Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
*Gwiazdy jak na dłoni*
#1
26.12.2012

wróżby
mieszają nam w umysłach
plącząc się
magicznie na kartach
chcianego losu

a w dłoniach

oczy tarota
widzą przyszłość
na różowo - fioletowo
a i tak wszystko
kończy się

w czerni białego portfela
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#2
Rozpisując się - to mi jakoś nie gra. Zwykle wolę dobitniej niż poetycko, ale w tym przypadku pokusiłbym się o coś bardziej poetyckiego.

Portfel ma w dzisiejszych czasach rzeczywiście wielką moc, bez wątpienia większą niż tarot.

PS. Boję się Twojego nowego awatara. Jakoś tak mi się przygląda czujnie.Tongue
Odpowiedz
#3
W momencie w którym udało nam się przeżyć koniec świata powinniśmy definitywnie zwątpić w siły nadprzyrodzone. Bo cóż to za wyrocznie co się nie spełniają? Nie zapominajmy że to właśnie nieszczęśliwy kalendarz majów miał być tą naj naj i w ogóle. Jednak pomimo wszystko ja chyba jednak wierzę. Wierzę w magię wróżby i wyrocznie i to chyba od nas zależy czy nasza mała prywatna magia się spełni. Nie możemy siedzieć czekając na cud musimy o niego zawalczyć a wtedy czy to za sprawą magii czy też naszej silnej woli osiągniemy upragniony cel.

Może to mało o wierszy. Może to mało o czymkolwiek co mądre i merytoryczne ale staram się popełniać interpretacje czy też nad interpretacje. Jestem małym chłopcem choć podobno swojego wieku już dożyłem. Jednak wierzę w magię bajki i potwory. Wierzę w światy którym dane było się narodzić w mojej głowie. Podróżując przez życie nauczyłem się dostrzegać tych zbiegów mojej wyobraźni w otaczającym mnie świecie.

I to by było chyba na tyle jeśli chodzi o mój wielki mały offtop. Jeśli ktoś szuka wyszukanej oceny stylistycznej wiersza mój komentarz może pominąć. Jednak jeśli podobnie jak ja wierzycie w magie to zapraszam do wspólnej zabawy. Niechaj wspaniałe jeszcze nieodkryte światy staną przed nami otworem.

Pozdrawiam ciepło
Patryk.

Dałbym pięć gwiazdek za przywrócenie magii jednak obawiam się że mogłoby to urazić co poniektórych prawdziwych oceniaczy.
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#4
Magiczny tutaj w sumie o gwiazdki nie chodzi(nie są wymierne)
Liczy się indywidualny odbiór, mam nadieje, że wiersz jeszcze zyska opinie, takowych mi brak.
Bardzo dziękuję, że poświęciłeś trochę czasu na komentrarz, a i również pozdrawiamSmile

Hanzo, Ty to teraz masz wymaganiaTongue
Zmieniłam, co mi wskazałeś, dzięki i pozdroSmile
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#5
A nie płaszcząc się?

wróżby
mieszają nam w umysłach
płaszcząc się
magicznie na kartach
losu

w dłoniach

oczy tarota
widzą przyszłość
na różowo
a i tak wszystko
kończy się

w czarnym portfelu

A ja wiem, bo wiem że chemia coś tam dziś działa. Smile No i tytuł do bani. Wróżenie z kart? Z reki? Zdecyduj się.
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#6
plącząc się - w zmieszanych, nieprawdziwych wróżbach.
Tytuł dobry, to taka lekka ironia, tylko nie dałam zawiasów, ale jest dobrzuuu.
Ironia, powtarzamWink

_________________________________________________
Dziękuję, Twoje odwiedziny zawsze bardzo lubięSmile
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości