Gwynowe zdjęcia
#16
Widać, że dopiero się zapoznajesz z aparatem, bo zdjęcia typowo amatorskie, ujęcia kolegów/brata (Safirek Big Grin), psa, helikoptera i tak dalej. Było jedno ujęcie które mi się spodobało, mianowicie to ostatnie Smile Wygląda naprawdę ładnie Smile
Widać znaczącą poprawę w jakości, szczególnie jeśli chodzi o tę kałużę, aparat ładnie uchwycił wodę Smile
Ogólnie czekam na bardziej ambitne zdjęcia, bo masz do tego talent a nowy aparat tylko ci w tym pomoże Smile
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#17
Brata tam nie ma. Fakt, z aparatem się dopiero zapoznaję, dlatego nie mam jeszcze takiego rozpoznania, które zdjęcie jest jakieś niezwykłe, wybijające się ponad inne. Z czasem pewno niektóre pousuwam, zresztą już teraz powinienem niektóre usunąć... ale oczywiście mi się nie chce Tongue
Ujrzeć i przyjąć jako prawdę najpierwszą: niekonieczność.
Odpowiedz
#18
Zdjęcia z roślinkami na pierwszym planie średnio przypadły mi do gustu, choć niektóre były naprawdę świetne. Bardzo podobał mi się żyrandol, człowiek z psem... Nie potrafię powiedzieć, dlaczego, ale urzekło mnie zdjęcie z piłką w wodzieSmile Pomysł z helikopterem jest świetny, ale można by go nieco inaczej zrealizować.

Pozdrów się!
Dis.
Odpowiedz
#19
Helikopter był robiony bardzo na szybko, bo inteligentny braciszek skierował go prosto na mnie i nie za bardzo miałem czas na zastanawianie się, jak to wykadrować. Piłka w wodzie to już była jednak prawie całkowicie przemyślana, jedyną niewiadomą było właściwie to, czy zdołam w odpowiednim momencie nacisnąć spust migawki Tongue

I czy mógłbyś mi napisać, które zdjęcia z roślinkami "były naprawdę świetne"? Wiedziałbym wtedy, które są "te lepsze", wybijające się.
Ujrzeć i przyjąć jako prawdę najpierwszą: niekonieczność.
Odpowiedz
#20
Moim zdaniem:
P1060156
DSC 0499
DSC 0474
DSC 0453
DSC 0454
Miłego szukania Tongue
Odpowiedz
#21
Jeśli to kogoś jeszcze interesuje, nieco zaktualizowałem zdjęcia. I nie tylko je. Zmieniłem opis i tytuł, teraz są bardziej adekwatne do poziomu, jaki fotografie prezentują.
Zapraszam.
Ujrzeć i przyjąć jako prawdę najpierwszą: niekonieczność.
Odpowiedz
#22
Niektóre Twoje zdjęcia są genialne, że aż miło pomyśleć, co się będzie działo gdy kupisz sobie lustrzankę. Lecz niektóre odrzucają mnie całkowicie. Ogólnie, jestem na TAK. Big Grin
Pozdrawiam.
.InF.
Odpowiedz
#23
Nikon D3000 to już jest lustrzanka. Zresztą parę postów temu pisałem chyba, że mam już nowy aparat.

Aha, i mam tu jedną prośbę do oglądających - czy byłoby możliwe, jak byście pisali, chociaż tak ogólnie, które zdjęcia Wam się podobają?
Ujrzeć i przyjąć jako prawdę najpierwszą: niekonieczność.
Odpowiedz
#24
Niektóre zdjęcia nie są porywające... w sumie nie powinny się w ogóle znaleźć w Twoim albumie. Rozmazane, albo kadr taki sobie, ogólnie to oko masz. Gratuluje.
Odpowiedz
#25
Jestem pod ogromnym wrażeniem!
Odpowiedz
#26
Ok, najpierw powiem ogólnie, a potem postaram się bardziej szczegółowo.
Ogólnie: Niektóre zdjęcia są dobre, inne nawet bardzo. Ale część wygląda jak zrobione przypadkiem, albo od niechcenia. Wygląda na to że jeszcze szukasz swojego stylu (a przynajmniej takie odniosłam wrażenie), bo wrzucasz dużo, dość zróżnicowanych, zdjęć.
A tak poza tym, widzę że dobrze radzisz sobie także z ostrością. Choć to pewnie po części kwestia sprzętu, bo gorszy sprzęt (jak np. moja cyfrówka) nie łapie ostrości z odległości bliższej niż, bodajże, 15 cm.
Bardziej szczegółowo:
"DSC 0343" - to mi się podoba, w sensie kompozycji, tylko nie wiem czemu ten dmuchawiec nie jest ostry...
"DSC 0171" - tu jest świetna ostrość.
"DSC 0418" - podoba mi się, choć właściwie nie wiem czemu.
"DSC 0448" - nie wiem do końca co właściwie chciałeś uchwycić, ale dobre treningowo.
"DSC 0453" - całkiem sympatyczne, choć dziwna jest jego kompozycja - pierwszy plan ostry, ale na uboczu, reszta równomiernie nieostra.
Natomiast tak: te wszystkie z tym chłopcem i piłką wyglądają na takie hm... przypadkowe. Tak samo pan z psem, tak samo magnesy, tak samo kilka innych. Mnie nie porwały.
Pozdrawiam
Kasandra
aortograficzna, ainterpunkcyjna estetka - to ja.
konstruktywna krytyka to podstawa, więc lubię się czepiać. Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości