Edycja postów
#16
Moja propozycja to zmiana czasu edycji postów z 24 godzin na tydzień lub dwa.
Uzasadnienie mam takie, że cześć błędów i literówek zwykle wychodzi dopiero w komentarzach, więc autor mógłby przez pierwsze kilka dni poprawić to co mu wytkną czytelnicy.
I tak raczej nikt nie interesuje się jakimś tekstem dłużej niż pierwszy tydzień lub dwa. Potem możliwość edycji mogłaby przepadać.
Chodzi mi o to, żeby autor mógł edytować swój tekst w okresie gdy jest najmocniej komentowany i czytelnicy wytykają najwięcej błędów.
24 godziny to trochę za krótko, bo czasem pierwsze komentarze pojawiają się dopiero później i nie ma jak nanieść poprawek.

A za nadużywanie edycji w stylu kropkowania tekstów itp. proponuję warny, ostrzeżenia albo coś.
#17
Jak ktoś juz wykropkowuje teksty to znaczy, że ma ochotę odejść z forum i zaciera po prostu ślady. Zbanować taka osobę? Nawet jej to będzie wtedy na rękę.
#18
Myślę, że w tym wątku wszystko zostało już wyjaśnione.

Pozwolę sobie podsumować:
1. Na bezpośrednią edycję zamieszczonego tekstu masz 24 godziny. Potem możesz to zrobić za pośrednictwem Ekipy Forum. Wystarczy w tym celu wysłać poprawiony tekst (razem ze znacznikami formatowania) do któregokolwiek z członków Ekipy. - wydaje mi się, że posłanie PW nie jest jakimś herkulesowym wyczynem, teksty poprawione pojawiają się naprawdę prędko, więc nie widzę w tym zapisie nic zdrożnego.
2. Ze względu na to, iż nie wszyscy Userzy są odpowiedzialni nie ma możliwości wydłużenia czasu edycji. Nie wynika to tylko z chaosu, jaki wprowadziłoby np. wykropkowanie tekstu (wyglądalibyśmy niepoważnie i nie rozwijalibyśmy się - no bo wyobraźcie sobie, wchodzicie pierwszy raz na forum literackie, chcecie rzucić okiem, a tu sama interpunkcja - nie brzmi zbyt zachęcająco, co?) ale również z szacunku dla Was - przecież poświęciliście swój czas, chęci i umiejętności, by przeczytać czyjś tekst, wskazać mu błędy, pochwalić bądź zganić za fabułę czy język, powiedzmy, że wysmarowaliście rzetelnego posta, a tu taki Miś Kolorowy na drugi dzień likwiduje swój wpis. A Wasza praca idzie na marne.
3. Nie ma sensu karać nadwyrężaczy, ponieważ oni najczęściej sami chcą odejść z forum, a jak się da zrobić dodatkowy bałagan, to tym lepiej, no bo przecież to takie zabawne, ha,ha.
4. Przed zamieszczeniem swojej twórczości UPEWNIJ SIĘ dokładnie, że nie zawiera żadnych błędów. A nie wrzucaj jak leci bez korekty. Wtedy na pewno będzie mniej poprawek.


Temat uważam za wyczerpany, dalsze posty to będzie tylko bicie piany, dlatego zamykam wątek.
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości