Gry pbf, gratka dla każdego pisarze :)
#1
"Play By Forum (PBF, gra przez forum, potocznie gra tekstowa lub gra forumowa) - gra fabularna rozgrywana na forum dyskusyjnym, w której gracze (od kilku do kilkuset) wcielają się w role fikcyjnych postaci.

Rozgrywka toczy się w wymyślonym świecie opisywanym i tworzonym poprzez internetowe forum dyskusyjne." - Źródło: Wikipedia.

Zetknąłem się z grą tego typu dzięki mojemu kumplowi. Było to nie istniejące już Kurushimi Smile. Świetne jest w tym to, że można przenieść się do innego świata dając rozwój swej wyobraźni, przy okazji ćwicząc swoje umiejętności pisarskie Smile. Bardzo polubiłem tego typu gry i chciałbym sobie jeszcze w jakąś taką pograć, niestety od upadku Kurushimi nie znalazłem żadnej konkretnej.

Czy wy graliście w takie gierki? Co o nich sądzicie? Itd Smile.
PzdrSmile
Odpowiedz
#2
Właśnie tutaj jest taka gra prowadzona - Pamiętniki z Wojny Atomowej, rzecz dziejąca się w Krakowie po nuklearnej zagładzie ^^

Takie gry to naprawdę fajna sprawa, gdy nie ma się czasu na prawdziwe RPG, czyli posiadówkę przy stole z kuflami piwa i snucie opowieści. Bardzo lubię Big Grin
Take what you want and give nothing back.
Odpowiedz
#3
A i się można odstresować Smile. O to może tę grę tutaj obczaję Big Grin
Odpowiedz
#4
Póki co zamknięty jest nabór, ale może otworzę, jak się gracze zgodzą Big Grin

A na lastinn brałem udział w dwóch czy trzech sesjach - fajna strona
Take what you want and give nothing back.
Odpowiedz
#5
Dla Roota już mam zaplanowaną śmierć, ale dzięki temu Bonsaiek możesz wskoczyć. Jak widzę, mamy dwa głosy za, bo ja też jestem za tym, żeby Cię wepchnąć na miejsce Roota za dosłownie kilka postów. Pytanie czy reszta się zgodzi.
Take what you want and give nothing back.
Odpowiedz
#6
Na latinn czy wasze forumowe pbf? ;p. Nie no z wami chętnie bym pograł Smile
Odpowiedz
#7
Nasze forumowe - na lastinn znam jednego mistrza gry, z którym po części układałem jedną sesję, a w drugiej uczestniczyłem.
Take what you want and give nothing back.
Odpowiedz
#8
Na waszym jak najbardziej Smile Jestem chętny Smile
Odpowiedz
#9
Cóż, ja myślę, że tak, ale poczekajmy, aż Met i Malb napiszą posty, Danek powróci (bo będzie nieobecny przez kilka dni) i walnę większego posta, który ruszy akcję i da podłoże do wprowadzenia nowej postaci. Póki co, nich nasz kandydat przyszykuje kartę postaci zgodnie ze wskazówkami i innymi kartami w Zapisach na sesję. ^^
Take what you want and give nothing back.
Odpowiedz
#10
To gdzie mam wykombinować tę kartę postaci Smile?
Odpowiedz
#11
Ja nie mam nic przeciwkoSmile Root do piachu!!!Big Grin
Nie robię wyjątków. Czarny, niebieski, pomarańczowy, czy nawet zielony jak zajdzie potrzeba.
Odpowiedz
#12
Bardzo fajnie to sobie wygląda Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości