Formy plastyczne...
#1
W kilku postach pod wątkami pojawiło się już stwierdzenie, że nie jest to miejsce na bazgroły z tyłów zeszytów(i podkreślam, że to nie tylko moje zdanie). Przydałoby się jakieś wspomnienie o tym w regulaminie, albo osoba, która by dopilnowała, żeby ludzie zdawali sobie sprawę, że skoro o poziom poezji i prozy się tutaj dba, to o poziom dzieł plastycznych także by wypadało.Dodgy

Idea Ewentualnie można by utworzyć "dział zeszytowy"?
"Ona po prostu uśmiecha się do ludzi, a oni opowiadają jej historię swojego życia" - Patricia Briggs "Zew Księżyca"
Odpowiedz
#2
Utworzenie "działu zeszytowego" czy jakby inaczej tego nazwać mija się z celem. Jak już gdzieś zostało stwierdzone, Pogranicza to miejsce na sztukę niekoniecznie literacką, ale wciąż sztukę. Bazgroły z zeszytu pod to nie podchodzą.
Co więcej, zastanówmy się czy jako użytkownicy odwiedzalibyśmy taki dział? Mamy dajmy na to możliwość obejrzenia sztuki malarstwa węglem czy innym aerografem itp i bazgrołów długopisem na okładce zeszytu, co wybierzecie? Po początkowym zainteresowaniu, aktywność w takim dziale spadłaby do zera, a on sam byłby nieodwiedzany.

Prace nad nową formą regulaminu trwają, gdy dokończymy go modyfikować, ogłosimy to wszystkim użytkownikom, aby każdy mógł się z nim zaznajomić. Oczywiście zastanowimy się nad uwzględnieniem tych propozycji, o których mowa wyżej Wink

Pozdrawiam
Danek
Odpowiedz
#3
Dziękuję za wysłuchanie Big Grin
Czego jak czego, ale sztuki będę bronić! Big Grin
"Ona po prostu uśmiecha się do ludzi, a oni opowiadają jej historię swojego życia" - Patricia Briggs "Zew Księżyca"
Odpowiedz
#4
I bardzo dobrze Wink Też jestem zdania, że zeszytówki czy komixxy (nie mylić z komiksami tworzonymi w jakąś myśl) nie powinny mieć tu wstępu. A to, że ktoś może np. słabo rysować (ale rysować umyślnie)? No toż od tego jesteśmy, aby sobie wzajemnie radzić!
Odpowiedz
#5
Oczywiście. Co innego jeśli ktoś umieści swój rysunek(nawet nie wiem jak podły) i poprosi o pomoc, rady itp. - proszę bardzo, sama takiej osobie chętnie coś podpowiem Big Grin
Ale, do diabła, niech ludzie mają autocenzurę Dodgy
"Ona po prostu uśmiecha się do ludzi, a oni opowiadają jej historię swojego życia" - Patricia Briggs "Zew Księżyca"
Odpowiedz
#6
Popieram i podpisuję się wszystkimi rencami pod tym, co pisze Pagan. Wink
A co do tego działu zeszytowego, chyba faktycznie nie ma to wielkiego sensu. Na upartego, gdyby ktoś bardzo chciał, to może założyć taki wątek w Kawiarence, w końcu to taki offtopowy dzialik.
Odpowiedz
#7
Agreed
Odpowiedz
#8
A ja się nie zgodzę.
I co z tego, że na kartkach w kratkę?

Na lekcji, w autobusie, na przystanku, na ławce w parku... Wszędzie może wyjść coś dobrego. I tylko ze względu na to, że jest na kartce w kratkę ma zostać zabronione? Świetnie.
Odpowiedz
#9
Sądzę, że nie powinno być zasady, że rysunki mają być tylko na "czystej kartce". Jednak jeśli ktoś wrzuca swoje "dzieła" i sam pisze, że zostały stworzone w dziesięć minut i nawet się do nich nie przyłożył to trochę nie w porządku. Zdarza mi się rysować w szkole, na kartkach w kratkę jednak często zajmuje mi to kilkadziesiąt minut. Czasami nawet przeciąga się to na kilka dni. Czy na forum powinny trafiać skany, czy zdjęcia kartek z nakreślonymi pięcioma liniami? Moim zdaniem nie. Rozumiem, że nie każdy jest uzdolniony, jednak z pracy na pierwszy rzut oka widać, czy autor się starał, czy nie, bez względu na to czy jest on mniej lub bardziej utalentowany.
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#10
Właśnie.

Ja bronię kartek w kratkę i już.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości