Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Europejska Jesień
#16
http://my.w.tt/UiNb/oy5BVnL54u

Odpowiedz
#17
Hmm i co by Ci tu dobrego powiedzieć. Przede wszystkim kawałek niezłej roboty odwaliłeś. Fikcja polityczna jak się patrzy. Sporo też przysiadłeś nad źródłami, bo całość wydaje się mocno prawdopodobna. To jeśli chodzi o superlatywy.

Jak już zauważyli moi Krytycy, z warsztatem jest trochę bardziej pod górkę. Za pozytyw, można niewątpliwie uznać to, że czytając, tekst człowieka nie odrzuca. No ale to jednak trochę za mało.

Czytając, odniosłem wrażenie, że narracja jest straszliwie sucha. W zasadzie tak jakbyś raport pisał. Z dialogami idzie Ci mniej więcej dobrze, ale opisom brak plastyczności i dynamiki. W niektórych, szczególnie dotyczy to pomieszczeń, po prostu wyliczasz jakbyś spis inwentarza robił.

Reasumując: Jest dość nieźle, ale sporo pracy przed Tobą. Na początek proponowałbym popracować nad dynamiką i plastycznością opisu.

Pozdrawiam serdecznie
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#18
http://my.w.tt/UiNb/oy5BVnL54u

Odpowiedz
#19
Wstaw kolejną część Shady Angel
Odpowiedz
#20
http://my.w.tt/UiNb/oy5BVnL54u

Odpowiedz
#21
Tak sobie pomyślałam po tym, jak Robe stwierdził, że masz reporterski styl, że w sumie czemu nie? Dlaczego by nie pisać dziennikarskiej powieści? Ciekawa jestem, jak "Eskalacja" zostałaby odebrana przez szerszą publiczność.

Dalej stawiałabym na Twoim miejscu na zdania pojedyncze.

Cytat:Dzień po nieudanej zasadzce na Kowalowa w Tyraspolu, rząd USA nadal był przekonany o współpracy PLR z Rosją, z tego powodubez przecinka postawiono w tryb nagłej gotowości całą armię amerykańską.
Masz jednego tasiemca, niby dobrze dla Twojego stylu, ale ja bym jednak wrzuciła: "(...)z Rosją. Z tego powodu(...)" - że odrębne zdanie. Się dzieje, a jak się dzieje, to dużo pojedynczych zdań podkreśla, że się dzieje. Smile
Odpowiedz
#22
http://my.w.tt/UiNb/oy5BVnL54u

Odpowiedz
#23
My też nie widzimy w tym nic złego, tylko dajemy Ci znać, że tak go postrzegamy - Twój styl. Smile
Tak z ciekawości - długo Ci zajmuje napisanie takiego fragmentu?
Odpowiedz
#24
To zależy jak jest długi, ale tak zazwyczaj to jeden dzień intensywnej pracy i gotowe.

Odpowiedz
#25
http://my.w.tt/UiNb/oy5BVnL54u

Odpowiedz
#26
Cytat:Prezydent USA Barack Obamaprzecinek jak zawsze o godzinie dwunastej, przesiadywał w Gabinecie Owalnym.
Cytat:odłożył dokumenty leżące na jego potężnym biurku na bok.
Beznadziejny szyk. Daj że odłożył na bok dokumenty, leżące na jego potężnym biurku.
Cytat:Tymczasem w Wielkiej Brytanii, od kilku tygodni rządził nowy premier
Bez przecinka.
Cytat:ukraińskich aktywistówprzecinek którzy obalą tamtejszą

Cytat: Może pan iśćkropka - Obama skierował wzrok na okno.

Cytat:zatonął w przemyśleniach, wiedział że wojna z Rosją
Zamiast przecinka dałabym kropę.
Cytat:Dmitrijem spotkać się Dougprzecinek aby przekazać ściśle tajne informacje.

Cytat:było pełno samochodówprzecinek a chodniki były zapełnione przechodniami. Było to ulubione miejsce
Powtórzenia.
Cytat:Chciałbym powiedziećprzecinek że zapobiegliśmy konfliktowi, ale nie udało się.

Cytat:zdecydowałprzecinek aby rozpocząć atak
Cytat:do następnego razu Dougkropka - Dmitrij schował dokumenty

Cytat:Doug odjechał w kierunku Newskiego Prospektuprzecinek zostawiając
Odpowiedz
#27
http://my.w.tt/UiNb/oy5BVnL54u

Odpowiedz
#28
KOMENTUJĘ OSTATNIĄ DODANĄ PRZEZ CIEBIE CZĘŚĆ :3

Cytat:Wsiewołod Kowalow używając fałszywego nazwiska przebywał w Polsce od czasów ucieczki z Naddniestrza, lecz w Nowym Sączu był od wczoraj.
Mam wrażenie, że przed "lecz" przydałby się po prostu przecinek. Smile
Cytat:Kowalow Chciał odnaleźć Krzysztofa Wierzbickiego, byłego agenta Wojskowych Służb Informacyjnych, który razem z Kowalowem planował zabójstwo Andrzeja Leppera.
Chcesz mi w głowie zamącić tą masą nazwisk? Wiesz... Ja się nie dam. Dzielna jestem. Na co Ci ten drugi "Kowalow"? Masz ich już 3 w dwóch zdaniach, o ile mnie posłuchasz.
Cytat:Teraz, Wierzbicki zajmował się praniem brudnych pieniędzy i wyłudzaniem podatku VAT, dzięki czemu dorobił się fortuny.
Mam wrażenie, czy ten przecinek jest tutaj zbędny, a należałoby go przenieść przed "dzięki"?
Cytat:Wsiewołod podsłuchując rozmowę Wierzbickiego ze swoim ochroniarzem, dowiedział się, że były funkcjonariusz WSI zamierza w wypadku aresztowania przyznać się do swojego współudziału przy zabójstwie lidera Samoobrony i współpracy z Kowalowem.
Tego także bym się pozbyła. Po jednym na jednego Kowalowa, aby nie był samotny? Tongue
Cytat:Gdy Kowalow wyszedł z białego busa, kierowca odjechał przecznicę dalej, aby nie wzbudzać podejrzeń. Nad miastem panowała lekka mżawka. Rosjanin zapiął płaszcz i, moknąc, wszedł do hotelu.
Tu bym wstawiła przecineek... I coś jest nie tak z tym "panowała". Tyle w tym patosu, a to tylko drobny deszczyk... Ale to tak opcjonalnie. Subiektywna opinia.
Cytat:Wnętrze było świeżo po remoncie, a przy eleganckiej recepcji stała kolejka sześciu osób. Mężczyzna z lekkim niepokojem w(?)szedł powolnym krokiem po schodach na górę. Szukał pokoju czterdziestego szóstego. Mierzył wzrokiem wszystkie drzwi mijane na korytarzu.
Chyba tak będzie lepiej, proszę Pana? A jeżeli mi się wydaje - bardzo przepraszam, że mącę. Smile
O ile nie wolisz " Mężczyzna z lekkim niepokojem wszedł powolnym krokiem po schodach na górę. Szukał pokoju czterdziestego szóstego, mierząc wzrokiem wszystkie drzwi mijane na korytarzu"
Cytat:W końcu odnalazł pokój z poszukiwanym numerem. Zapukał mocno w drzwi i odsunął się do tyłu.
Hm? C:
Cytat:- A kto niby, towarzyszu Wierzbicki? - odparł gniewnym tonem.
._. Pam... Przecinek...
Cytat:Kowalow pchnął Wierzbickiego w głąb hotelowego apartamentu, zamykając za sobą drzwi.
Pam, pam... Wszyscy bardzo lubimy przecinki, prawda?
Cytat:- Wiem co planujesz, gdy cię fiskus dopadnie. Podsłuchów nie oszukasz - Kowalow wymierzył pistolet z tłumikiem w kierunku mężczyzny
Jakieś dziwne to zdanie, w mojej opinii. To tak, czy się mylę, i powinieneś majstrować przy szyku zdania i przecinkach? W każdym razie... Jakaś solidna poprawka się należy.
Cytat:Wierzbicki zaklął siarczyście i złapał za tłumik pistoletu, próbując wyrwać oponentowi broń.
Przeeecineek... Naprawdę, one też Cię lubią. Nie bądź taki i się ich nie bój. Skromniś. Big Grin
Cytat:Kowalow postrzelił Wierzbickiego w prawe ramię i rzucił mężczyznę o ścianę tak mocno, że prawie spadł z niej wiszący obraz.
Ale przed "że" to już przesada, nie sądzisz? ._.
Cytat:Dawny wspólnik Kowalowa nie dawał za wygraną. Z krwawiącą ręką, rzucił się na Rosjanina powalając go na ziemię.
Tak lepiej to wygląda, i lepiej się to czyta. O ile poprzednia wersja była poprawna.
Cytat:Rosjanin oglądał się nerwowo za siebie cały czas, gdy minął recepcję, uspokoił się nieco.
Jakiś potworny szyk... I zrobiłabym z tego na dodatek dwa zdania.
"Przez cały czas Rosjanin oglądał się nerwowo za siebie. Dopiero gdy minął recepcję, uspokoił się nieco"
Cytat:Zaraz po tym, wyszedł z hotelu wsiadając do czekającego już samochodu na parkingu.
No nie, ten bym wyrzuciła.
Cytat:Po paru minutach do hotelu weszło czterech funkcjonariuszy Urzędu Kontroli Skarbowej - jeden ubrany po cywilnemu, a trzech w czarnych, taktycznych mundurach.
Tu go wyślij. Przyda się. Smile
Cytat:Funkcjonariusz w cywilnym ubraniu stanął po środku korytarza z założonymi rękoma, a trzej operatorzy w kominiarkach i hełmach podeszli pod drzwi pokoju Wierzbickiego.
Najlepiej, aby rozmnożył się po drodze, bo potrzebujesz jeszcze jednego. Tongue
Cytat:- Drzwi otwarte - zameldował jeden z operatorów, zauważając, że drzwi nie są zamknięte.
Podkreślony opcjonalnie. Big Grin
Cytat:Zespół rzucił do środka granat hukowo-błyskowy, i po eksplozji, z impetem wtargnął do środka.
Jak już chcesz ten podkreślony, to wstaw jeszcze ten pogrubiony.
Cytat:Po chwili, operatorzy zauważyli zakrwawione ciało Wierzbickiego.
Amputuj. Szybko i bezlitośnie. Tak jest najlepiej. Nie będzie się paprać.


Jakby to ująć... Jest... jest kiepsko. Tak to ujmę. Pomijając już, że tematyka nie dla mnie, bo moje gusta się w tym momencie nie liczą, to błędy mnie po prostu przygniotły. Przysłoniły cały tekst. Nie dałam rady czytać, gdy co chwilę mój umysł mówił "powiedz mu, że tu jest przecinek. Proszę Cię" Zresztą muszę w tym miejscu powiedzieć jeszcze, że bardzo Cię przepraszam, iż komentuję tylko tę pojedynczą część. :c
Fani tego rodzaju tekstów może znajdą w tym coś dla siebie, ale ja nie jestem w stanie. Najzwyczajniej i po prostu. Sad

PS/ Żywię nadzieję, że nie pomieszałam czegoś. Tych "quote" zrobiło się tak dużo, że nie wiedziałam już, co gdzie mam. xd
Odpowiedz
#29
Ale za co przepraszasz? Przecież dzięki takim komentarzom wiem jak poprawić dany fragment. A jako że przecinki to mój bardzo słaby punkt to potrzebne mi są takie komentarze. A co do nazwisk powtarzających się to jest inny powód... otóż jak czytam książki to często gubię się kto co powiedział itp. Dlatego u siebie tak często powtarzam nazwisko, ale skoro jest źle to już nie będę.
Dziękuję za pomoc, poprawię.

Pozdrawiam.

Odpowiedz
#30
http://my.w.tt/UiNb/oy5BVnL54u

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości