Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grzęda Sokalska
#1
Jestem młodszy i mimo niedowładu nóg bardziej mobilny od sióstr.
Dzięki uprzejmości siostrzeńca, co roku jeżdżę na przeciwległy koniec Polski, z myślą, że którąś z nich widzę ostatni raz. Jeżeli nawet rozmawiamy o tym, to pogodnie, zadowoleni z końcówek życia i relacji między naszymi podrodzinami.

Poprzedni maj. Dojeżdżaliśmy tym samym rzęchem jak w poprzednim roku, na doświadczonych, łysych zimówkach. Ja na przeciwbólowych prochach, które certyfikowały eksportowość prawego półdupka. Choćby do Paryżewa i z powrotem.

Za kolejnym skrzyżowaniem zarżałem jak koń przed bitwą – o kurteczka, bankomat!
Przy mijaniu okazało się, że to wbita na miedzy, osłonięta niebieską folią tablica, informująca o początku kilkudziesięciohektarowego pola z uprawą jakiejś doświadczalnej odmiany.

W słońcu tłusta ziemia przypominała uchwycony w pamięci falujący brzuch, plonujący spełnianiem kobiety. Lepiła się do butów, po deszczu zanadzała do chałupy, kursowego autobusu z kresowym zaśpiewem, teraz – jak ironia  nieodżałowanych dziewcząt.

Doładowani gościńcami, w powrotnej drodze złapaliśmy dwie gumy.
Pomyślałem, że nie wyrosłem ze swoich gumowców, a życie jest obsianym zgoninami czasu, odrolnionym snem i zasiedzeniem.
Odpowiedz
#2
Świetne są te Twoje anegdoty. Używając niebanalnych środków wyrazu, poszerzasz pole dla wyobraźni. Ugrzęzłam obiema nogami w tej tłustej ziemi Smile
Pointa - cymes.
Wrócę jeszcze z uwagami technicznymi.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
Oho, widzę, że co nieco już poprawiłeś. Ale nie wszystko Smile


Cytat:zadowoleni z końcówek życia, i relacji między naszymi podrodzinami.
Bez przecinka przed "i".

Cytat:teraz – jak ironia, nieodżałowanych dziewcząt.
teraz – o ironio  nieodżałowanych dziewcząt.

Cytat:Pomyślałem, że nie wyrosłem ze swoich gumowców, a życie jest obsianym zgoninami czasu, odrolniczonym snem, i zasiedzeniem.
Bez przecinka przed "i". Nie powinno być "odrolnionym"?
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#4
Dzięki.i
Odpowiedz
#5
Pierwsza polewająca wraca z 4/5 Big Grin
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#6
Klimatyczna miniatura. Porusza wiele ważnych spraw poetyckim językiem. Jestem na TAK Wink
Odpowiedz
#7
Poetycko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości