Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bliskie powtórzenia w prozie XXII wieku
#1
Bliskie powtórzenia w prozie XXII wieku

Parodia na niektóre niuanse powieści "Droga do szczęścia" oraz na niektóre niuanse omawiania tej powieści na tym forum.

W XXII wieku w UE 65% czytelników stanowili bliskopowtórzeniowcy. Tacy czytelnicy nic nie mieli przeciwko temu, by w czytanej przez nich prozie występowały bliskie powtórzenia. Za to w utworach przeznaczonych dla pozostałych 35% czytelników, czyli dalekopowtórzeniowców, bliskie powtórzenia prawie nigdy się nie zdarzały. A kiedy jednak się zdarzały, to zwykle zawiniony pisarz mówił: "Chyba się nie nadaję do dalekiego powtarzania. Będę pisał prozę z bliskimi powtórzeniami." Każdy jego fan w takiej sytuacji mógł pomyśleć "No dobrze, będę czytał prozę z bliskimi powtórzeniami" albo "No nie, już nie będę czytał prozy tego pisarza". Jeszcze zasługuje na uwagę taka ciekawostka, że według statystyki procent bliskopowtórzeniowców był wyższy wśród czytelników preferujących wiersze tradycyjne (czyli z prawidłowym rytmem i z rymem), niż wśród czytelników preferujących wiersze innych rodzajów.

Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
#2
Czy refleksja była profetyczna... chyba nie zdążę sprawdzić. A chciałbym Wink Co do wysuniętego wniosku - mam przeciwne zdanie. Wyższy procent dalekopowtórzeniowców znajduję wśród zwolenników klasycznej poezji Wink
A jaki przewidujesz rozwój odwiecznego (znaczy od ub wieku) sporu między zwolennikami wierszy klasycznych (z rymami), a apologetami wierszy białych, wolnych?
Odpowiedz
#3
Ciśnie mi się na klawiaturę - co się stało z pisaniem XXII wieku....  Wink Ale moje podejście do bliskich powtórzeń znasz bardzo dobrze, głównie z wpisów dotyczących "Drogi do szczęścia". Miniatura ciekawa, miło parodiująca, nawet się pokusiłeś o kilka synonimów Big Grin
Odpowiedz
#4
Dziękuję za zainteresowanie, Zdzisław i Eiszeit. Smile

(10-03-2019, 08:58)Zdzisław napisał(a): A jaki przewidujesz rozwój odwiecznego (znaczy od ub wieku) sporu między zwolennikami wierszy klasycznych (z rymami), a apologetami wierszy białych, wolnych?

Nie piszę fantastyki o rozwoju literatury w XXII wieku. To była tylko malutka parodia. Big Grin
Odpowiedz
#5
Wesoła autoironia Wink
Odpowiedz
#6
Dziękuję za opinię, Gunnar. I zapraszam do dalszego poprawiania tak swojej, jak i mojej powieści. Smile
Odpowiedz
#7
(10-03-2019, 22:52)D.M. napisał(a): Dziękuję za opinię, Gunnar. I zapraszam do dalszego poprawiania tak swojej, jak i mojej powieści. Smile

Ostatni wichury spowodowały u mnie przerwy w dostawie Internetu. Dopiero teraz na wieczór wrócił, a miałem dziś w planach przeczytać po kawałku ze wszystkich powieści na forum. Jak mi neta znowu nie zabiorą, to może się uda Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości