Kawiarenka
#1
Rozmawiałam ze Zgubkiem w kawiarence i wyszłam z propozycją zlikwidowania w niej liczników.

Mam na myśli to, że ja, na przykład, czuję się dziwnie, wiedząc, że nabijam sobie posty w czymś takim jak kawiarenka. Nie wiem z czym to się wiąże, ale nie podoba mi się to. I zdziwiło mnie, że propozycja Zguby została odrzucona.
#2
Skoro Duś wyszła z propozycją, to ją rozwinę. Wnioskowałbym za wyłączeniem liczników we wszystkich działach, prócz związanych z twórczością (pisarską i niepisarską) + ew. samouczki.

Ponadto skłoniłbym się do jednorazowego resetu liczników -> wyzerowanie ich i zliczeniu punkcików wedle nowego sposobu naliczania postów.
#3
Tego drugiego pomysłu nie ogarniam Big Grin Zgubku, jeśli mi wyjaśnisz, to może Cię poprę xD
#4
Nawet po zablokowaniu liczenia postów w Kawiarence i innych działach niezwiązanych bezpośrednio z twórczością oraz jej komentowaniem, nabite w tych działach posty wciąż są w liczniku danego użytkownika.

Drugi pomysł polega na tym, że resetujemy liczniki wszystkich użytkowników do 0. W następnym kroku, aby było sprawiedliwie, przy pomocy specjalnie napisanego skryptu, każdemu użytkownikowi zostałaby wyliczona liczba postów. Brane byłyby tylko te posty, które ma w działach w których liczenie postów nie zostałoby wyłączone. Wink
#5
Aha, no to jestem "za" Big Grin
#6
Podpisuje się pod Dusią,w sumie jestem za całkowitym zlikwidowaniem licznika postów.Piszę tutaj,bo chcę coś powiedzieć,sprawdzić co myślicie o moich pracach,ewentualnie coś doradzić,nie dla postów.Wiem,że wtedy nie działałby system rang.Dlatego proponuje,żeby rangi przyznawali Admini czy ktoś według swojego uznania.Tyle ode mnie.

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
#7
Xorrez, ja też nie komentuję dla postów, ale lubię je xD
#8
Sądzę, jednak żeby tutaj nie było "uznania" (aby nie było później: "a czemu On dostał, a ja nie?") Wink Kto jest aktywny, ten ma wyższa rangę. Ograniczenie do działów dla forum kluczowych pozwoli na dokładniejsze przyznawanie rang aktywności (tej najbardziej pożądanej). Niektóre rzeczy lepiej zwalić na system.
#9
To rangi zależą od ilości postów?? xDDDDDD wow
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
#10
Brawo, Brat xD
Im wyższa ranga, tym więcej postów musisz nabić Tongue
#11
Tigre, w Twoim przypadku, akurat nie Wink Tęczowi (ty także, jako zasłużony) masz stałą rangę (ten obrazek pod nickiem), ale pozostali użytkownicy mają rangi aktywności (ot Duśka na przykład). Niestety obecny szablon forum nie pozwala na pokazywanie jednego i drugiego (może niedługo się to zmieni Wink). Ale system można zreformować, nieprawdaż?

Oczywiście, jeżeli w Twojej wypowiedzi był sarkazm, to wybacz tłumaczenia Tongue. Siedzę teraz nad kodem (których nie chce, skubany, działać) i nie do końca kontaktuję.
#12
Nie, to nie był sarkazm. Tylko szok xDDDDD
A co jest na samej górze? Że się tak spytam, tej drabiny? I czy ktoś już tam dobił?
Nie mam stałej rangi, z moją reputacją na tym forum jeszcze mogę o kilka szczebli spaść ;p
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
#13
Obecnie jest 5 poziomów. Mistrz pióra jest najwyżej, ale to akurat się rozszerzy jeszcze. Tutaj mamy dyskutować o zamknięciu licznika Wink
#14
Tajger! Ja mam najwyższą! xD

Ja się zgadzam z każdym punktem wymienionym przez Zgubę, o!
#15
Ja tam nie ogarniam tego całego zerowania liczników. Dlaczego nie można odseparować licznika postów już istniejącego w twórczości od tego w działach pozostałych? Albo wyzerować licznik, a potem policzyć posty w działach twórczości i tylko te ustawić jak znacznik? Co z tego, że wyzerujecie wszystkim, jak niektórzy są tu kilka miesięcy a niektórzy kilka tygodni czy kilka dni? Podejrzewam, że nie jestem jedynym laikiem w tej kwestii rangi. Czy to w ogóle gdzieś jest rozpisane? Żeby sobie można było wejść i zobaczyć, a mam tyle, to mi tyle brakuje, żeby być tym i tym? Nie żebym się tym w ogóle przejmował, bo jak sam Zgubek napisałeś buraczanym to koło nosa, ale tak na wszelki wypadek warto wiedzieć takie rzeczy jak by się ktoś kiedyś pytał.
Ja mam za to osobną propozycję zmiany. Ustawić system kompetencji dla Ekipy. Rozpisać jaki kolor ma jakie kompetencje i niech każdy robi swoja robotę, a nie że ktoś podrzuci pomysł ze swojej kategorii ekspertyzy i on ginie w VChacie, albo zostaje przegłosowany przez resztę Ekipy, która prawdopodobnie ma o tym znikome pojęcie. Wtedy każdy by robił swoja robotę i meldował tylko w górę o swoich postępowaniach. Dzięki temu nie byłoby bezsensownych (lub jak to się zwie jałowych) dyskusji na tematy zupełnie nie związane z funkcja kompetencji. A jak by ktoś nie spełniał swojej funkcji przez jakiś czas (nieważne, czy się ma problemy w życiu czy nie, zawsze się wymówka znajdzie), to sorry malllory, ale zwolnić. Nie ma zmiłuj. I tak administracja by się zajęła administrowaniem, modzi wstawianie warnów i przestrzeganiem porządku a krytycy krytykowaniem. Kiedy ktoś ostatnio widział jakiś wpis Krytyka poza poezją, ręka do góry? No przyznać się? ;p Zamiast gadać i dyskutować, robić i działać. Tak jak to powiedział Arche jakieś dwa miechy temu. A jego pomysły nadal w szafie. Patrzcie na opiekuna działu miniatury, dostał pozwolenie, wziął i zrobił reformę. Może się nie podobać, może się podobać, ale wziął i zrobił. A jak się nie podoba to zawsze można wysnuć wniosek z propozycja poprawki. Wziąć, pomyśleć, napisać i wysłać.
to be a struggling writer first you need to know how to struggle


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości