Jest taka rzecz, która mnie trochę denerwuje...
#1
Jest taka sprawa, którą zauważyłam na tym forum. A mianowicie, nowe osoby które się zapisują na forum od razu wrzucają swoje teksty. Natomiast sami nie komentują żadnych tekstów. Kilka krotnie zetknęłam się z nowym tekstem, którego autor przy swoim nicku miał albo zero postów albo dwa i nic. Ja rozumiem, że zapisujecie się tu aby zaistnieć i pochwalić się swoimi tekstami. Uważam jednak, że aby było w porządku to przed wrzuceniem jakiegoś swojego tekst sami najpierw powinniście (nowi) napisać parę komentarzy. To chyba uczciwe? Nie żebym się czepiała. Ale to taka moja mała uwaga.
Odpowiedz
#2
U nowych ludzi to jeszcze zrozumiałe, natomiast są tacy, którzy są tutaj dłuższy czas, a jedyne ich posty to własne teksty i komentarze pod nimi. Cóż, jeśli wprowadzą ten system punktowy, to sytuacja być może się zmieni.
Odpowiedz
#3
jakie punkty?


(po wytężeniu mózgownicy)
już ogarnęłam.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#4
Ja nie jestem za systemem punktowym. Pisanie komentarzy, imho, nie jest obligatoryjne. A z tego, co sama pamiętam, pierwsze kilka, może kilkanaście dni, bałam się komentować. Takie przeczucie, że się w sumie nie powinno, bo jakim prawem. Myślę, że część nowych też może tak mieć.

Zgadzam się, żeby strofować tych, którzy są tu już dłuższy czas, ale nie nowych/
Odpowiedz
#5
Też zgadzam się z siloe.
Forum to, przede wszystkim, miejsce, gdzie ludzie mogą umieszczać swoje teksty licząc na uzyskanie od innych opinii na ich temat. Każdy chciałby mieć mnóstwo komentarzy pod swoimi tekstami, ale zwróćmy uwagę na to, iż jeżeli wszyscy przyjmą pozycję, że wrzucam tekst i czekam na komentarze, to nikt ich docelowo nie uzyska. Niestety, według mnie, największym problemem jest tu lenistwo autorów, którzy nie mają chęci spędzić 10-20 minut nad jakimś tekstem, porządnie go skomentować i dać satysfakcję drugiej osobie - choćby raz dziennie. Nie ma niestety dobrze rozwiniętej współpracy między autorami. Komentarz pod moim tekstem powinien obligować mnie do odwdzięczenia się tym samym jego autorowi.

Ale czemu Duśka bałaś się komentować? Przecież każdy tu jest człowiekiem i każdy przychodzi na forum w tym samym celu (no może poza trolami Big Grin).

Co do systemu punktowego. Wydaje mi się, że dzięki niemu moglibyśmy nieco zaktywizować ludzi do aktywniejszego uczestnictwa w życiu forum. Jednak zbieranie czegoś (np punktów) prowadzi do powstania czegoś w rodzaju konkurencji i angażuje twórców do udzielania się na forum w celu uzyskania tych punktów. Zresztą, gdyby była możliwość wprowadzenia jakichś nagród za określoną ilość punktów, myślę, że byłaby to dodatkowa zachęta.
Odpowiedz
#6
Bałam się, bo wchodziłam w jakąś społeczność już prosperującą. Ludzie, przynajmniej wzrokowo się znali, a ja byłam kompletnie zielona.

Zawsze w "Przywitaj się" można zachęcać do komentowania, pisząc, iż więcej komentarzy można dostać, jeśli samemu się komentuje. Ja np. czuję się w obowiązku, nadal, mimo że nic nie wstawiam, komentować kilka osób. Może teraz już to jest lekkie przyzwyczajenie, połączone z przyjemnością, ale jednak Tongue

Chciałam tylko zwrócić uwagę na to, że nie zawsze nowi nie komentują, bo są leniwi Tongue
Odpowiedz
#7
I ja się zgodzę z siloe, zawsze mnie drażnią tacy ludzie. ^^

Moim zdaniem, nieźle na takie coś robi ustalenie w regulaminie, że można wstawiać swój tekst po napisaniu np. dziesięciu komentarzy (i tu ustalić, co rozumiemy jako komentarz, żeby ktoś nie zawalił forum swoimi "fajne, tak trzymać". Moderator by zaznaczał pod komentarzem, czy to się liczy, czy nie). Spotkałam się z czymś takim na forum literackim i całkiem nieźle to funkcjonuje, nie ma takich tekstowych spamerów. Jeśli ktoś wrzuci swój tekst bez spełnienia warunków - wątek z tekstem jest zamykany na 24h i jeśli po upływie tego czasu wciąż nie będzie spełnionych warunków - usuwany.
Odpowiedz
#8
I tam. To by się dało technicznie zablokować Wink Ale chodzi bardziej o to by zmobilizować ludzi, a nie tworzyć labirynt zakazów.
Odpowiedz
#9
Zgadzam się ze Zgubą, o. Opcja jakiegoś przymusu nie przypada mi do gustu.
Odpowiedz
#10
Nie chodzi mi o jakiegoś rodzaju przymus. Może bardziej o zmotywowanie ich do komentarzy. Tak, jak tu już padło, każdy z nas kiedy wstawia tekst chce aby go skomentowało jak najwięcej osób. Wypowiedzi forumowiczów na temat naszych poszczególnych tekstów są nam potrzebne do tego aby obrać właściwy kierunek nad szlifowaniem swojego kamienia pisarskiego. A w przyrodzie jest zasada "coś za coś". Nie można wymagać od drugiej osoby czegoś czego samemu nie potrafi się dać. Więc jak np ja mam komentować kogoś, kto sam tego nie robi? Straszyć? W żadnym wypadku. Raczej delikatnie dać do zrozumienia iż chcemy szacunku, a forma tego mają być treściwe i szczere komentarze. Wink Co do tych punktów... W zależności od tego jak to by miało wyglądać zależy czy to będzie dobre czy nie. Wink Bo na jednym forum literackim, na którym byłam, ta forma jest raczej czymś w rodzaju terroryzmu. Tam Duśka to byś mogła bać się komentować. Bo oni potrafią natrzaskać ci literacko, tylko dla tego że ich twoja wypowiedź nie usatysfakcjonowała tak jak by chcieli... Wink A tu to jak "wolny rynek". Gremlinów tu nie ma. Big Grin Inaczej by mnie tu już nie było. Hi hi.
Odpowiedz
#11
Nah nah, wiele różnych form punktowania było obserwowanych na różnych forach Smile Sądzę, że to będzie znacznie zdrowszy system - for fun, a nie jak to ładnie określiłaś - "terroryzm".
Odpowiedz
#12
Zgubo, nie chcesz zakazów? Weź się nie zachowuj, jakbyś się urodził wczoraj i nie znał ludzi. Tongue Ale jak se chceta. Wink Byleby skuteczne było. ;]
Odpowiedz
#13
Znam Fraa, ale właśnie naturą Inka była zawsze dobrowolność, a nie zmuszanie. W inny sposób nie różnilibyśmy się od takiego np. Erynie.
Odpowiedz
#14
Ale Erynie właśnie mają punkty jakieś, o ile kojarzę. No i uwierz - Inkowi trzeba by o wiele więcej, żeby "dorównał" do Eryń... Eryni... no do tamtego forum. xD
Odpowiedz
#15
Ja ci powiem, że do Erynie nie ma co się porównywać. Ja mam z nimi nieprzyjemne wspomnienia... Tu jest znacznie lepiej. Przynajmniej ma się wrażenie, że z ludźmi piszę, a nie snobami.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości