipa umieszcza aktualności z życia forum.
http://www.inkaustus.pl/showthread.php?tid=2634

Co do zerowania liczników... jest mi to szczerze mówiąc obojętne. Mi nie przeszkadza tak jak jest, ale jak liczniki zostaną od nowa wyliczone, to też nie będzie źle. Jednak to kolejna robota, która, nie wiem, czy jest tak bardzo konieczna. Nabijania postów w Kawiarence nie ma od 20 Października. Mi nie przeszkadza w sumie tak jak jest (a to by było mniej roboty dla naszego forumowego technokraty Smile)
#21
Więc zadziwiające, że nabija mi posty w Kawiarence, nieprawdaż? ;]
#22
Małe niedopatrzenie. Skrypt forum obiecuje, że następnym razem się poprawi Smile
Była jakaś pomyłka przy wyłączeniu tych liczników, ale teraz już jest wszystko tak jak ma być.
#23
OK, sprawa licznika postów została poprawiona.

Chciałbym zakomunikować, że nie mam pojęcia jak mi umknęło, że to zostało już wprowadzone. Byłem przeświadczony, że nie przeszło co zarzuciłem Ekipie, za co serdecznie przepraszam wszystkich.

Ponieważ sprawa została wyjaśniona, wątek zamykam.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości