Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(***Iść)
#1
Iść
Być
Trwać
Na straży siebie i wbrew sobie
Iść
Być
Trwać
Pomiędzy swym czasem a Czasem
Iść
Być
Trwać
Bezkresem i końcem bezkresu
Iść
Być
Trwać
Jak skała na morzu swych uczuć
Iść
Być
Trwać
Gdy inni rzucili się na wiatr

Ocena: 1/10 - Nebraska
Ten szczęścia nie ma, komu w drewnianym kościele cegła na łeb spadnie.(autor nieznany)Smile



http://www.via-appia.pl/media/gildia/Piecz2.jpg
#2
a to piosenka jakaś jest?
tu ten refren ma jakieś specjalne znaczenie?
równowartość słów powtórzonych jest niewspółmierna słowom niepowtórzonym, imho
ale może Coma to zaśpiewa...?
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
#3
Źle incypt.
Rzeczywiście rozważyłabym usunięcie refrenu. Raz wystarczy, a zapisując w jednym ciągu niepowtórzone wersy, uzyskujemy coś całkiem interesującego.
Sugeruję zaczynać wersy małą literą.
Pozdrawiam.
#4
pierwszy raz czytam cię w takim tekście. Myśl ok, ale zapis jest zbyt ogólny (jak dla mnie), za mało konkretów. Wszystko rozmywa się...


Pozdrawiam.
G.A.S - Groteska, Absurd, Surrealizm.
#5
Tak jak tu szach powiedział, za mało konkretów. Ćwicz swój warsztat, aby móc wyrazić wszystko moze nie - jaśniej, ale konkretniej. Może, wiesz o co mi chodzi.
Plus estetyka, powtórzenie rażą. Jak je usuniesz moze będę w stanie doradzić coś więcej. W tej chwili to za bardzo mnie razil
#6
Trochę spóźniony komentarz, ale mało mam czasu żeby zaglądać na Inkaustusa ale wiersz mi się bardzo podobaWink Ma w sobie taką lekkość i przekaz który do mnie trafia.
Jak zawsze Piórko7 tzn. Lusia, super!!!
#7
Iść
Być
Trwać
Na straży siebie i wbrew sobie
Pomiędzy swym czasem a Czasem
Bezkresem i końcem bezkresu
Jak skała na morzu swych uczuć
Gdy inni rzucili się na wiatr

To za mało żeby trwać, być i iść.
Lubię szukać pomiędzy wierszami, ale tu jakoś mnie nie kreci. Big Grin
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
#8
Upchnięcie w wierszu kilku czasowników - które niejako miały wzmagać dynamikę tekstu przez ich kilkakrotne powtórzenie - dorzucenie do tego "bezkresu", "czasu", "końca", a więc słów niemiłosiernie "zużytych" kończy się zwykle tym samym: brakiem wiersza lub brutalniej grafomanią... tym bardziej jeśli nie ma się pomysłu na wiersz...

Nielicznym udaje się napisać wiersz ze słów ogólnie uznanych za mało poetyckie, potoczne bądź szablonowe. To już majstersztyk i wymaga warsztatu...

Pozdrawiam.



ocena: 1/10
Quod me non necaverit, certe confirmabit


Nie dajmy się zwariować. Nie mam doktoratu z filologii polskiej. Oceniam według własnego uznania...
wiersze, nigdy zaś Autora.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości