Matura, odwaga i tchórzostwo
#1
Witam, wybrałem sobie taki temat maturalny: "Odwaga i tchórzostwo jako skrajne postawy bohaterów literackich".Jestem na etapie doboru książek, mam na razie 3 pozycje: "Lord Jim","Kordian" i "Granica". Co byście jeszcze zaproponowali do tego?
Odpowiedz
#2
A jaka teza?

Bo teza to jakby wiedzieć, dokąd się idzie i wtedy zabiera się odpowiednie rzeczy . Bo jak na lodowisko to łyżwy, a jak na basen to gatki. To sport i to sport.

Lubisz panie od polskiego? To im odpuść te lektury Big Grin
Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt. [L. Wittgenstein w połowie rozumiany]

Informuję, że w punktacji stosowanej do oceny zamieszczanych utworów przyjęłam zasadę logarytmiczną - analogiczną do skali Richtera. Powstała więc skala "pozytywnych wstrząsów czytelniczych".
Odpowiedz
#3
Maturzysto - nie musisz lecieć lekturami, daruj ludziom. Poleć raczej odwagą i tchórzostwem w kontekście lagrów i łagrów (rotmistrz Pilecki, Seweryna Szmaglewska, Jan Czapski), wojny i zrywów narodowych (pokolenie Kolumbów, poezja Baczyńskiego), obowiązku względem ojczyzny. Nie zanudzisz komisji, a to już połowa sukcesu Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości