Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jim Holtje - Potęga opowieści
#1
Ostatnio miałam przyjemność przeczytać książkę "Potęga opowieści", którą napisał Jim Holtje.
Oto parę słów o książce:

„Potęga opowieści” to zbiór opowiadań z życia między innymi takich sław jak Mark Zuckerberg czy Michael Dell.
Jim Holtje wyjaśnia nam jak niezwykłą rolę podczas przemówienia mają opowieści własne lub też zaczerpnięte z książki. Ich użycie przykuwa uwagę i pozwala zapamiętać kwestie poruszane na spotkaniu, zaś mówienie tylko o suchych danych budzi znudzenie u odbiorcy . Autor kieruje swoją publikację głównie do biznesmanów aby mogli użyć gotowych opowieści na swoich wykładach i prezentacjach. Pisarz proponuje też przykładowe sytuacje, w jakich można użyć danej anegdoty i jak zacząć przemowę. Opowieści zawarte w książce same w sobie są ciekawe, a niektóre nawet zabawne np.: historia Mary Kay Ash, która opisuje jak została zaproszona na uroczystość wręczenia nagród, na której, zauważyła, że grono osób na sali ma na sobie niedopasowane marynarki. Potęga opowieści pozwala nam też troszkę wedrzeć się w życie osób, które osiągnęły już sukces i zmotywować, aby wziąć sprawy w swoje ręce jak np.: Jeff Bezos twórca Amazon.com.
Moim zdaniem „Potęga opowieści” nie jest jedynie dla biznesmanów, ale także dla przeciętnego czytelnika, ponieważ każdy po przeczytaniu tej książki może zaczerpniętą w niej wiedzę użyć: w życiu codziennym, na rozmowie kwalifikacyjnej czy też wykładzie. Wystarczy przeczytać publikację, aby dowiedzieć się jak to zrobić.

Odpowiedz
#2
Cytat:„Potęga opowieści” to zbiór opowiadań z życia między innymi takich sław, jak Mark Zuckerberg czy Michael Dell.
Przecinek, imo.
Cytat: Ich użycie przykuwa uwagę i pozwala zapamiętać kwestie poruszane na spotkaniu, zaś mówienie tylko o suchych danych, budzi znudzenie u odbiorcy
No cóż, Ameryki nie odkryłeś.
Cytat:"Potęga opowieści" pozwala nam też troszkę wedrzeć się w życie osób, które osiągnęły już sukces
Nie wiem co z tym zdaniem jest nie tak, ale coś na pewno jest.
Cytat:w niej wiedzę użyć:
Niepotrzebny dwukropek.

Naprawdę słaba recenzja, o ile w ogóle można to tak nazwać. Nie dowiedziałam się z niej absolutnie niczego poza tym, ze książka zawiera anegdoty i podpowiada jak ich użyć, bo powtórzyłaś to sporo razy. Przykro mi, ale naprawdę popracuj nad tym tekstem, albo najlepiej napisz go od nowa, bo z tego raczej się nic nie wyciągnie.
Pozdrawiam.
Would you like to say something before you leave?
Perhaps you'd care to state exactly how you feel?
We say goodbye before we've said hello
I hardly even like you
I shouldn't care at all

Odpowiedz
#3
Przecinki migrują, ale niewiele z nich znalazło swoje miejsce.
Naprawdę nie rozumiem, o czym jest ta książka. Chaotyczna i niezbyt odkrywcza recenzyjka, która w zasadzie po zmienia kilku wyrazów mogłaby być recenzją czegokolwiek.
I - Słodki Jezu - nie rób nigdy spacji PRZED znakami interpunkcyjnymi. Jest to zwykłe niedbalstwo i coś bardzo, bardzo nieestetycznego. Szanujmy się wzajemnie.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#4
Niestety tekst ten ma mniej wspólnego z recenzją samą w sobie, a jest bardziej materiałem reklamowym, który nadaje się na kawiarenkę, a niedział Publikacji. Brakuje mi osobistego odbioru recenzującego, przytoczenie wad i zalet produktu, zamiast tego po prostu marketingowa wstawka wprost ze strony z e-bookami.

Patrząc na to, że to 1 post użytkownika, śmiem uważać, że jest to właśnie REKLAMA.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości