Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gra skojarzeń
#1
Wszystko mi Ciebie przypomina
Rozkoszne noce, wspólne ranki
Zgnieciona pościel na podłodze
Zimna herbata, ciepłe grzanki

Puszysty obłok, wody szafir
Słodkich winogron całe kiście
Kartki bezładnie rozrzucone
I na chodniku zmokłe liście

Zepsute mleko w kartoniku
Szósty długopis rozkręcony
I mokry ręcznik po kąpieli
Przez obręcz wanny przerzucony

Ciągle niesforny kosmyk włosów
I płatek śniegu co opada
Bo w moich oczach piękny skarbie
W Twój portret wszystko się układa...
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#2
Śliczne. Naprawdę śliczne. Zwłaszcza pierwsza zwrotka mnie zachwyciła.
http://www.demonswars.wxv.pl/index.htm - zapraszam, przywróćmy tu życie.
Odpowiedz
#3
I na chodniku zmokłe liście

I mokry ręcznik po kąpieli
Przez obręcz wanny przerzucony

I płatek śniegu co opada
Bo w moich oczach piękny skarbie
Huh

Słabiutko, cieniutko, pieje. Banały, i ta forma, jakieś rymy, grzanki i ranki.
Zmokłe to to, i na chodniku leży, Laj, przepraszam, niech nikt nie wprowadza Ciebie w błąd, że to
Cytat:Śliczne. Naprawdę śliczne.
Bo uwierzysz i będziesz pisał banial...banały. Undecided
Tak to widzę. Popraw, czytaj innych, nie mnie, nie moje, bo tez słabe, ale znajdziesz tu wiele wartościowych słów. Pięknych wierszy.
Pozdrawiam.
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#4
Oho, widzę, że dwie skrajnie różne opinie... Całe szczęście poezja to nie nauka ścisła, że czyjaś opinia może być "wprowadzeniem w błąd" Smile Po prostu zakładam, że do jednego forumowicza taki przekaz trafił, a do drugiego nie.
Nie ma tu wyrafinowania. Codzienne sytuacje, zwykłe przedmioty. To nigdy nie będzie wiersz wysokich lotów. Miał być po prostu lekki, ciepły i przyjemny.
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#5
Mnie też się podoba. Jest lekki i trochę naiwny, ale to cały urok tego wiersza. Może i banały, ale w przyjemnej formieSmile
Odpowiedz
#6
Lekkość z jaką tworzysz, może niektórych drażnić, ale u Ciebie jakość i ilość idą w parze. Bardzo dobry, lekki wiersz o wyraźnej tematyce. Tym razem forma bez zarzutu, długość w sam raz, a zakończenie -
Cytat:W Twój portret wszystko się układa...
- piękne.
Odpowiedz
#7
Bez wyrafinowania w wierszu w głowę się nie dostanie, nie spadnie się, chociaż metaforycznie z fotela, ani nie zakocha. Tego tu też nie ma. Nie spadłam, nie zachwyciłam się - trudno. Sam napisałeś, że to nie taki wiersz.
I czegoś w nim brakuje. Nie ma - wcięło i sądzę, że trzeba to wyciągnąć.
Miły, ciepły - ma się ochotę do kogoś przytulić.
Odpowiedz
#8
(13-02-2012, 15:35)Changed napisał(a): Miły, ciepły - ma się ochotę do kogoś przytulić.

I to jest właśnie sedno tego wiersza. Sam lepiej bym tego nie ująłSmile Pisałem go jakiś czas temu i miałem ogromną ochotę kogoś konkretnego przytulićBig Grin
Widzę, że udało mi się to oddać, a nawet trochę zarazić. Good...
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#9
Zgadzam się ze zdaniem starysty. Wiersz jest baaaardzo banalny, ale zgrabniutki i nie można odmówić mu uroku Rolleyes
W kwestii forumowej jak najbardziej do poczytania(nawet mały zachwyt), ale wydawniczo, papierowo na pewno to nie przejdzie.
Do dzisiejszej poezji jeszcze trochę brakuje. Trzeba szukać, by zapodać te same odczucia innymi zabiegami, takimi jak: przerzutnia, odpowiedni dobór słów, sama zabawa słowem, bardziej wyrafinowany rym, tworzenie neologizmów itd. Warto też pamiętać by nie przekombinować, nie przegadać... po prostu Smile
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#10
bardzo ładne. uwielbiam takie wiersze i winszuję. końcówka to zaklęcie;] dosłownie. każda kobieta by chciała usłyszeć taki wiersz jej dedykowany.
Odpowiedz
#11
Nigdy nie miałem ambicji, żeby publikować gdzieś wiersze, bo wiem, że w tej materii jestem bardzo ograniczony przez płytkość mej duszy Tongue
Dziękuję za wyciągnięcie wiersza z przepastnych archiwum VA, chociaż to nie jest mój najbardziej udany ani też najbardziej ulubiony wiersz Smile Był pisany oczywiście pod jedną, konkretną osobę, której się całe szczęście spodobało Smile
Zdaję sobie sprawę z banalności tego tworu i chociaż jak teraz na niego patrzę, to mam mieszane uczucia i pewnie wraz z upływem czasu będą coraz bardziej mieszane. Ale jest jedna rzecz uniwersalna, niezależna od przemijającego czasu.
Rymy. A to się dzięki Bogu rymuje i już zawsze będzie Big Grin
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#12
Strasznie się zaśmiałam po pierwszej strofce, ale! żeby nie było - ciepłe grzanki są urocze w poezji Smile
Pojechałeś banałem, plus jest taki, że jest śmiesznie, ale żadnych innych walorów tutaj nie widzę.
Brzydko zastosowana interpunkcja i brzydkie wielkie litery na początku wersów.
No i nie wiem, czy Ty piszesz do mnie, że w wierszu zwroty do adresata piszesz wielką literą - to nie jest list, no.

Produkuj więcej, chętnie poczytam Big Grin
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#13
Po przeczytaniu ostatniej zwrotki parsknęłam śmiechem i powiedziałam sobie "ooooo" z takim rozczuleniem Big Grin
Nic odkrywczego, ale prawdziwe wyznanie zakochanego Smile jak już tu parę osób napisało: taki miły ten wiersz i ciepły i faktycznie chce się do kogoś przytulić Big Grin miłe wrażenie pozostawia, a to też się jednak liczy Wink
Komentując dzielę się osobistymi, subiektywnymi odczuciami, nie poczuwam się do znajomości prawdy absolutnej Wink

W cieniu
Nie ma
Czarne płaszcze

[Obrazek: Piecz1.jpg] 

Odpowiedz
#14
Strasznie lubię się przytulać.
To widać, nie? Cool
Ale, seriously, pisałem lepsze wiersze (i są nawet nawet na tym forum), więc nie pastwijcie się już nad tym Tongue
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości