Gildia Poetów
#1
Co się z nią stało?
Czy istnieje szansa na jej przywrócenie?
Czy w ogóle jest ktoś chętny na wstąpienie w jej szeregi?
Cytat:Kiedy wypuszczam z papierosa dym
chcę poczuć to znów.
Bo nie wiem gdzie teraz jesteś Ty,
a chciałbym chyba byś była tu.
Odpowiedz
#2
ja chętnie, tylko kto zreanimuje ? Sad
Odpowiedz
#3
Bardzo dobre pytanie. Poetów Ci u nas dostatek, a gildia wymarła śmiercią z braku działań.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#4
To co robimy z tym fantem?
Odpowiedz
#5
Jeżeli chcielibyście, drodzy użytkownicy, widzieć Gildię Poetów w nowej odsłonie, to najpierw powiedzcie nam tutaj: czego oczekujecie od niej i jej działania?

To w sumie fundamentalne pytanie, od którego zależy być albo nie być Gildii.
Odpowiedz
#6
I zawsze tak jest w tych przypadkach Gorzki. Zawsze.
Kiedyś sam siebie pytałem, dlaczego?
Szperałem, patrzyłem, czytałem i wyszło mi na LENISTWO, ZNUŻENIE, BRAK CELU.
Tak, chyba to ostanie najbardziej niszczy gildię.
(20-09-2012, 23:18)karolinka356 napisał(a): To co robimy z tym fantem?

Trzeba zarejestrować związek Smile
No co ? Pisać.

[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#7
Wydaje mi się, że przydałby sie porządny cel funkcjonowania takiej gildii. Bo nie oszukujmy się, ale jeżeli gildia będzie tylko nazwą i dodatkową grupą na forum to nic tak naprawdę sie nie uzyska. Według mnie nad tym trzeba sie w pierwszej kolejności pochylić.
Odpowiedz
#8
(14-10-2012, 20:40)Danek napisał(a): Wydaje mi się, że przydałby sie porządny cel funkcjonowania takiej gildii. Bo nie oszukujmy się, ale jeżeli gildia będzie tylko nazwą i dodatkową grupą na forum to nic tak naprawdę sie nie uzyska. Według mnie nad tym trzeba sie w pierwszej kolejności pochylić.

Tu pełna zgoda Damian, cel jest dobry, jednak czy nadrzędnym w mniemaniu uczestników?
Pamiętam jak przychodzi znużenie, brak właśnie tego celu.
Ktoś w pewnym momencie mówi - a mam to gdzieś. Nie chce mi się.
To nie jest nudne tylko czy potrzebne? Jeżeli ktoś uzasadni potrzebę wtedy tak.
Ja wiem jedno, potrzebne, bo wielu skorzystało sporo a tego nikt nie bierze pod uwagę.

[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#9
Z pewnością nie można od tak, stworzyć czegoś takiego, skoro już raz nie wypaliło, ale można to przemyśleć. Może by zrobić "rewolucje poprzedniej gildii", tak by jej członkowie nie nudzili się, a nabywali umiejętności, jak napomknął starysta?
Jest to możliwe po przez zabawę, ciekawe mini konkursy, może też coś w rodzaju wewnętrznych warsztatów, które wykorzystywało by się w praktyce, czyli pisaniu wierszy. Jakaś rywalizacja też mile widziana.Smile
Trzeba małej zachęty, a nie mówić że się nie da. Wszystko jednak w ramach rozsądku, a nie tworzyć coś na siłę.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#10
Cel? A czy celem nie jest, by ludzie się pocili w ramach podniesienia swojego ego i warsztatu na progi elitarnej grupy? Z zewnątrz nie widać co tam jest, a ambicja działa.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#11
Nie torpeduję pomysłu, próbuję jednak wyciągnąć po części sposób realizacji Waszego pomysłu.

Czy autor nie poci się (bez przynależności do Gildii) w celu poprawy swojego warsztatu i ku ćwiczeniu umiejętności?
Odpowiedz
#12
(14-10-2012, 21:10)Piramida88 napisał(a): Z pewnością nie można od tak, stworzyć czegoś takiego, skoro już raz nie wypaliło, ale można to przemyśleć.

Poprzednia Gildia działała całkiem dobrze, osoby które się nią zajmowały po prostu przestały mieć czas na prowadzenie działalności. Jeśli ktoś ma to wziąć w obroty, to trzeba dobrze przemyśleć, postawić cele, opracować plan działania.


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#13
(16-10-2012, 00:41)rootsrat napisał(a):
(14-10-2012, 21:10)Piramida88 napisał(a): Z pewnością nie można od tak, stworzyć czegoś takiego, skoro już raz nie wypaliło, ale można to przemyśleć.

Poprzednia Gildia działała całkiem dobrze, osoby które się nią zajmowały po prostu przestały mieć czas na prowadzenie działalności. Jeśli ktoś ma to wziąć w obroty, to trzeba dobrze przemyśleć, postawić cele, opracować plan działania.

W takim razie nie ma na co czekać, tylko wziąć się do roboty. Skoro Gildia Pisarzy może funkcjonować, to i Gildia Poetów również.
Jest tak jak piszesz, trzeba to przemyśleć i opracować schemat działania.
Chętni powinni się znaleźć.

[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#14
Jeżeli byłyby osoby chetne do reaktywowani Gildii, to myślę, że administracja jest skłonna do udzielenie takim osobom pozwolenia i udostępniła dział do nowej reorganizacji. Myślę, że moglibysmy przekazać danej osobie uprawnienia do prowadzenia takiej Gildii pod warunkiem, że dana osoba przedstawi nam dokładny schemat działania na PW lub maila najlepiej, pokaże kierunki działania oraz sposoby ich realizacji. Ogółem przedstawi plan wskrzeszenia Gildii.

Jeżeli ktoś ma pomysł i potrafiłby stanąć na czele Gildii to możemy dać taką możliwość, pod warunkiem, że będzie to zrobione dobrze.
Odpowiedz
#15
Ja w obecnej chwili mam zarys takiego planu. Posiadam też parę istotnych punktów porozpisywanych już, które można by wprowadzić do Gildii Poetów. Trzeba by to jednak jeszcze poukładać i rozszerzyć o parę istotnych kwestii.
Musiałabym też skontaktować się z pewną osobą z forum, która mogłaby dużo wnieść do tego tematu i przekazać istotne wytyczne.
Myślę, że znajdzie się parę ciekawych propozycji, które można by wcielić do Gildii. To kwestia czasu i chęci.

[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości