Ekranizacje
#16
Cytat:Ta kreskówka? Ta, która była tak zła, że nawet nie nakręcili jej do końca? Big Grin
Ta, która miała niezwykle mroczny klimat, zaskakujące rozwiązania techniczne i różniła się od wszystkich innych filmów/kreskówek. Smile
A wersja Piotra Jacksona miała tylko ładne (przesadnie ładne) scenerie i kilka efektów.

Tylko zapomniałem zaznaczyć, że ja nie znam książkowego pierwowzoru, oceniam te filmy jako autonomiczne twory (i chyba tak się powinno każdą ekranizację oceniać).
"Jeśli moja poezja ma jakiś cel, to jest nim ocalenie ludzi od postrzegania i czucia w ograniczony sposób."

— Jim Morrison
Odpowiedz
#17
Dla mnie ekranizacja ma właśnie tę cechę odróżniającą ją od nie-ekranizacji, że można ją oceniać w połączeniu z pierwowzorem. Nie wydaje mi się, żeby istniała tutaj jakakolwiek kategoria "powinno".

Zaskakujące rozwiązania techniczne - zgodzę się. Jako ciekawostka przyrodnicza można obejrzeć, co zresztą uczyniłam z dwa razy. Co nie zmienia faktu, że dla mnie to wyłącznie dziwoląg, a nie dobra ekranizacja. ;]
Odpowiedz
#18
Lot nad Kukułczym Gniazdem. I książke,i film można uznać za arcydzieło : )
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#19
Chciałabym zobaczyć DOBRĄ ekranizację "Rambo -pierwsza krew", ponieważ to, co zrobili to parodia.Undecided Mocno spłycili postacie, zmieniając Rambo w przygłupa, na dodatek stworzyli zupełnie inne zakończenie, by nakręcić kolejne części(beznadziejne wymysły scenarzystów). Grr...
"Zdaje mi się, że widzę... gdzie? Przed oczyma duszy mojej" - William Szekspir
Odpowiedz
#20
Nie wiem co zmienili, bo jeszcze nie czytałam, ale nie mogę się zgodzić z tym, że Rambo z pierwszego filmu jest przygłupem. W żadnym razie nie jest. W ogóle film mi się szalenie podoba, ale oceniam go jako samodzielną produkcję, bez uwzględnienia książki. Oczywiście dalsze części "Rambo" to nieporozumienie, ale pierwsza część mnie urzeka, bardzo wciągający i wzruszający film.
Odpowiedz
#21
A jak oceniacie "Katedrę " Bagińskiego?
Odpowiedz
#22
Znów: jako ekranizacji ocenić nie mogę, bo opowiadania nie czytałam (Dukaja, jeśli się nie mylę?), ale pamiętam, że kiedy zobaczyłam tę animację pierwszy raz, zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Niesamowity klimat. Smile
Odpowiedz
#23
(14-02-2011, 17:36)Fraa napisał(a): Znów: jako ekranizacji ocenić nie mogę, bo opowiadania nie czytałam (Dukaja, jeśli się nie mylę?), ale pamiętam, że kiedy zobaczyłam tę animację pierwszy raz, zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Niesamowity klimat. Smile

Zgadzam się,opowiadania też nie czytałem,ale jeśli jest na takim samym poziomie jak animacja Bagińskiego to musi być to prawdziwa perełka Smile
Sztukę Spadania Bagińskiego też oglądałem,tak samo bardzo fajna animacja,polecam Tongue
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#24
A ja bardzo bym chciał zobaczyć "Pieprzony los kataryniarza" Ziemkiewicza i "Limes Inferior" Zajdla. To by były produkcje!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#25
Każda ekranizacja S.Kinga jest godna obejrzenia - nawet "Maximum overdrive", choć to knotSmile
Odpowiedz
#26
A widział ktoś "Kolekcjoner Kości"? Po przeczytaniu książki?
Odpowiedz
#27
Tak. Film jest dobry. Książka jest świetna.

Odpowiedz
#28
A i jeszcze coś - Nasz Wielki Sienkiewicz - po co tak daleko szukać?
Odpowiedz
#29
(25-05-2011, 16:49)Sundance Kid napisał(a): Tak. Film jest dobry. Książka jest świetna.


Sun, czy ja dobrze przeczytałam? Oo' Ja płakałam przez cały film, bo nie wiedziałam, że aż tak można schrzanić ekranizację :/
Odpowiedz
#30
Mało prawdopodobne, żeby się dało na filmie - ale chętnie zobaczyłabym "Bajkę o ciele martwym, nie wiadomo do kogo przynależącym" Odojewskiego i "Boboka" Dostojewskiego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości